Skocz do zawartości
Gość bobo9675

lakier-klar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobo9675

Witam!

Wczoraj po myciu auta na drzwiach zszedl mi na kawalku okolo 20cm bezbarwny lakier.Jaki moze byc koszt naprawy?I czy trzeba malowac caly element czy mozna ten kawalek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku nie da sie zrobić drobnej poprawki, malowanie całego elementu to koszt około + - 200 zł , zależnie od lakiernika, a dokładnie w

którym miejscu zszedł ten klar?

jeśli pod listwą to koszt powinien być mniejszy z racji malej powierzchni, jeśli nad listwą to więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Nad listwa,pod klamka!Sam bezbarwny lakier tyle kosztuje??To tyle chyba biora za malowanie kolorem?To nie gra roznicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vwmaniac

jak masz wprawe to zrobisz to nawet ze spraya :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam identyczny problem jak Ty i sprawa niestety nie przedstawia się zbyt kolorowo :zalamany:

Najprostszą rzeczą wydawałoby się pomalowanie samym lakierem bezbarwnym, jednak jest to niemożliwe, ponieważ lakier bezbarwny ma w sobie bardzo agresywny rozpuszczalnik i w pomalowanym miejscu po krótkim czasie zszedłby nam lakier do gołej blachy...

Do wyboru mamy więc 2 opcje:

1. Malowanie całego elementu i zakurzki na sąsiednich koszt powyżej 200zł

2. Dorobienie sobie mieszanki lakieru bazowego, lakieru bezbarwnego i utwardzacza i wypełnienie ubytków pędzelkiem, a później dokładne spolerowanie (sama pasta nie wystarczy, trzeba będzie użyć papieru ściernego) koszt zależnie od użytych materiałów 50 - 100zł.

 

Mój znajomy lakiernik polecił mi ta drugą opcję i chyba tak zrobię, nie zależy mi aż tak bardzo na super wyglądzie autka, ale z drugiej strony nie chcę żeby w tym miejscu wyskoczyły jakieś kwiatki :-( Wymagało to będzie dużej cierpliwości i precyzji, ale myślę że warto, przy okazji porobię też sobie zaprawki w innych miejscach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem że nie można tego zrobić profesjonalnie nawet sprayem bo zostaną ślady (no chyba że Ci nie zależy ) a nawet stara powłoka po położeniu świeżego klaru może się zważyć (ściąć ) , metodą garażową można wszystko tylko efektu końcowego nie będzie.Jak tam chcesz ale moim zdaniem bez fachowca sie nie obędzie.Porada: papierem ściernym 600 na mokro wyrównaj w miejscu gdzie stary klar odpadł ,odtłuść benzyną ekstrakcyjną i maluj , po wyschnięciu pasta polerska. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Ja pisze klar a moze to cos innego!Odchodzi mi jakby folia.To to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest właśnie to, musisz to poodłupywać paznokciem a później tak jak pisał kolega martin724 wyrównać brzegi papierem ściernym i po odtłuszczeniu możesz brać się za malowanie moją metodą, życzę powodzenia :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności