Skocz do zawartości
misiek16243

podświetlenie panelu sterowania szyb

Rekomendowane odpowiedzi

no i czad dzięki za fotkę, a poduchy w fotelu ? nie wystrzelą przy takim grzebaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i czad dzięki za fotkę, a poduchy w fotelu ? nie wystrzelą przy takim grzebaniu?

Dla pewności odłącz akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum mam nadzieje że w dobrym poście pisze. Mianowicie chodzi o to że nie działa mi podświetlenie przełączników podnoszenia szyb u pasażerów ani z przodu ani z tyłu. poprawiłem luty w kablach czerwono-czarnych ale dalej nic. Sprawdzałem miernikiem i brak napięcia na kablu szaro-białym. Bezpieczniki tez są dobre. Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się naprawić samemu okazało się ze kabelki niebiesko białe się utleniły. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winny może byc jeszcze włacznik świateł ja tak miałem

Edytowane przez kapirek888
tamto sie nietrzymało kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam rowniez podobny problem... u mnie sytuacja jest taka ze podswietlenie panelu od drzwi kierowcy dziala i po jakims czasie przygasa... Przygasa wtedy rowniez podswietlenie climatronica i nie dziala sterowanie lusterkami (szyby dzialaja normalnie). Sprawdzalem modul i jest suchutki, dorwalem 3 kabelki ktore byly lekko nadszarpniete, ale nic to nie pomoglo i dalej raz dziala raz nie. Macie moze jakies pomysly gdzie szukac?

 

Widac nikt nie chce pomoc a u mnie juz szyby nie chca sie sterowac... tzn jak przygasa wszystko to z panelu dziala tylko szyba kierowcy, zamek kierowcy, z innych drzwi przyciski dzialaja od kazdych osobno.no i nie zaskakuje juz centralny z pilota

Edytowane przez M4R71N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos? bo nie mam pomyslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy są błędy w komforcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ostatnio sprawdzalem to wyskakuje cos w stylu magistrala can- brak polaczenia. ale co najlepsze jest to ze gdy odepne wtyczki od komfortu to gdy podswietlenie dziala to dziala dalej tak samo, nie gasnie po odlaczeniu wtyczek. tak samo zamyka wtedy centralnym wszystkie drzwi wiec nie wiem czy akurat jest to z modulem zwiazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawa raczej oczywista - zgniły przewody koło komfortu.

Dziwne tylko że światło nie gaśnie po odpieciu wtyczek od modułu.

Pamiętasz jaki masz numer komfortu?

Edytowane przez cinek2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł o numerze 1C0959799B

 

Dzisiaj podlaczylem auto pod kompa i takie bledy mi wyskoczyly jak przygaslo wszystko....

1334 Moduł sterujący drzwi prawy tył-J389

magistrala CAN brak sygnału

1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388

magistrala CAN brak sygnału

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

magistrala CAN brak sygnału

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

magistrala CAN brak sygnału

1299 Nie znany kod błędu

magistrala CAN brak sygnału

1336 Magistrala CAN moduł komfortu

magistrala CAN brak sygnał

462 Nie znany kod błędu

magistrala CAN brak sygnału

 

Jezeli to przewody to jakiego koloru szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pomarańczowo-zielonych i pomarańczowo-brązowych w wiązce wchodzącej do puszki komfortu. Idąc po wiązce od strony modułu znajdziesz miejsce, gdzie jeden przewód rozchodzi sie na 5. To newralgiczne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj bede jeszcze te kable od poczatku do konca sprawdzac bo juz od dlugiego czasu nic nie moge znalezc...

 

znalazlem te przewody tyle ze u mnie sa pomaranczowo-brazowe oraz pomaranczowo-fioletowe. laczylem je juz jakis czas temu jednak moze za slabo oczyscilem, teraz zobaczymy czy beda efekty bo po samym odcieciu kabli ich nie bylo przy robocie

 

niestety obcielem juz je dalej gdzie wygladaly dobrze, wszystko polaczylem, tak samo przelutowalem na nowo kabel czerwono-niebieski w miejscu gdzie rozgalezia sie na dwie sztuki ale niestety dalej nie dziala jak powinno... jedyna zmiana to czestsze miganie ale nie wiem czy ma to akurat zwiazek...

Edytowane przez M4R71N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem juz tego auta... ogolnie dzisiaj znowu grzebalem no i jezeli odetne kable od 1 szyny a 2 jest normalnie podlaczona to wszystko dziala jak nalezy. niezaleznie od tego ktora szyna to pojedynczo dzialaja ale razem sie gryza i stad wlasnie moje problemy z przygaszaniem itd... co moze byc nie tak? czego szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem o tym dużo, ale opisze dokładniej mój problem, otóż nie działają mi podświetlenia sterowania szyb i lusterek [wszystkie 4 ], brak podświetlania nawiewów, lampek w podsufitkach , schowka , bagażnika,zapalniczki i brak świateł przednich pozycyjnych Czy wszystkie te oznaki wskazuja na moduł komfortu? Czy jeszcze coś innego można sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdź wiązkę kabli, u mnie było już zielono w kablach. Odnośnie modułu komfortu, który pływał w wodzie trzeba było wymienić przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przednie światła pozycyjne mają coś wspólnego z modułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyslac do mnie email i samemu nie przyjmowac wiadomosci...

 

Nie swiecace podswietlenia (przyciskow od sterowania szyb, podswietlenie przycisku wlewu, nawiewow, sterowania lusterek, itp) zazwyczaj nie dzialaja przez wilgoc pod nogami kierowcy gdzie kable gnija i przestaja laczyc. Rzadziej przez spalone zarowki i diody...

 

Najlepiej jak cos przestenprzestenie dzialac pierwsze co trzeba zajrzec pod wykladzine przed fotelem kierowcy i szukac polaczenia 2 grubych i chyba 7 cienkich czerwonych z czarnym paskiem kabli i przy polaczeniach lekko je pociagnac czy sie nie rozerwa bo tam najczesciej jest awaria

Edytowane przez Grapcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności