Skocz do zawartości
Gość michalo74

dzwonienie skrzyni automatycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalo74

Witam wszystkich

Mój pasek to:

Volkswagen Passat 3B6 Variant 1,9 TDI-PD (AVF) 130KM (2003r.) (automat + tiptronic)

Autko sprowadzone teraz z Niemiec.

przebieg 148000 (potwierdzony)

problem jest taki że coś mi dzwoni w automacie.

objawia się to podczas jazdy po nierównościach i to nie zawsze.

Znaczy się raczej zawsze - tylko raz bardziej a raz mniej - zależy od nierówności ;-)

i nie chodzi tu o wyboje, ale np. kostkę granitową na ulicy.

jak jadę po równym zero dźwięków.

Dźwięk dochodzi z okolic drążka do przełączania biegów (jakby jakaś blaszka dzwoniła o obudowę automatu.

Kiedyś były takie budziki do nakręcania na motylki. i teraz jak dzwoni to właśnie jak te budziki (jak młoteczek o jakiś dzwon). Tylko oczywiście nie tak szybko. 1 raz na sekundę. czasami jak potrząśnie bardziej to trochę szybciej. Dźwięk jest czysty. Dźwięk jest czysty i raczej wyższej częstotliwości. Nie ma tarcia, tylko dzwonienie.

Byłem u mechanika. Powiedział że nie robią skrzyń automatycznych i chyba w kielcach nie robią :orany: . Może podłączyć do jakiegoś specjalistycznego oprogramowania do automatów i jak coś wyjdzie to zrobi wydruk i wtedy mnie pokieruje gdzie mam jechać.

Narazie rejestruję samochód i dopiero możę poźniej podjadę do niego.

Byłem już na badaniu komputerowym mojego paska. Badali chyba wszystko i w skrzyni nic nie wykazało.

Ale to dzwonienie mnie denerwuje i niepokoi.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam zamontowanej jakiejś obejmy do blokady skrzyni? Czy dzwoni tylko na D, czy także w trybie tiptronic (lub na nadbiegach?) sprawdź to. Po mojemu to raczej gdzieś o coś wybierak od biegów ociera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalo74

Sprawdzałem. W trybie Tiptronic również dzwoni, choć może troszkę mniej, jakby jakaś blaszka miała mniej luzu (dzwoni trochę bardziej głucho - a może to tylko moje odczucie?). Czy to się da rozebrać jakoś od wnętrza odjąć ten chrom i zobaczyć?, czy coś sie wtedy wyleje?

Ja o tym wcale nie mam bladego pojęcia.

Jakby mogło się coś wylać to myślę że wtedy byłby inny dźwięk bardziej głuchy poprzez tłumienie wody lub oleju.

I blokady skrzyni też żadnej założonej nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności