Skocz do zawartości
Gość cines

zwiększenie mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cines

Witam,

 

Mam okazję zwiększyć moc swojego paska. Ze 100KM na około 130KM.

Swoją drogą to wydaje mi się, że mój pasek ma chyba trochę więcej niż te 100KM, korci mnie żeby sprawdzić to na hamowni. Nawet znajomy facet z ASO, który się nim przejechał mówił, że troche za żwawy jak na te 100KM.

 

Ale do rzeczy...

Znajomy, który się tym zajmuje jest mi winny "przysługę"...

Powiedział, że coś takiego u niego kosztuje około 500 zł pod warunkiem, że program będzie pasował do mojego modelu, jeśli nie, to dodatkowe 200 zł czyli razem około 700 zł.

Ja bym miał to za friko.

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy warto się pchać w coś takiego?

Na co powinienem zwrócić uwagę, o co go zapytać, czy może Waszym zdaniem po prostu dać sobie spokój i jechać do warsztatu z prawdziwego zdarzenia, gdzie jest hamownia, mają doświadczenie itd.

No ale wiadomo, że za większą kasę.

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość L4ska

Jeżeli twój znajomy mówi "że program bedzie pasował " (ewentualnie) to wolałbym nie ryzykować wgrywania gotowca. Ale jeżeli masz za friko i gość zna się na mechanice a nie jest "tunerem" z allegro i da Ci na to jakąś gawarancje to pare kucy do przodu za friko sie opłaca. Tylko z zaznaczeniem ,że wie co robi i wie że to nie zaszkodzi. Ja zrobiłem w COMPSPORCIE i jestem b.zadowolny koszt ok.1000zł (jak pojedziesz w grupie - patrz temat "compsport" ) więc wydaje mi sie że lepiej dołożyć i być w pełni zadowolonym . niz sie zastanawiac czy mi sie jutro turbo nie rozpier....niczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy silnik jest INNY mimo, ze to konstrukcyjnie TO SAMO :vw:

 

 

ALE jedne silniki ma NOMINAŁ+ 10% inne - 5% . Wiec program jest jak dobrze skrojony garnitur. Najpierw badanie "OBIEKTU" potem przymiarki i efekt koncowy. Duzo zalezy od stan technicznego pojazdu. Dlatego najpierw zbadal bym silnik na dynamicznym VAGu jak smiga a potem bym robil MODA :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech
Powiedział, że coś takiego u niego kosztuje około 500 zł pod warunkiem, że program będzie pasował do mojego modelu, jeśli nie, to dodatkowe 200 zł czyli razem około 700 zł.

 

A jeśli program nie będzie pasował, to go dopasują ;)

Zobacz czym kończą się takie eksperymenty.

 

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3836&sid=b1eace4317ac35e24dc1ac875b376ae4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cines, kupuj chlopaku w ciemno

dopasuja bo to z gumy jest

albo zeby bylo taniej kup instrukcje na alledrogo za 5zl i Adam Slodowy - zrob to sam

 

:mur: masakra :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cines

Dzięki za opinie,

 

Teraz wiem, że mój koleś "przysługę" odrobi w inny sposób...

Mam gdzieś jego podkrecanie mocy w moim pasku, zwłaszcza po kilku opiniach i poczytaniu forum.

Właśnie jestem po zakupie nowych zimówek i stalówek więc się trochę wypstrykałem z kasy ale na początku października jadę do jednej z (mam nadzieję) profesjonalnych firm na podkręcenie mocy.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

cines, może to CIę zainteresuje...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cines

biedrona,

 

Już wcześniej się nad tym zastanawiałem, trochę poczytałem na stronie CompSport no i jestem pod wrażeniem.

Ale problemem jest dojazd do BB.

Mieszkam w Płocku i w jedną stronę mam tak na szybko licząc około 400 km.

Napisz mi jak możesz ile to zajmuje czasu.

Jak bym się ustawił pierwszy w kolejce to pewnie by mi dnia starczyło na powrót ;)

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cines, w Wawce masz co najmniej kilku tunerow, lepszych, gorszych ale zawsze

Masz Masters Tunning, Kreatora Mocy, CTA, Diagtronika no i przed wszystkim Rogalottiego, u ktorego dlubalem ja swojego Paszteta.

Poczytaj o "ciptjuningu" w Wawce to dowiesz sie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

cines, zabieg trwa ~2h. Jak przyjedziesz na 12 to o 18 bedziesz już pił piwko w domku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności