Skocz do zawartości
Gość enmayer

Kluczyk i jego programowanie w zgodzie z immo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość enmayer

Ze względu na to, że jestem nowy w Waszym szacownym gronie, na wstępie chciałbym się przywitać:

Cześć :)

 

Zakupiłem Passata '96 i teraz będę Was odwiedzał i duużo czytał, bo tu jest fajnie a kolorowe gazetki mnie nie rajcują ;)

A teraz mini problem:

Z nowym autkiem otrzymałem tylko jeden kluczyk. Pytanie natomiast moje jest takie czy do adaptacji powinienem kupić czystą pastylkę PCF, czy raczej powinna ona zawierać już jakiś kod (być zatrzaśnięta) tak żeby to immo się nauczyło, że takim kluczykiem otwierać należy wrota i jego wpuszczać.

Nie gańcie mnie za to, że temat był poruszany z 1000 razy ;) Poczytałem trochę te wątki, nie mówię że wszystkie, bo być może do wszystkich nie dotarłem. Niemniej jednak odpowiedzi na swoje pytanie nie uzyskałem. Proszę osoby, które własnoręcznie dorobiły sobie kluczyk o odpowiedź w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie gańcie mnie za to, że temat był poruszany z 1000 razy ;) Poczytałem trochę te wątki, nie mówię że wszystkie, bo być może do wszystkich nie dotarłem. Niemniej jednak odpowiedzi na swoje pytanie nie uzyskałem.
A nie wystarczyło dopisac swoje pytanie do ktoregoś z nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinienem kupić czystą pastylkę PCF, czy raczej powinna ona zawierać już jakiś kod (być zatrzaśnięta)
tylko czysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enmayer

Makaj dzięki za odpowiedź. Ku zaspokojeniu mojej ciekawości, powiedz czy ta pastylka zostanie zaprogramowana jakoś indukcyjnie przez sterownik immobilizera? Rozumiem, że wtedy nie potrzeba żadnego programatora za ok 1k pieniędzy i wszystko zrobię w domowym garażu z pomocą VAG-COM'A fejsu i pinu ??

Pozdrawiam.

 

 

Przyjacielu Zulu ... widzę po postach że jesteś tu ważną osobistością a ja nie mam zamiaru zadzierać z Takimi ;)

W związku z czym jeśli masz na tyle władzy przenieś lub scal wątki jak trzeba razem.

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. PCF 7930/7931 nie musi być dziewicza.

Do tych roczników (sterowników immo) wystarczy obojętnie jaki transponder tego typu. To sterownik uczy się tego transpondera (zapamiętuje jego unikatowy kod).

Nowsze roczniki korzystają np. ze szklanych chipów, które faktycznie są jednorazowego użytku.

Tak więc wystarczy dociąć kluczyk z zasobnikiem i postarać się o tę PCFkę, używaną PCFkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, chylę czoła. Siem zagalopowałem mając w pamięci własne doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się też czasami zagalopuję. Normalka. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności