Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wybór pomiędzy Barum Polaris 3 i Sava Eskimo S3 .Pomóżcie mi w wyborze,które są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam wybór pomiędzy Barum Polaris 3 i Sava Eskimo S3 .Pomóżcie mi w wyborze,które są lepsze.

Sava Eskimo S3 to bardzo dobre opony, miałem założone w trzech różnych autach i w zimie bardzo dobrze trzymają się nawierzchni.

Opinie w necie też BDB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a barum polaris 3 to nastepca wersji 2

 

Tak ,to model na rok 2011 .Zamówiłem właśnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.Chociaz jeszcze lato ale dobry czas zeby kupic zimowki.I mam problem,bo nie wiem jakie.Ostatnio jezdzilem na Uniroyalay ale zjezdily sie.Dostaly troche w tylek bo kupujac samochod kupilem wlasnie na tych oponach i musialy zrobic 3000 km w tem powyzej 25 stopni.W zime nie narzekalem na nie.W sumie to byly trasy gdzie drogi byly odsniezone,albo nie wielki snieg.Nie zawiodly mnie.Teraz nie wiem czy kupic te same czy inne.Jezdze na zachod i tam w miare sniegu nie ma tyle co u nas.Chcialbym zeby teraz na mniej wiecej duzo starczyly.Przewaznie mam za kazdym razem zapakowany bagaznik po sam dach.Czy moze mi poradzic ktore byly by dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Continental ContiWinterContact TS 830, najlepsza guma na śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierz Continental ContiWinterContact TS 830, najlepsza guma na śnieg.

 

Potwierdzam!!

Mam je w 2 autach i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi jak one zachowuja sie na suchej nawiezchni bez sniegu i lodu.No i jak wyglada scieralnosc po sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suchym też jest super.

A ścieralność (zużycie) musiałbym zmierzyć.

Ale to i tak zależy od przebiegu, stylu jazdy, zaśnieżenia drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Continental ContiWinterContact TS 830

koles właśnie te mi poleca ,a ja zastanawiam sie czy Dunlop Winter Sport 3D nie będę lepsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , a czy tania oponka dębica frigo2 jest dobra czy lepiej dołożyc do droższych markowych opon? jeździ ktoś na tych oponkach może,? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koles właśnie te mi poleca ,a ja zastanawiam sie czy Dunlop Winter Sport 3D nie będę lepsze??

 

Opinie użytkowników: 5,0 conti - 4,4 dunlop

http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/continental/contiwintercontact-ts830/?p=2,25,1815

http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/dunlop/sp-winter-sport-3d/?p=2,29,1033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem się "szczęśliwym" nabywcą Passata B7 obutego w kapciuszki tzw. Letnie 215/55R16.

Swoje pytanie kieruje w kierunku opon Zimowych R16 (BFGoodrich, Bridgestone, Continental, Dunlop, GY, ..oraz innych markowych producentów) czy musi być zachowany identyczny rozmiar 215/55R16 opony czy można zastosował na zimę np: 195/?R16 ewentualnie 205/?R16, ekonomia przy zakupie i komfort jazdy po błocie pośniegowym, czy oblodzonych podjazdach przy skrzyżowaniach.

Dzięki za pomoc

 

Jeśli napisany przeze mnie post jest w nie właściwym miejscu to proszę o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie poprawiać samemu niemieckich inżynierów.

W DE często latają zimą na tym samym rozmiarze co latem - 235/40/18, 235/45/17...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z czymś takim :http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-passat-b7/ podają 205/55R16 H, natomiast ja będę posiadał coś takiego : Alum Prelugia 7Jx16 opona Pirelli 215/55/R16 dlatego pytałem czy może być węższa opona na zimę i jaki będzie to miało wpływ na eksploatacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie wątek o zimówkach do B6.

Jest tam obfita dyskusja o zmianie rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

215/55/16 latem, 205/55/16 na zimę- tak jeżdżę od paru lat . trzeba upewnić się czy do znacznie węższej opony nie trzeba zakupić odpowiedniej felgi...? (chyba było coś na Forum o tym) Uważam, że nie ma co kombinować i taki rozmiar do passata jest optymalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil niższy zimą niż latem to nie jest dobry pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda testy niedlugo w adac na 2012 zima to zobaczysz co wygra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności