Skocz do zawartości
Gość kokos607

[silnik] remont silnikia B3 1.9 TD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kokos607

Witam jestem nowy na tym forum. kupiłem passata B3 1.9 TD i po zmianie oleju zaczął brać mi olej. tak ok 0.7 l na 100 km. Zaprowadziłem go do mechanika i zaczęliśmy naprawę. ogólnie cały silnik do remontu ale to nie istotne. Kłopot jest z turbina ponieważ jest uszkodzona co w jakimś stopniu powodowało wyciek oleju. Pytanie jest takie: czy możliwa jest regeneracja turbiny, ile to kosztuje i czy sie opłaca?? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup uzywke za 300zl albo regeneruj ta, koszt ok. 600zl. napisz co bedziesz wymienial w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos607

2 tłoki te brzeżne maja luzy i to duże, te w środku jeszcze da sie wytrzymać ale do wymiany wszystkie, ponieważ są nadpalone (wszystkie w tym samym miejscu z jednej strony) albo stukały o głowice ale na niej nic nie widać pierścienie zawory uszczelniacze, panewki, wtryskiwacze..... ogólnie kapitalka. A w tych przewodach od turbiny było pełno oleju i na wirniku ma chol...... luzy. Już znalazłem firmę która sie zajmuje regeneracją w moim mieście ale ponieważ jest niedziela nie wiem ile to kosztuje. Koledzy mówią żeby kupić drugi silnik ale na szrocie śpiewa 2500..3000 zl a i nie wiadomo na jaki trafie. ile km po kapitalce potem będę mogł jeszcze passkiem zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś Ci zrobi dobrze kapitalny remont to wg mnie bardziej się połąca niż kupywać kota w worku...

 

nie wiem jak pasek ale ojciec sprinterem po remoncie zrobił już 600 tys i nie zanosi się jeszcze na następny remont bo silnik "tylko tyka" a remont był przy 550 tys ale kto wie ile razy licznik się obrócił...

 

na początku po remoncie przez tak 15 tys wszystko się dociera i silnik słaby ale później to fabryka - o ile remont dortze zrobiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos607

Jutro będę wykręcał resztę silnika bo studiuje mechanikę i budowę maszyn to poprosiłem mechanika żeby mu pomagać bo większość mechaników wyjechało do Anglii. policzył części to wychodzi bez oleju i rozrządu 2100 zl najgorzej ta turbina bo za regenerację krzyczą od 800 do 1600 to zależy od stopnia uszkodzenia no i nie wiem co robić z ta kur...... pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup uzywane turbo i juz. wsadz cos wiekszego niz obecnie. poza tym jesli pomagasz mu robic, to niech z ceny schodzi dziad jeden.

w bialymstoku turbine kupic, to najmniejszy problem.

 

jest jeszcze opcja - kupujesz gole tdi i zakladasz swoj osprzet :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos607

He he jaki dziad?? to dobry znajomy mojego ojca :rotfl: cena i tak jest o 20 % mniejsza bo koleś ma zniżki w sklepach. A turbine sie kupi używke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kokos607

witam ponownie. moj passek w koncu zrobiony koszty :

czesci razem ze szlifem walu, planowaniem glowicy szlifem cylindrow i korbowodow druga turbina wszystkimi uszcelkami swiecami wtryskiwaczami i robocizna 3450 zl

teraz sie dociera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docieraj spokojnie na dobrym oleju. po dotarciu, 2-5kkm zmiana oleju i filtrow i potem juz mozna delikatnie zwiekszac obciazenie. po 10kkm podnosic moc :evil: wkoncu po co robic remont skoro nie dla mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności