Skocz do zawartości
Gość danielos

co jest nie tak?-help

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danielos

witam ,jestem od niedawana na waszym forum jak i również od niedawna jestem posiadaczem pasia,mam problem ,dotyczy on radia w ty samochodzie ,nie mam orginalnego i nawet jak go kupowałem to było w nim radio sony ja założyłem mojego soniarza i jest pewien problem jak rozwiącać przyczynę kasowania pamięci w odtwarzaczu ,w czasie jazdy gra wszystko ok.po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki radio gasnie a po ponowbym uruchomieniu muszę wrowadzać wszystkie ustawienia na nowo bo wszystko się kasuje-co mam zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz kostkę iso to podłącz odwrotnie przewody

953919fe0c56ad91m.jpg

W części A

4 - brązowo czerwony +12V ze stacyjki

zamień z

7 - czarny niebieski - +12V stały z akumulatora - podtrzymanie pamięci

 

W większości przypadków w radiach nie dedykowanych piny te są podłączone odwrotnie to znaczy, pin 4 to +12 V z akumulatora (podtrzymanie pamięci) natomiast pin 7 + 12V ze stacyjki. W celu prawidłowego działania tego gadżetu w większości radii nie dedykowanych trzeba przepiąć te piny miejscami. W przeciwnym przypadku po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio nie będzie nam trzymało pamięci.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.Ale raczej to powinno zadziałać bo widzę że jak tworzyłem odpowiedz to kolega Probe041 mnie uprzedził z podobnym tekstem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
jeśli masz kostkę iso to podłącz odwrotnie przewody

Obrazek

W części B

4 - brązowo czerwony +12V ze stacyjki

zamień z

7 - czarny niebieski - +12V stały z akumulatora - podtrzymanie pamięci

 

A nie przypadkiem w czesci A, do zlacza B podlacza sie glosniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem na A (małe niedoparzenie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielos

dzięki koledzy ,jutro będę się z tym bawił.naprawdę nie miałem pojęcia co i jak miałem te radyjko w poprzednim samochodzie(honda) i chodziło bez zarzutu a tu takie cyrki.ale jeszcze raz dziękuję za pomoc.pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co najmniej kilka tematów opisujących ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności