Skocz do zawartości
martines

RADIO VW BETA V KONTRAST WYŚWIETLACZA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem VW Passata 3BG 2001r. Samochód posiada climatronic w górnej części panelu konsoli natomiast w dolnej umiejscowiowione jest radio. Radio dokupiłem na allegro takie jak w temacie. Instrukcja przeczytana również. Jedno mnie intryguje. Z przednich foteli auta nie jestem w stanie zobaczyć co wyświetla radio. Masakra jest już natomiast w nocy gdy działa podświetlenie. Auto ma niski kontrast gdy patrzy się na nie "z góry", trzeba by je mieć przed sobą aby wszystko widzieć. Moje pytanie czy może da się to jakoś dostosować, bo to jakaś porażka i tak być nie może... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem VW Passata 3BG 2001r. Samochód posiada climatronic w górnej części panelu konsoli natomiast w dolnej umiejscowiowione jest radio. Radio dokupiłem na allegro takie jak w temacie. Instrukcja przeczytana również. Jedno mnie intryguje. Z przednich foteli auta nie jestem w stanie zobaczyć co wyświetla radio. Masakra jest już natomiast w nocy gdy działa podświetlenie. Auto ma niski kontrast gdy patrzy się na nie "z góry", trzeba by je mieć przed sobą aby wszystko widzieć. Moje pytanie czy może da się to jakoś dostosować, bo to jakaś porażka i tak być nie może... ???

 

Niestety kontarstu nie ustawisz ale zamień climatronic z radiem. Climatronic daj na dół a radio do góry powinno być dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość casio

Mam podobny problem.

 

Radio Gamma IV. Widac wyraznie tylko patrzac na wprost.

Problem wystepuje tylko i wylacznie na wlaczonym silniku, wtedy napiecie na plusie od radia wynosi ok 14,2V i zmniejsza sie kontrast miedzy tlem a cyframi. Patrzac wtedy z gory widac czarne prostokaty. Po wylaczeniu silnika, napiecie spada do ok 12V i wszystko widac.

 

Drugi problem z tym radiem jest taki, ze w losowych momentach wlaczaja sie straszne zaklocenia, brzmi wtedy jak przesterowany dzwiek - pierdzi. Antena jest wpieta w radio dobrze.

Czasem pomaga wylaczenie i wlaczenie radia, ale nie zawsze. Efekt po jakims czasie mija.

Potrafi byc spokoj przez godzine, a czasem brzeczy co 2 minuty.

Radio lapie wszystkie fale i odbiera je bez zaklocen, ale czasem cos zakloca spokoj :)

 

Ktos spotkal sie z takim problemem? Czy to moze byc wina radia czy instalacji?

Wczoraj kupilem te Gamme, bo poprzedni wlasciciel poskapil radia.

Z przerobek jakie zastalem w instalacji, to podpiety wzmacniacz antenowy do styku 5 w ISO (automatyczna antena), bo widocznie ktos mial nieoryginalne radio podpiete. Poprowadzony jest osobny kabel od wzmacniacza antenowego, wiec nie jest podpiety pod kabel antenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Auto ma niski kontrast gdy patrzy się na nie "z góry", t

 

Jest takie cos jak kompensacja temperaturowa, moze nawalila. Jakby co sluze schematem radia Gamma V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość casio

Moje problemy rozwiazane.

 

Problem z wyswietlaczem (efekt wizualny jak u kolegi) - winny byl stabilizator wyswietlacza, ktory puszczal za wysokie napiecie. Problem pojawial sie po wlaczeniu silnika.

Teraz niezaleznie od kata patrzenia, wszystko ladnie widac.

 

Zaklocenia - winne byly zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
winny byl stabilizator wyswietlacza, ktory puszczal za wysokie napiecie.

 

Cos wiecej na jego temat, oznaczenie lub umiejscowienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość casio

niestety osobiscie tego nie robilem, wiec nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem z betą 5 tszeba patszeć na wprost bo inaczej nic niewidać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności