Skocz do zawartości
arczi741

radio nie działa po przekręceniu zapłonu !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ten problem mam od dawna,ale połączyłem dwa kable od zasilania do kupy i się nie przejmowałem,mam już jednak dość ręcznego włączania i wyłączania radia niezależnie od przekręconego zapłonu,objawy awarii dotyczą kabla ,na którym pojawia się 12V po przekręceniu kluczyka,chodzi o to ,że:

-w pozycji kluczyka ,nazwę ją połowiczną ( kontrolki jeszcze nie świecą a radio już gra )na w/w kabelku jest jak najbardziej 12 volciaków i radyjko se gra

-po pęłnym przekręceniu gdy zaświecą się kontrolki napięcie spadado 0 V i radio nie gra

-po odpaleniu też nie gra ( dalej 0 V ) gdzie tkwi problem ,w stacyjce ? :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo znajdz sam kabelek gdzie pojawia sie plus po przekreceniu kluczyka i tam sie podepnij.staraj sie nieprzeciac tego kabelka.delikatnie zedrzyj pancerz i sie tam podlac.Taki plus po przekreceniu idzie ''chyba"do zapalniczki.Przyda ci sie miernik lub zwykla kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczka ma napięcie cały czas.

Stawiam na kostkę stacyjki - kończy żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszysto już ok,jednak to była wina stacyjki ,a konkretnie kostki,mój szawagier zdolniacha rozebrał ją( dobrze ,że w tym roczniku jeszcze dają się rozbierać) ,popatrzył i wymienił sprężynkę,która dociskała styk,stara była już bardzo miękka i dlatego nie było przejścia prądu pomiędzy stykami podczas przekręcania kluczyka . Radyjko teraz wyłącza się i włącza z kluczyka tak jak w książce napisane,nie ma sensu przedłużać tego tematu,wszystko jest wyjaśnione :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, z tym że po odpaleniu auta, gubi sygnał radiowy. Zapada cisza, jakby nic nie nadawało. Po zgaszeniu auta, wszystko wraca do normy, łapie nawet jakieś czeskie stacje. Myślę że to kwestia jakiegoś kabelka, orientuje się ktoś co należałoby tam w kostkach namieszać??

z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami przewody w kostce- czerwony i żółty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że to jakieś kabelki. Dzięki za pomoc, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam podobny problem, z tym że po odpaleniu auta, gubi sygnał radiowy. Zapada cisza, jakby nic nie nadawało. Po zgaszeniu auta, wszystko wraca do normy, łapie nawet jakieś czeskie stacje. Myślę że to kwestia jakiegoś kabelka, orientuje się ktoś co należałoby tam w kostkach namieszać??

 

czyli po wlaczeniu silnika radio (cd, kaseta) dziala (swieci sie, reaguje na przyciski) tylko nie odbiera stacji radiowych?

 

 

Zamień miejscami przewody w kostce- czerwony i żółty

w takim wypadku mysle ze nie jest to problem zamienionych przewodow zasilajacych tylko probem z antena (ewentualnie z wzmacniaczem antenowym) - slabym odbiorem ktory zaklucany jest przez pracujace elementy samochodu (silnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli po wlaczeniu silnika radio (cd, kaseta) dziala (swieci sie, reaguje na przyciski) tylko nie odbiera stacji radiowych?

dokładnie, wszytko świeci, reaguje tylko tak jakby zasięgu nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba w takim razie zdjąć antenę i podmienić na inną i sprawdzić - czy to pomoże. A żeby nie robić zbędnego rozkręcania podsufitki, to wyciągnij radio i podłącz na krótko inną antenę przy włączonym silniku. Jak będzie działać, to antena na dachu prawdopodobnie do wymiany :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to trzeba w takim razie zdjąć antenę i podmienić na inną i sprawdzić - czy to pomoże. A żeby nie robić zbędnego rozkręcania podsufitki, to wyciągnij radio i podłącz na krótko inną antenę przy włączonym silniku. Jak będzie działać, to antena na dachu prawdopodobnie do wymiany :fajny
albo wyciągnąć radio odpiąć antenę i sprawdzić czy kabel ma przejście jeśli nie to pewnie on winny a jeszcze sprawdź przejście w samej antenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze sprawdź przejście w samej antenie

 

dla anteny z zintegrowanym wzmacniaczem bedzie to wrecz niemozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności