Skocz do zawartości
Gość Słonik

listwy na drzwiach - b4 jak i na jakie wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Witam!

Przejrzałem forum, ale nie moge znalesc tych info. Doczytalem sie, ze sa one na jakies zatrzaski. W skrócie o co chodzi.

Na drzwiach tam gdzie jest szyba jest blaszka w tej listwie, która jak wiemy rdzewieje i odkształca się. Mało tego ta rdza przechodzi wcześniej czy później na drzwi tylko tego jeszcze nie wiemy bo nie widać..a czasem widać.

Chciałbym ją wymienić na nową, druga listwa a to taka jakby guma idąca wzdłuż górnej krawędzi szyby. Ta sama historia i odkształcenia.

Czy są jakieś tanie zamienniki tego ustrojstwa?

Znalazlem takie cos :

http://www.allegro.pl/item225894057_listwa_chromowana_12mm_vw_passat_listwy_chromowane.html

Czy to jest to czego poszukuje ?

Pozdrawiam

Dokładnie chodzi mi o te elementy zaznaczone na zdjęciu, moze to inaczej sie nazywa niż listwa?Bo pełni to przecież wzdłuż szyby funkcje również uszczelki.

listwy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej uszczelki nad klamką... U mnie jest gdzieś 2cm odcinek (bliżej słupka), pomarszczony jak dupa emeryta :/ przez korozję tego metalowego elementu w środku. Zarówno przy prawych jak i lewych drzwiach. To chyba standard w passatach, więc używek nie ma co szukać, nie wiem jaki koszt w ASO. W intercarsie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Co do tej uszczelki nad klamką... U mnie jest gdzieś 2cm odcinek (bliżej słupka), pomarszczony jak dupa emeryta :/ przez korozję tego metalowego elementu w środku. Zarówno przy prawych jak i lewych drzwiach. To chyba standard w passatach, więc używek nie ma co szukać, nie wiem jaki koszt w ASO. W intercarsie nie ma.

 

Ale widzialem paski b4 wlasnie z srebnymi tymi listwami wiec wnioskuje ze cos innego tez niby pasuje :)

Czy to rzeczywiscie nazywa sie listwa? Bo fakt nad klamką to moze nazwa pasuje, ale to nad szybą...hmm listwo/uszczelka ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, w vagcat opisana jest jako "window slot seal" - uszczelka szpary okna :vw:

Jeśli ktoś ma dostęp do ASO to może sprawdziłby cenę tego elementu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, w vagcat opisana jest jako "window slot seal" - uszczelka szpary okna :vw:

Jeśli ktoś ma dostęp do ASO to może sprawdziłby cenę tego elementu?

 

Kurcze kiedys byl jakis temat o tym, ale nie moge znaleść...

Najchetniej bym to wywalił jeszcze dzis, tylko co tam wsadzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom,

 

Ta listwa czarna w przednich drzwiach, to korozja jej to standard.

W ASO ta przyjemnośc około 200 PLN sztuka !!!!

 

A znaleść używkę w dobrym stanie to cud.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO ta przyjemnośc około 200 PLN sztuka !!!!

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Ok, to może ktoś je regenerował? ten drut ze środka, gdyby go wyjąć i wymienić na inny, hmm... tylko jak to zrobić... :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

ormowiec, tam nie ma drutu. To jest profil w kształcie litery U odwróconej do góry nogami. Całość obleczona gumą dającą kształt uszczelki. Nie regenerowalna :kwasny:

Ja u siebie naciąłem i wydłubałem rdzę, a pozostały gumowy "kondom" wypelniłem masą poliuretanową i wkleiłem na brzeg blachy. Niestety, masa jakoś nierównomiernie wyschła, albo za bardzo docisnąłem (choć wydaje mi się, że było równo) i efekt nadal jest nie najciekawszy. Plus to to, że wilgoć nie ma dostępu i więcej nie będzie rdzewieć. Na końcówkach profil po prostu przegniatał się przez gumę i rdza go brała od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sphenops

Panowie czy ktoś coś już wymyslił na temat tych list i uszczelek bo w moim passku B3 to przez ta uszczelkę leje się woda mi do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sphenops

Panowie czy ktoś coś już wymyslił na temat tych list i uszczelek bo w moim passku B3 to przez ta uszczelkę leje się woda mi do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

sphenops, wklej w drzwi od wewnątrz folię i woda przestanie Ci się lać do środka. Poszukaj tematu o wodzie w pasku, tam znajdziesz dużo przydatnych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności