Skocz do zawartości
Gość stomi

demontaż tapicerki drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam maly problem jak wyjac centralny zamek odkrecilem tapicerke odpiolem wszystkie kable odkrecilem pare srob i teraz mechanizm linki do otwierania szyb mi trzyma te blache jaki jest sposob aby sie dostac zadnych jakis srobek tam nie widze aby odkrecic dzieki za odp. moj pasat 2004 rok kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szybe odkręcić (2 śrubki) , zablokować szybe jakimiś klinami żeby nie spadła, potem najlepiej zjechać troche w dół, odkręcić 2 śruby przy zamku ( z boku), 3 małą śrube z boku pod zaślepka poluzować aby wyjąć wkładke i odchaczyć linke od klamki po wyjąciu wkładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zablokować szybe jakimiś klinami żeby nie spadła
Nie ma co kombinować jakiś klinów bo i tak na pewno spadnie. Jej wyjęcie jest proste i najlepiej odłożyć szybę w jakieś bezpieczne miejsce :padaka

No i szyba nie wadzi przy składaniu :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej mam maly problem jak wyjac centralny zamek odkrecilem tapicerke odpiolem wszystkie kable odkrecilem pare srob i teraz mechanizm linki do otwierania szyb mi trzyma te blache jaki jest sposob aby sie dostac zadnych jakis srobek tam nie widze aby odkrecic dzieki za odp. moj pasat 2004 rok kombi

 

Kolego masz dwie czarne gumowe zaślepki okrągłe wielkości około 5 cm. Jak je zdejmiesz to bedziesz miał dojście by odkręcić dwie śruby trzymające szybę (nie odkręcaj ich całkiem) szybę do góry i na zewnątrz wyjmujesz rękami i odkładasz na bok. Aby zobaczyć te dwie śruby musisz podpiąć sterowanie szyb i zjechać delikatnie na dół. PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz mam tylko jedna taka zaslepke jak wkladam klucz aby odkrecic to zadnego oporu nie czuje jakby sroby nie bylo chyba ze jest przykrecone na innny klucz niewiem poniewaz innego klucza nie mam mozesz mi napisac jaki tam idzie kuucz dzieki pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz mam tylko jedna taka zaslepke jak wkladam klucz aby odkrecic to zadnego oporu nie czuje jakby sroby nie bylo chyba ze jest przykrecone na innny klucz niewiem poniewaz innego klucza nie mam mozesz mi napisac jaki tam idzie kuucz dzieki pozdr

 

Śruby są identyczne jak te trzymające blachę na klucz 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej szczeze powiem ze takiej sroby na tym plastyku co trzyma sie szyba nie mam czy czasem ten uchwyt co trzyma szybe nie ma moze jakis zaczepow jeszcze jedno ten mechanizm opuszczania szyby to wychodzi razem z ta blacha czy ta prowadnica jeszcze jest do czegos przykrecona pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadnica wychodzi razem z blacha do tego jeszcze zamek z tym wychodzi wiec musisz wszystko porozkrecac.

 

Tutaj masz film z tym jak wyciagnac cala blache:

https://www.youtube.com/watch?v=ortb6EjdFyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne za pomoc tylko mam gorszy problem poniewaz u mnie niema sroby co odkreca sie uchwytt szyby jak na tym filmie chyba poprzedni wlasciciel przykleil to na klej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze jakis pomysl czym to posmarowac aby klej puscil uchwyt benzyna czy jakis rozpuszczalnik a moze cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob fotke jak to wyglada u cb.

 

na pewno drzwi kierowcy rozbierasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o dzwi od pasazera z stylu poniewaz mam problem z centralnym zamkiem raz zamyka a raz nie zamyka jak mu pasuje a przy innych dzwiach dzialaja bez zastrzezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi mi o dzwi od pasazera z stylu poniewaz mam problem z centralnym zamkiem raz zamyka a raz nie zamyka jak mu pasuje a przy innych dzwiach dzialaja bez zastrzezen

 

qrwa chłopie ja jepie każdy ci mówi co masz rozebrać w drzwiach kierowcy bo taki jest temat tego wątku. Stary u ciebie z tyłu jest jedna dziura w której jest mocowanie szyby. Zobacz co tam jest (otwór w który jest włożony taki jakby bolczyk który należy wycisnąć ale na ten temat jest odpowiedni wątek w dziale warsztat :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisalem ze chodzi mi o dzwi tyl a tego watku nie znalazlem i tak dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, ja nie czytalem dokladnie co ty tam wczesniej pisales, tylko zasugerowalem sie tytulem watku ktory traktuje o przednich drzwiach.

 

W tylnych drzwiach masz dwie tulejki. wybijasz je poprostu srubokretem.

 

tu za ta linka sa te tulejki do wybicia.

 

AfterPinOut.jpg

 

 

 

tak to wyglada po rozebraniu:

IMG_6972.jpg

 

Tulejki wpadna do srodka, ale wyciagniesz je jak wyciagniesz cala blache :) Wiec luzik.

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem opisu jak odblokować drzwi przednie kierowcy i nic nie znalazłem, panowie pomocy drzwi nie reagują na klamki czuć ze pracują normalnie, ale nie otwierają się kluczyk nic tez nie robi zamek został, tylko wyciągnięty by wyczyścić mikro styk rygla przez chwile po złożeniu było dobrze w pewnym momencie się zamknęły i już nic nie dało się zrobić. Dodam ze cypelek od otwierania centralnego pracuje chowa się i pokazuje się przy zamykaniu i otwieraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności