Skocz do zawartości
makeć

Passat AVF 130 KM a Golf ASZ 130 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od nie dawna pojawił się w mojej rodzinie VW golf 130 KM z silnikiem ASZ ,autko jest z roku 2002 tak jak passat.

powiem tak, polubiłem golfika i to bardzo szybko, nawet zapytałem żonę czy nie chce się zamienić :) ale nie o to chodzi....

autko "zbiera" się niesamowicie lepiej niż passat, wiadomo- masa...jedno co mnie nie pokoi to ,że jak się rozgrzeje gorzej odpala, trzeba zakręcić nawet trzy razy.

mam pytanko.

Jeśli depnę golfika do dechy to przyspiesza natychmiast aż żołądek do góry podchodzi a passat nie... jeśli delikatnie depnę passata to jest ok ale nie wtedy gdy zrobię to podobnie jak w golfie, passat się rozkręca po odpuszczeniu pedału gazu.... nie wiem czy jasno się wyraziłem ale myślę ,że zrozumiecie o co mi chodzi ?

Dodam ,że w passacie nie ma żadnych błędów, kojarzę ,że po zakupie passka było podobnie jak teraz jest w golfiku jednak przeoczyłem to po pewnym czasie użytkowania, dopiero teraz odczułem różnicę.

proszę o jakieś sugestie a najlepiej konkrety... co może być nie tak w passku ???

ja chcę żeby było tak ,że jak mu depnę do dechy to ma iść od razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o odpalanie na cieplym to dawke startowac paliwa trzeba na vagu ustawic na max i problem zniknie.

 

ciezko mi natomiast powiedziec co moze odpowiadac za zbieranie sie paska. moze przeplywka obcina dawke i ma wiekszego mula. mieszkasz blisko 3-miasta to podjedz do Roberta z tune-up. podepnie pod vaga i sprawdzi bledy, ustawi dawke, zmierzy przeplywke. bedziesz mial wszystko cacy zrobione i nie zostawisz majatku jak w serwisie vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawke startowac paliwa trzeba na vagu ustawic na max i problem zniknie.
mógłbyś dokładniej... z vagiem nie ma problemu bo mam ;)

a co by było jeśli bym podmienił przepływki ? wyglądają niby tak samo i wejście też jest to samo tylko w "numeracji" jest nie co inaczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta dawka to nie pomoge, bo niestety nie wiem gdzie to w kompie sie robi, ale taki jest sposob na odpalanie. przeplywke swoja poddaj diagnozie dynamicznej i potem wrzuc logi na forum. pewnie ktos wie ile powinna prawidlowo podawac. jesli tu nikt nie pomoze to wrzuc logi na forum golfa w dziale diesel. ja niestety zajmuje sie td, o tdi wiem troche, dlatego staram sie pomoc ile moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności