Skocz do zawartości
devilu

Czujnik temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie gdzie w silniku 1.9 tdi ajm znajduje sie czujnik ktory odpowiada za grzanie świec?? mam wielki problem z odpalaniem na zimnym silniku, a jak juz go odpale to pojawia sie wielka chmura bialo siwego dymu o gryzacym zapachu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka od świec żarowych pokazuje że grzeją czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pokazuje że grzeją..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie gdzie w silniku 1.9 tdi ajm znajduje sie czujnik ktory odpowiada za grzanie świec??

 

moge sie mylic,ale wydaje mi sie ze nie ma czujnika,ktory glownie odpowiada za swiece,patrz na deske po przekreceniu kluczyka,jesli sperzynka od swiec dlugo nie znika (dlugo grzeje swiece) to nalezaloby je wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocy jak go odpalam rano to swiece się długo grzeją, odpala za 3-4 razem i jak pisałem pojawia się chmura tego gryzącego dymu. Jak juz jedzie to nie kopci, turbinka pracuje pali nie dużo. Tylko te odpalanie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpala za 3-4 razem i jak pisałem pojawia się chmura

 

moja bryczka stoi na parkingu na otwartym terenie przy -16 i tez mam problem z porannym odpaleniem,taki juz urok diesla bez webasto w zimie.

 

Obok mam dwa swoje benzyniaki i odpalaja za pierwszym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten 3-4 raz to cykl cały grzanie świec plus tak z 8-10 obrotów silnikiem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze powiem tak,w zimie przy tak duzych minusowych temperaturach z ropy robi sie tzw kasza i ciezko jest pozniej odpalic a jak masz zalanego biodiesla bez zimowych dodatkow to juz tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, pokazuje że grzeją..

To świece do wymiany!!!

Edytowane przez radek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację, to było by najmniejsze zło z tego wszystkiego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam kiedyś B5 TDI i zimą ciężko odpalał za trzecim,czwartym razem a jak już załapał to za mną nic nie było widać..Okazało się że wszystkie świece nie grzały,po ich wymianie palił od pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie gdzie w silniku 1.9 tdi ajm znajduje sie czujnik ktory odpowiada za grzanie świec?

wg mnie czujnikiem odpowiadajacym za dlugosc grzania swiec to czujnik temperatury zewnetrznej umieszczonym pod zderzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg mnie czujnikiem odpowiadajacym za dlugosc grzania swiec to czujnik temperatury zewnetrznej umieszczonym pod zderzakiem

Za długość grzania świec żarowych odpowiedzialny jest czujnik temp cieczy chłodzącej a nie zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp chłodziwa odpowiada za czas grzania świec.

Ale z tego co napisałeś sprawdź obowiązkowo świece i podłączenia tych świec oraz bezpiecznik świec żarowych.

Powodzenia.

 

---------- Post added at 14:11 ---------- Previous post was at 13:57 ----------

 

Czujnik ten znajduje się na tzw kominku (czrna rura plastikowa z rozagałęźnikami) za pompą wtryskową. W Twoim przypadku czujnik 4-ro stykowy (AJM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany - 4 swiece spalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności