Skocz do zawartości
sznels

szarpie przy eco drivingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Szarpaniem przy bardzo delikatnym przyspieszaniu...

Problem pojawił się po tym jak uporałem się z olejem w dolocie czyli wymieniłem pokrywę na poprawioną..

szarpie na niższych biegach

Moc jest.

Pedał mięciutki...

 

Zastanawiam się czy warto przeczyścić zawory n75 i n18? co o tym sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z Szarpaniem przy bardzo delikatnym przyspieszaniu...

Bo pasek to nie furmanka, potrzebuje trochę polatać. :haha

 

a tak na serio, przedmuchanie zaworów nie zaszkodzi.

Problem pojawił się po tym jak uporałem się z olejem w dolocie czyli wymieniłem pokrywę na poprawioną..

Przekonany jesteś o 100% sprawności tej pokrywy? bo mi to wygląda na słabe odpowietrzanie silnika. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR się przycina. Sprawdź go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekonany jesteś o 100% sprawności tej pokrywy? bo mi to wygląda na słabe odpowietrzanie silnika.

Pozdro.

Tak gdyż rok temu gdy miałem odmę spuszczoną w dół silnika i też występował taki problem.. gdy cały dolot był zalany olejem to wszystko grało...

Zastanawiam się czy po prostu olej jakoś zasycha i utrudnia to teraz problem w normalnej pracy...

 

Rozumiem ze proponujesz czyszczenie EGR.. z tym dam rade

A jak przeczyścić zapory i od którego zacząć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się po prostu przyjrzał listwie zasilającej pompowtryski ;)

 

PS: Rozumiem, że wymieniałeś pokrywę zaworów na "poprawioną"? Jeśli tak to jestem niemal na 100% pewien, że powodem jest to co napisałem powyżej :ok

 

PS2: Te silniki nie lubią wszystkiego co eko :P i jest to dla nich generalnie niezdrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiesz mi co mam szukac w tej listwie zasilajacwj? gdzie jest ? i czego ewentualnie szukac? Dodam ze silnik mylem ostatnio, lecz ten problem wystapil wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy ale bez eko drivingu ;) Chodzi o to że pod deklem zaworowym masz wiązkę zasilaijącą pompowtryski i często kostki z niej odchodzące obluzowują się albo po prostu źle kontaktują i trzeba je obejrzeć, poprawić ewentualnie oczyścić i powinno być ok. Ja robiłem ten zabieg w warsztacie i kosztowało mnie to 100zł. Od tamtej pory spokój z szarpaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę.. Na pewno sprawdzę... chodź na razie wykonałem logi... Udało mi się również wychwycić problem i zalogować go na logu dynamicznym, mam nadzieję ze to sporo wyjaśni.

Gdy utworzę wątek dodam tutaj link :

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/124238-Szarpanie-eco-driving-Passat-B5-FL-AWX?p=1745233#post1745233

Edytowane przez sznels
dodanie linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności