Skocz do zawartości
rafal102

Wasze opinię o Radioodtwarzaczach Peiyinga..??

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zmiany panelu z 1 din na 2 din i co za tym idzie będę musiał zmienić radio. Zastanawiam się nad używką znanej formy albo gorszej firmy nowe. I nasunęła mi się firma Peiying. Znalazłem choćby taki sprzęt http://allegro.pl/radio-peiying-py9903-2din-tv-mp3-mp4-divix-usb-sd-i1744138610.html ale opinii o tej firmie za wiele nie ma dlatego może ktoś z was ma do czynienia z tą firmą i może coś o niej powiedzieć. Ogólnie są wypowiedzi o tej firmie ale z przed 2 lat a obecnych jest nie wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wiem coś o tym peiyngu, tak samo sie zastanawiałem jak i TY, aż wkonu niska cena mnie przekonała i żałuje, radio słabo wykonane, szwankuje w nim pamieć, a jak dlugo gra na wysokich obrotach to traci moc. Myśle ze Ci pomogłem w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat z tym egzemplarzem nie mialem doczynienia ale powiem wprost ze to tani tandenty chinczyk posiadam jeszcze do dzis wzmacniacz tej firmy i nie chcialbym go komentowac:/ jesli myslisz o 2 din to najlepiej poszukaj to co siedzialo w orginale czyli jakis blaupunkt dedykowany do twego auta:) naprawde duuudo duuuuzo lepiej to zagra:)

Ps. nie patrz az tak na moc radia bo to bardzo zmyla lepiej miec pare watow mniej ale za to bardziej klarowne brzmnienie:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie miałem typowego Peiying, ale klon - Naviheaven (albo na odwrót, kto wie ;) ). Model 4095. Było to jakiś czas temu. Nie podzielam opinii kolegów powyżej, że radio jest aż tak złe. Wręcz przeciwnie - grało przyzwoicie.

Menu jak w odtwarzaczach DVD (95% takie samo) - więc czułem się jak w domu.

Odtwarzanie DVD, DivX - super. Odtwarzanie MP3 z DVD i pendrive - ok.

Minusy:

- pendrive musiał być podłączany na "przedłużce" ponieważ radio miało tylko wejście miniUSB,

- obsługa pendrive'ów tylko (o ile dobrze pamiętam) max do 2GB,

- brak obsługi długich nazw plików,

- brak pamięci ostatniego odtwarzanego utworu MP3,

 

Reszta - ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy 2 do 1.. :) Może ktoś jeszcze się wypowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego koledzy oczekują za 1100zł... aby radio może kawę podało albo skarpety zacerowało...

 

Jutro - o ile tylko będę miał czas nagram film, jak to radio sprawuje się rzeczywiście.

 

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

 

Minusy:

- pendrive musiał być podłączany na "przedłużce" ponieważ radio miało tylko wejście miniUSB,

- obsługa pendrive'ów tylko (o ile dobrze pamiętam) max do 2GB,

- brak obsługi długich nazw plików,

- brak pamięci ostatniego odtwarzanego utworu MP3,

 

 

Ja mam pena 16GB i działa wzorowo, pamięta ostatni utwór oraz wyświetla długie nazwy plików :)

 

Jedyną wadą jaka u mnie występuje to to, że u mnie w pajero nie mogłem go schować równo z panelem, ponieważ gdybym schował nie otwarł by się ekran do płyty i do pamięci sd/gps.

Edytowane przez MŁYNEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu mialem radio naviheaven w a4. Jakos dzwieku b. przyzwoita. Minusem byl wyswietlacz ktory w sloneczne dni bylo slabo widac.

Pozniej mialem RNS-E (ori 2 din) i tam wyswietlacz bajka, super wyrazny.

 

Nakrecilem filmik prezentujacy to radio

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=fcLwPFZzpoU[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja może nie miałem typowego Peiying, ale klon - Naviheaven (albo na odwrót, kto wie ). Model 4095. Było to jakiś czas temu. Nie podzielam opinii kolegów powyżej, że radio jest aż tak złe. Wręcz przeciwnie - grało przyzwoicie.

Menu jak w odtwarzaczach DVD (95% takie samo) - więc czułem się jak w domu.

Odtwarzanie DVD, DivX - super. Odtwarzanie MP3 z DVD i pendrive - ok.

Podpisuję się pod tym. Wprawdzie nie jest to radyjko 2Din tylko z wysuwanym monitorem ale gra przyzwoicie.Co do jednego minusa się nie zgodzę
- obsługa pendrive'ów tylko (o ile dobrze pamiętam) max do 2GB,
U mnie obsługuje pena 8GB

Filmy DVD i DiViX odtwarza przyzwoicie. Jedyny minus to nie czyta polskich znaków ale napisy przy tak małym monitorze są i tak nieczytelne. Moje radio ma navi która też nieźle się sprawdza.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Napisałem: "o ile dobrze pamiętam ...." ;)

W każdym razie miałem coś z tym, że miałem "za duży" pen drive ....

Napisów fakt - nie widać, najlepiej było wypalić DVD z teledyskami albo

film z lektorem.

 

Tak nawiasem mówiąc znalazłem kontakt do faceta, który sprzedaje

takie coś:

http://www.naviheaven.pl/index.php?p51,na-7195

za cenę 750 zł. Nie traktujcie tego tylko jako reklamę. Nie znam faceta,

na ogłoszenie trafiłem przypadkowo. Jak ktoś chce to mogę podać namiar.

 

Kiedyś chciałem sobie coś takiego kupić, ale nie wiem jak sprawowałoby się

to i wyglądało w passacie. Na pewno po otworzeniu zasłaniałoby panel

climatronica i nawiewy. Może ktoś ma coś podobnego i powie jak jest

naprawdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś jakimś melomanem, ani nie oczekujesz od sprzętu audio b.dobrej jakości brzmienia - to bierz. Jak za taką cenę, Peiyngi są dobre wykonane, a jedynym ich minusem są procesory dźwięku (podłącz takie bydle, a podstawowy model, np. Alpine'a to zobaczysz różnicę :) )

 

Ogólnie - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno po otworzeniu zasłaniałoby panel

climatronica i nawiewy. Może ktoś ma coś podobnego i powie jak jest

naprawdę ?

Zasłania climatronic, nawiewów nie. Zajrzyj do linka z mojego podpisu tam jest opis wraz ze zdjęciami w passacie. Jak chcę przestawić klimę składam monitor jednym przyciśnięciem klawisza przestawiam klimę na żądaną temperaturę i wysuwam panel. Ale po co nam panel na którym wyświetla się lista utworów w czasie jazdy. Panel chowamy i korzystamy z radia jak każdego innego.

Jak dla mnie rewelacja. Jak jadę z żoną na zakupy biorę ze sobą jakiś film z lektorem albo koncert. Kobita lata sobie po sklepach ja mam pełen relax (w czasie jazdy nie da się oglądać). Ostatnio w czasie jazdy puściłem zdjęcia świeżo zrobione z karty SD. Pasażerowie mogli sobie obejrzeć. Jak chcę jakąś muzykę do auta szybko zgrywam na pendrive i mam do jazdy coś zawsze świeżego. Bluetoth działa idealnie w czasie jazdy, ustawienia pozwalają na odbieranie rozmów automatycznie, muzyka się wycisza a ja w głośnikach słyszę mojego rozmówcę. Podobnie działa navi muzyka jest wyciszana jak lektor każe skręcić czy jechać prosto. W czasie jazdy mam mapę wyłączoną a lektor tylko czyta trasę. Nie wiem jeszcze jak działa TV bo nie kupiłem anteny do niej, ale przydała by się w momencie dziennika tv czy teleexpresu. I nie wiem jak działa kamera cofania bo też jej nie kupiłem. Jedna rzecz które to radio nie potrafi robić to nie potrafi ugotować obiadu i posprzątać i jeszcze zastąpić kobiety. Ale myślę że przy tak galopującej technice patrząc jakie funkcje mają tel. komórkowe niedługo i to się zmieni. :P

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :dobrze

Aha, co do informacji, że nie można oglądać podczas jazdy (pomijam aspekt bezpieczeństwa ......) - otóż można.

W radiu, o którym pisałem wcześniej był z tyłu kabelek. Kabelek

należało podłączyć do hamulca ręcznego. Tzn. wtedy pojawiała się

możliwość oglądania filmu czy TV - auto musiało więc stać i mieć

zaciągnięty ręczny. Rozwiązanie ? Bardzo proste. Podać na kebelek

+12V (nawet z kostki ISO). Czas pracy mniej niż minuta ....

Wrażenia z jazdy ... bezcenne :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(w czasie jazdy nie da się oglądać)
Aha, co do informacji, że nie można oglądać podczas jazdy (pomijam aspekt bezpieczeństwa ......) - otóż można.

W radiu, o którym pisałem wcześniej był z tyłu kabelek. Kabelek

należało podłączyć do hamulca ręcznego. Tzn. wtedy pojawiała się

możliwość oglądania filmu czy TV - auto musiało więc stać i mieć

zaciągnięty ręczny. Rozwiązanie ? Bardzo proste. Podać na kebelek

+12V (nawet z kostki ISO). Czas pracy mniej niż minuta ....

Tak dokładnie o tym wiem, wystarczy kabelek przypiąć do masy, ale w trakcie prowadzenia pojazdu można zgubić wątek filmowy. A skupianie się na filmie rozprasza kierowcę dlatego się nie da oglądać. ;) Oczywiście pasażerowie jak najbardziej mogą sobie patrzeć na monitor i dlatego planuję zakup monitorów do zagłówków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to:) moj kolega ma radio peiynga:) jakis czas dzialalo w moim samochodzie;/ to jest wielkie nieporozumienie. jakosc moim zdaniem nie byla zadowalajaca. mam w tej chwili przyzwoity model alpine i jest naprawde znaczna roznica w dzwieku

 

Ps. wedlug niektorych osob zadowalacy jest zestwa fabrycznych w seicento :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to moj kolega ma radio peiynga jakis czas dzialalo w moim samochodzie;/ to jest wielkie nieporozumienie. jakosc moim zdaniem nie byla zadowalajaca. mam w tej chwili przyzwoity model alpine i jest naprawde znaczna roznica w dzwieku

 

Kolego ale co Ty porównujesz??????

 

Porównujesz radia 2din z navi, dvd itp???

 

Czy zwykłe jedno dinowe radio???

 

Bo jeżeli tak to co ma piernik do wiatraka - skoro sprawa się tyczy 2dinowca?

 

No chyba że masz 2 dinowy ALPINE z navi za 1100zł

 

 

 

Nagrałem film jutro wrzucę na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame=

]
[/ame]

 

 

Przepraszam za złą jakość ale nagrywałem telefonem o 21 wieczorkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo mi o konkretny model peiyinga a alpine:) chodzi mi o porownanie jakosci tyh dwoch marek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i kazdy inny pejing to jest jedno wielkie bazarowe g...no. A porownywac do alpine... to jak dacia albo tata do audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wypowiedź mega eksperta ;)

 

Co Ty w ogóle porównujesz?

 

Może wyjaśnisz jasno i klarownie oraz przedstawisz jakieś merytoryczne argumenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam za złą jakość ale nagrywałem telefonem o 21 wieczorkiem ;)

 

 

hej, mam pytanie odnosnie tego, jak zrobic zeby w czasie dzialania navi sluchac muzyki. kolega ma takie radio i nijak nie da sie wlaczyc tego jak na twoim filmiku.

 

 

Co do tematu, to jak dla mnie szkoda na to wydawac pieniedzy, lepiej kupic uzywke lepszej firmy.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności