Skocz do zawartości
Gość kondziow

Spryskiwacze świateł - za duże ciśnienie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kondziow

Witam !

 

Mam problem ze spryskiwaczami swiatel - przy kazdorazowym ich uzyciu, plyn wylatuje z dyszy z takim cisnieniem, iz moja maska, lusterka, przednia szyba, sa cale w plynie.

To chyba nie jest normalne... Mam się z tym udac do serwisu ?

 

Pozdr. i czekam na odp.

 

kondziow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcy

U mnie jest podobnie, to chyba normalne. Znajomy się ze mnie nalewał, że jak się zapomnę i będę chciał umyć szyby stojąc na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych (przy zapalonych światłach spryskiwacze reflektorów działają za każdym użyciem tych od szyb), to przy odpowiednim wietrze będę musiał użyć wszystkich 200 koni pod maską, żeby mnie płyty chodnikowe i kamienie nie dogoniły, jak ta cała chmura płynu znajdzie się na ich ciałach :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

absolutnie normalne, mialem juz chyba z 4 auta z ksenonami i kazde jedno ma takei spryskiwacze ze leje mi sie na maske i na szybe przednia,

Megane mojej zony tez, jak jade i psikne to mi po leci na maske i szybe przednia, nie jedz do Aso bo sie beda polewac z ciebie :)

 

przeciez gdyby to mialo tylko polewac tak jak przednia szybe spryskiwacz (tam nie ma wycieraczek) to po hu...ja by to bylo? rownie dobrze mozna bylo by na reflektor nasikac na postoju ;-D

 

albo wycieraczki jak przy starych volvo albo mega cisnienie, ktorye w czasie jazy robi chmurke ktora po chwili doganiasz i wpada na przednia szyb i maske, logiczne chyba ? no logiczne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasio FSI-UA

Z kolei w moich ksenonach spryskiwacz swiatel zalacza sie co ok. 4-5 raz po uzyciu spryskiwacza szyby...

Ksenony tez lekko sie trzesa na nierownosciach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek
Mam problem ze spryskiwaczami swiatel - przy kazdorazowym ich uzyciu
Właśnie nie jest to normalne
Z kolei w moich ksenonach spryskiwacz swiatel zalacza sie co ok. 4-5 raz po uzyciu spryskiwacza szyby...
To jest prawidłowo. U mnie jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcy

U mnie w instrukcji jest napisane, że spryskiwacze powinny zadziałać co 3 użycie spryskiwaczy szyb (oczywiście tylko wtedy gdy włączone są światła mijania), ale prawda wygląda tak, że działają każdorazowo. Pytałem w serwisie, gdzie powiedziano mi, że w instrukcji zdarza się wiele błedów i bym nie brał tych informacji zbyt poważnie, a w moim aucie jest wszystko OK. Pytam więc użytkowników jaka jest prawda?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierek

Podobno, jak ktoś pisał na tym forum, zależy to od daty produkcji. Wcześniejsze (jak mój) włączają spryskiwacz reflektorów raz na 5 uruchomień spryskiwacza szyby przedniej, późniejsze 1 na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Podobno, jak ktoś pisał na tym forum, zależy to od daty produkcji. Wcześniejsze (jak mój) włączają spryskiwacz reflektorów raz na 5 uruchomień spryskiwacza szyby przedniej, późniejsze 1 na 1.

 

mi sie wydaje ze moze na to wplywac tez dlugosc przytrzymywania spryskiwacze, jak walniesz krotko to sie nie zalaczaja, jak lejesz dlugo to sie wlaczaja.

a tak w ogole to nie widze u siebie problemow zni z mocą ani intensywnoscia spryskiwaczy reflektorow, no i nie drza mi w zaden dziwny sosob xenony :-D

 

ale za to mi trzeszcza plastiki kurfa bardzo :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maska zachlapana bo stoisz ;)

Przy jezdzie jest ok i ped powietrza przyhamowuje strumien plynu.

 

Co do czestotliwosci spyskiwania to 1 na 5 ale samochod z 46 tygodnia 2006.

 

500 km przejechane i jak na razie nic mi nie trzeszczy. :cwaniak:

 

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cidik
Witam !

 

Mam problem ze spryskiwaczami swiatel - przy kazdorazowym ich uzyciu, plyn wylatuje z dyszy z takim cisnieniem, iz moja maska, lusterka, przednia szyba, sa cale w plynie.

To chyba nie jest normalne... Mam się z tym udac do serwisu ?

 

Pozdr. i czekam na odp.

 

kondziow

 

To normalne bo jak jedziesz ze 120 to juz ci maski nie pryska ja bym sie raczej martwil jak zobic tak zby za kazdym razem nie pryskalo lefrektorow jak pryskasz szybe... jka chcesz mam rozwiazanie pisz na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0is0n

u mnie jest jak u kolegow wyzej - spryskiwacz reflektorow zalacza sie mniej wiecej co 3 uzycia spryskiwacza...narazie tak dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

z moich obserwacji - spryskiwacz reflektorów działa co kilka razy lub - o ile przerwa między użyciem spryskiwacza była długa - jeśli np. włączę spryskiwacz.. potem kilka minut spokoju i ponownie go włączę.. to za pierwszym razem zawsze najpierw światła+ szyba.. potem sama szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

 

A nie wiecie jak to jest w B5 czy tak samo , bo kupipłem własnie i gosciu zapewniał mnie ze sprzyskiwacze reflektorów działaja tylko ze trzeba ruszyc samochodem. W czasie jazdy naciskałem manetkę ale chyba nileciało nic z tych spryskiwaczy tylko na szybe normalnie dawalo. Nie wiem czy cos jest popsute czy moze własnie za któryms razem one sie właczją.

 

P.S. Samochód sprowadzony ze szwecji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Dodi79 działa przy każdym dłuższym przytrzymaniu manetki od spryskiwacz powyżej sekundy, warunek to muszą być włączone światła drogowe lub mijania. Jak nie działa uszkodzona pompka, koszty nie są wielkie. Oczywiście na postoju również działa spryskiwanie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje, trzeba dłuzej przytrzymac manetkę od spryskiwania i działa :D wczoraj do tego doszedłem, dzieki za info i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejdpo
ale za to mi trzeszcza plastiki kurfa bardzo

 

Przejechane 7 tys od Pazdziernika i niestety tez mnie czasami irytuja te plasstiki :kwasny:

 

A co do spryskiwaczy to wlaczaja sie chyba co 5 raz

pozdrawiam i Wesolych dla wszystkich! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez u siebie dzis podłaczałem spryski pod lampy, bo na postoju to doiło zbiornik jak cholera. lamp nie zawsze uzywa sie przeciez wiec nie ma sesu ich tez myc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności