Skocz do zawartości
kazio

Demontaż przycisku świateł awaryjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zdejmujemy atrapkę climatronica (trzyma się na zatrzaskach), następnie odkręcamy 4 śruby mocujące panel climatronica i od środka wypychamy delikatnie przycisk awaryjnych, lub pozostałe. W B5 (3B6) siedzi: 3B0 953 235 B

 

img77871cs.th.jpg

 

img77989yg.th.jpg

 

Inną sprawdzoną metodą jest użycie płaskiego śrubokręta bądź twardej, nie gnącej się blaszki. Wkładamy ją w szczelinę między przycisk świateł awaryjnych a ramkę (jeśli wkładamy powyżej w.w. przycisku) lub między przyciski (jeśli wkładamy poniżej w.w. przycisku). Podważając ostrożnie wysuwamy element do przodu. Metoda mniej inwazyjna lecz bardziej ryzykowna, gdyż nieostrożne zachowanie może zaowocować uszkodzeniem któregoś plastiku.

 

 

Autor artykułu: Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja w przypadku modelu bez climatronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj majstrowałem coś przy samochodzie i stwierdziłem, że zrobię własny opis do demontażu bez climatronica :)

 

narzędzia, które będą nam potrzebne to:

- mały torx (gwiazdka sześcioramienna), ewentualnie jak ktoś nie ma, to można dobrać na wymiar pasowny płaski śrubokręt i też sobie poradzi

- nóż (najlepiej zaokrąglony na końcu, żeby nic nie porysować) lub płaski śrubokręt

- 15min wolnego czasu i trochę chęci :dobrze

 

1. wyciągnięcie radia, odkręcenie dwóch torxów, znajdujących się w górnej części półki

dsc01407y.jpg

2. podważenie ramki pokręteł nawiewów

dsc01408j.jpg

3. odkręcenie 4 torxów trzymających ramkę oraz mechanizm pokręteł

dsc01409s.jpg

4. powoli wysuwamy całą ramkę

dsc01410z.jpg

5. wyciągamy przycisk świateł awaryjnych, trzeba ścisnąć dwie blaszki, jedna jest u góry, druga z dołu

dsc01411xx.jpg

6. wyciągamy stary przycisk, wkładamy nowy i po robocie :)

dsc01413v.jpg

7. gotowe

dsc01414tn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzio78

witam.dzis demontowalem ten przycisk i okazalo sie ze nie trzeba nic rozbierac.wystarczy sciagnac zaslepke ktora jest pod przyciskiem swiatel awaryjnych a potem wsadzic tam ile sie da palec i poprostu wypchac ten oto przycisk nic prostrzego.zaslepka trzymie po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało wyciągnąć przycisk bez demontażu konsoli. Wyciągałem go cieńkim scyzorykiem od strony frontowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy czymś mało inwazyjnym podważyć i delikatnie wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, iż najszybciej będzie wyciągając zaślepkę znajdującą się poniżej przycisku, a następnie palcem wypchać przycisk. Jednak nie zawsze jest to możliwe gdyż czasem wszystkie zaślepki zastąpione są przyciskami, wtedy pozostaje tylko sposób opisany przez Nord'a, bądź Kazia.

Edytowane przez P1eTR3Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Danio 1

Witam wszystkich uczestników forum mam problem mam passata B5 przy zapalaniu samochodu pokazuje mi się informacja na wyświetlaczu '' UKŁAD WYDECHOWY WARSZTAT" co robić w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich uczestników forum mam problem mam passata B5 przy zapalaniu samochodu pokazuje mi się informacja na wyświetlaczu '' UKŁAD WYDECHOWY WARSZTAT" co robić w takiej sytuacji.
po 1 zły wątek wybrałeś

po 2 jest dział dla nowych użytkowników i tam powinieneś zapytać

po 3 zczytaj błędy bo to może oznaczaćze kat się skończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności