Skocz do zawartości
Gość darioB

Dziwne zachowanie skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darioB

Czasem przy maksymalnie dociśniętym sprzęgle skrzynia mi zgrzyta przy zmianie biegów zarówno podczas jazdy jak i stojąc (przy wlaczonym silniku).

 

W momencie kiedy skrzynia postanowi zgrzytać robi to na kazdym mozliwym biegu, np

 

za pierwszym razem stoje , wciskam sprzeglo wrzucam 1 - zgrzyta , dociskam - wchodzi na 1, dalej trzymajac sprzeglo wrzucam z 1 na 2 i rowniez zgrzyta i po docisnieciu wchodzi podobnie z reszta biegow

 

a za drugim razem przejade np 100 metrow i przy wcisnietym sprzegle smiga to wszystkich jak chce bez przeszkod

 

bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od odpowietrzenia sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Yyy a jak sie to robi?? Tak samo jak z układem hamulcowym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pedału sprzęgła nie dotykasz

są dwa sposoby:

dolewasz płynu hamulcowego pod max a dalej

1) potrzebne 2 os.: łączysz odpowietrznik przy skrzyni z odpowietrznikiem przy zacisku hamulca, odkręcasz odpowietrznik przy skrzyni, następnie pompujesz pedałem HAMULCA i tak jak przy odpowietrzaniu odkręcasz odpowietrznik aż pedał wpadnie w podłogę, potem zakręcasz i tak do skutku

lub

2) (ten praktykowałem), potrzebna 1 os. i jakaś pompka - nadaje się taka od mydła do rąk. Łączysz pompkę z odpowietrznikiem przy skrzyni i pompujesz aż w wężyku przestaną pojawiać się bąbelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawlitoooo

Hej mam podobny problem tylko ze mnie jeszcze wpada pedal w podloge po czym po jakims czasie jazdy sam sie pompuje i jest dobrze, a tak apropo tego odpowietrznika w skrzyni to w jakim miejscu sie on znajduje jezeli mozecie podpowiedziec? mam passata B4 1.9 Td 75km pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawlitoooo

aha dziękuje to jeszcze jedno pytanie, to jak kolega pisał wyzej zeby polaczyc wezyk z odpowietrznikiem i pompka od "mydla" :) to trzeba cos przy tym odpowietrzniku wykręcać czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.
Hej mam podobny problem tylko ze mnie jeszcze wpada pedal w podloge po czym po jakims czasie jazdy sam sie pompuje i jest dobrze, a tak apropo tego odpowietrznika w skrzyni to w jakim miejscu sie on znajduje jezeli mozecie podpowiedziec? mam passata B4 1.9 Td 75km pozdrawiam

odpowietrznik znajduje się na wysprzęgliku jednak odpowietrzenie w wymienionych przez was przypadkach przyniesie krótkotrwałą poprawę i problem powróci . winna nie jest skrzynia nie sprzęgło tylko zestaw gumek zarówno w wysprzęgliku jak i pompce spręgłowej przy pedale sprzęgła.po wymianie owych gumek odpowietrzyć porządnie i problem z głowy gwarantuję.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawlitoooo
:) pisalem do Ciebie czy moglbys mi opisac jak odpowietrzyc sprzeglo w jedna osobe, a pozatym jak wymienic te gumki o ktorych pisales, prosilbym o szczegolowy opis jezeli jest to mozliwe gdyz jestem zielony w tym temacie a chcialbym sam to zrobic ewentualnie sprobowac. I jeszcze jedno jak nazywaja sie te gumki gdybym chcial je kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.

Pawlitoooo czy dotarł do ciebie mój opis jak to wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawlitoooo

tak dotarł dziekuje jeszcze kwestia odpowietrzenia sprzegla gdybys mogl opisac pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.

witam Pawlitoooo po montarzu obu elementów uzupełnij płyn w zbiorniczku i sprawdż czy drożny jest odpowiwtrznik w wysprzęgliku , pedał sprzęgła będzie leżał w podłodze musisz ręcznie [następnie nogą] nim parokrotnie popompować a druga osoba popuścić odpowietrznik kiedy ty będziesz parł na pedał,po kilku powtórzeniach powinien urosnąć pedał wówczas z odpowietrznika nie powinno iść już powietrze tylko sam płyn wówczas powinno być wszystko ok. to jest najprostszy sposób tyle że wedwie osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie to samo.Czy moglby ktos mi pomoc,bo musze to samo powiedziec mechanikowi po angielsku.Kiedys przez przypadek znalazlem chyba na forum spis czesci w jezyku ang,kojarzy ktos gdzie to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności