Skocz do zawartości
damian665

poduszka silnika

Rekomendowane odpowiedzi

witam znów

po wymianie troche części w przednim zawieszeniu doszedłem do wniosku znaczy dopiero teraz zobaczyłem, ze mam oberwaną poduszkę silnika i to ona moze mi powodować stukanie

 

konkretnie jest to ta przednia poduszka na belce czy jakoś tak, jak ruszam to silnik silnie sie unosi do góry jakby sie z przodu nie trzymał

 

 

teraz pytania

ile ona kosztuje i czy sam dam rade ją wymienić i jak to robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat dopiero omawiany tutaj

 

już przeczytałem

wiec cena tak do 70zł zauważyłem

ale o wymianie nic nie ma, kumpel mi mówi ze silnik musze lekko unieść na lewarku i dopiero wymieniać

 

mozę ktoś coś jeszcze o wymianie podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednią poduszkę jest łatwo wymienić, silnik można podnieść na lewarku.

Zobacz jeszcze tylne poduszki bo też myślałem że mam tylko przednią do wymiany ale okazało się że wszystki 3 były już zużyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przednią poduszkę jest łatwo wymienić, silnik można podnieść na lewarku.

Zobacz jeszcze tylne poduszki bo też myślałem że mam tylko przednią do wymiany ale okazało się że wszystki 3 były już zużyte.

 

jak zobaczyć czy te tylne są zużyte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Wrzuć wsteczny i ruszaj. Jak się silnik będzie podnosił za bardzo, to znaczy, że są do wymiany.

Aby bardziej uwidocznić efekt zaciągnij ręczny, wtedy powinieneś to łatwo zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć wsteczny i ruszaj. Jak się silnik będzie podnosił za bardzo, to znaczy, że są do wymiany.

Aby bardziej uwidocznić efekt zaciągnij ręczny, wtedy powinieneś to łatwo zauważyć.

 

właśnie wymieniłem tą przednia na belce, czas 30min, koszt 62zł

 

może ktoś wrzucić foto silnika z zaznaczeniem gdzie znajdują sie te dwie następne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Cześć

Właśnie wymieniałem tulejkę w wahaczu i po zdjęciu koła przedniego prawego miałem dobry widok na poduszkę tą za silnikiem. Bo z góry mało co ją widać. Też przymierzam się do wymiany poduszek. Ale jak najwygodniej ja wyjąć to nie wiem. Tą przy skrzyni oglądałem z kanału. Dobrze ją widać ale od której strony się do niej dobrać najlepiej też nie wiem.

Powodzonka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze ją widać ale od której strony się do niej dobrać najlepiej też nie wiem.

 

Trzeba odkrecic poduszke lape skrzayni i podniesc skrzynie ludzie szukajcie opcji szukaj juz pisalem o tym tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za to kumplowi i powiedział tak "do tej roboty to potrzeba mieć sporo fantazji" ale zrobił :D [/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"do tej roboty to potrzeba mieć sporo fantazji" ale zrobił :D

 

Nie fantazji tylko troche oleju w glowie :P i narzedzia dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maro
Wrzuć wsteczny i ruszaj. Jak się silnik będzie podnosił za bardzo, to znaczy, że są do wymiany.

 

Witam

za bardzo to znaczy ile ???

 

U mnie prawdopodobnie jest do wymiany przednia ta przy chłodnicy lecz nie wiem.

Objawy są takie: kumpel wsiadł i próbował ruszyś to silnik na poduszce podniósł się o jakieś 2 cm, jak jadę np. na 3 biegu około 3 tys obr. puszczę szybko gaz to czuć jakby silnik "odbijał się" na poduszce ze trzy razy i dopiero płynnie zwalniał, lecz nie mam żadnych stuków przy ruszaniu czy zwalnianiu gazu jak niektórzy opisują. Jak kiedyś w volvie poszła mi poduszka to normalnie ręką brałem za silnik czuć i widać było że poduszka się urwała natomiast tu jak jak szapię za silnik to siedzi sztywno.

Czy wymieniać tą poduchę czy nie???

 

Podrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć wsteczny i ruszaj. Jak się silnik będzie podnosił za bardzo, to znaczy, że są do wymiany.

 

Witam

za bardzo to znaczy ile ???

 

U mnie prawdopodobnie jest do wymiany przednia ta przy chłodnicy lecz nie wiem.

Objawy są takie: kumpel wsiadł i próbował ruszyś to silnik na poduszce podniósł się o jakieś 2 cm, jak jadę np. na 3 biegu około 3 tys obr. puszczę szybko gaz to czuć jakby silnik "odbijał się" na poduszce ze trzy razy i dopiero płynnie zwalniał, lecz nie mam żadnych stuków przy ruszaniu czy zwalnianiu gazu jak niektórzy opisują. Jak kiedyś w volvie poszła mi poduszka to normalnie ręką brałem za silnik czuć i widać było że poduszka się urwała natomiast tu jak jak szapię za silnik to siedzi sztywno.

Czy wymieniać tą poduchę czy nie???

 

Podrawiam

Marek

 

 

z 2 cm to chyba powinien sie podnosić i tak

mój podskakiwał tak na oko wiećej ak 5cm a na samej doduszce maił luzu 2cm(ta śruba z tym żelazem wychodziłą już z poduszki z 2cm :rotfl: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności