Skocz do zawartości
andrew90

DMC przyczepy w wszym passku

Rekomendowane odpowiedzi

he he prawko zdałem zaraz po imprezie 18-kowej czyli ponad 2 lata temu moim passkiem jeżdżę lawetą do anglii więc mam chyba większe pojęcie w tym temacie co mogę ciągnąć a co nie.

Edytowane przez andrew90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na kat.B możesz ciągnąć tylko przyczepę lekką czyli do 750kg

Otóż NIE. Hehe wieku koledze nie wytykaj bo sam jesteś niewiele od niego starszy ;) Ale do rzeczy:

Weźmy takiego passata B4 TDi. DMC auta 1790kg, w dowodzie w pozycji O.1 wpisane DMC dla przyczepy z hamulcem 1200kg. W sumie wychodzi 2990kg czyli mniej niż 3,5t. Wniosek: w tym przypadku można jeździć na "gołym" B z przyczepą o DMC 1200kg.

Fakt że jak na lawetę to bardzo mało, sensowna laweta musi mieć minimum 2t DMC, ale są takie małe lawetki np. typowo pod Suzuki Samurai albo pod innego małego boba.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to rzeczywiście można lawetke jakąś machnąc, ciekawe ile AVF lub AWX ma

 

Masa własna u mnie w dowodzie 1571 kg, sam ważyłem bo kolega ma firme z wagami przeróznymi i wyszło 1592 ( beze mnie, paliwa było 1/4 zbiornika)

 

Pozycja O1 1600kg

pozycja O2 750 kg

 

AVF tiptronic `04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam :D Powiedzcie mi coś. Skoro na kategorii B mogę ciągać przyczepy powyżej 750kg to co będzie w przypadku kiedy mam kategorie C? Dla przykładu mogę jeździć VW LT35 (dmc 3500kg) z lawetą o dmc 2000kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzewam :D Powiedzcie mi coś. Skoro na kategorii B mogę ciągać przyczepy powyżej 750kg to co będzie w przypadku kiedy mam kategorie C? Dla przykładu mogę jeździć VW LT35 (dmc 3500kg) z lawetą o dmc 2000kg?
jeżeli kategoria C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym, to jak ty jeździsz z lawetą na to prawko skoro formalnie to zabronione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak ty jeździsz z lawetą na to prawko skoro formalnie to zabronione ?

Zauważyłeś, że zadałem pytanie? Napisałem gdzieś, że jeżdże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, czy ty w ogóle czytasz to na co odpisujesz?

Dla przykładu mogę jeździć VW LT35 (dmc 3500kg) z lawetą o dmc 2000kg?

Do tego potrzebne jest minimum B+E.

Skoro na kategorii B mogę ciągać przyczepy powyżej 750kg to co będzie w przypadku kiedy mam kategorie C?

B uprawnia do prowadzenia zespołu pojazdów o DMC do 3,5t. Przypadek ciągnięcia przyczepy cięższej niż 750kg na kat. B opisałem powyżej.

Samo C uprawnia cię tylko do ciągnięcia przyczepki lekkiej.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności