Skocz do zawartości
jptomczyk

Samochodowy System Audio Od Podstaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z góry odrazu mówie ze to co znalazłem i co jest opisane to same bzdury jakieś np.: a jakie radio czy glośniki itd... a ja konkretnie potrzbuje sie czegoś dowiedziec pod siebie, więc proszę nie zamykac tematu i nie odpisywac chmsko z góry dzięki.

 

Wzmacniacz - Sony Xplod XM-DS1600P5

Radio - Alpine: CDA-9857R

Głośniki - Vibe: SEK60 --- Do Wymiany totalny syf !.

 

Teraz tak bo jestem calkowicie nie zadowolony z mojego zestawu audio, to prosilbym o porade znalezc konkretnie na forum jest ciezko, a napisac łatwiej:)

 

Zamierzam wymienic głośniki na nowe zestaw do 1000zł potrzebne 2wa zestawy

Głośnik musi grac basem odczuwalnym nawet w plecach cos jak subwoofer

Tweetery dokupie z osobna i zwrotnice zrobie na zamówienie, ale głośnik to podstawa.

Jaki Polecacie? a wlasnie wiem ze sa glosniki midrange czy cos takiego i woofery wiec ktory lepszy?:/

 

MDF Okablowanie i wygłuszenie.

Czy lepiej jest ciagnąc przez całe auto nowe kable do głośników, czy lepiej podłączyc pod oryginalne VW.

Maty: Jakie jak to zrobic i czy jest sens?

Mdf 30mm x4 zamówiłem teraz tak jak je przykręce to zalac jakąś pianką do okoła czy zostawic w stanie surowym?

 

Wzmacniacz i Subwoofer

Mój wzmacniacz jest ok zostawie pod subwoofer zakupie kolejny na głośniki.

Skrzynia na subwoofer czy jest to ważne jakiego jest kształtu itd... Czy warto pchac kase w dobrą skrzynię.

I jaki subwoofer byście polecili?.

 

Z Góry dziękuje za Pomoc napisałem nowy temat bo sprzętu miałem masę i zawsze coś było nie tak grał tak jak ja nie chciałem zeby grał a ma byc czysto i basowo bez zbędnego charczenia czy tez nadmiaru twardego basu który aż przeszkadza. A zapomnial bym Auto to VW Passat B5FL 2003r. i Głośniki mają byc 16.5cm rolleyes.gificon_smile3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki DLS,DEGO, Phase....

MDF przykrecasz do drzwi, drzwi wygłuszasz SOUDAL'em

Kable jak najbardziej nowe, 2x2,5mm

Co do sprzętu ja miałem Wzmacniacz Signat Ram2Mark2+Skrzynka PowerBass s10+radio Clarion i byłem zadowolony, nie wiem jak gra inny sprzęt, niech się wypowiedzą ci co wiedzą.

 

P.S. Warto pakowac kasę w dobrą skrzynię, a przede wszystkim w dobry głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mata to podstawa, musisz zrobić z drzwi zamkniętą komorę, czyli kleisz blachy zewnętrzne i wewnetrzne likwidując w miarę mozliwości wszelkie otwory. Bez tego zapomnij o basie z 16,5. Ja u siebie w tej chwili mam wzmak u-Dimension i powerbassy es-6C i gra to naprawdę spoko nawet bez suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOLf

Dokładnie, mata to podstawa! Jeśli chodzi o jej wybór, to szczerze mogę polecić SOUDAL`a (tzw. taśma dekarska, dostępna w castoramie etc.), moim zdaniem jest nawet lepsza (głównie przy montażu i podczas mrozów) od DYNAMATy. Ja u siebie mam wzmak alpine v-12 + 4x Proasystems SIMPLEX. Gra niesamowicie, niebawem drugi wzmak i sub. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje panowie zastanawiam sie na glosnikami dego o phase nie slyszalem zorientuje sie ktore lepsze a jak bede podlaczal glosniki to pod radio i droga wiazke z wzmacniacza podpisac pod radio zeby zasilalo glosniki czy tez poprostu kable z glosnikow prosto w wzmacniacz a ze wzmacniacza tylko remote control i te jackie dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten SOUDAL to jest sylikon a nie mata ? :/ czy to oby napewno bedzie ok z tym chyba bedzie sporo roboty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mata soudal: 312857341tw6.th.jpg - jak widzisz nie tylko silikon.

 

Łopatologicznie:

z woofera 16,5 i gwizdków kable podłączasz do zwrotnic.

od zwrotnic do wzmaka

od radia do wzmaka (lub odwrotnie jak kto woli ;) ) kabel sygnałowy (chinch) wraz z kablem remote.

 

Oczywiście wzmak zasilasz z akumulatora odpowiednimi przewodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ok

 

a tak apropo to czy u was swieci panel nawiewu bo u mnie nie ma sladu lampek ani okablowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zastosowałem głośniki Signat H16.

Niskie tony czuć w pupsku i całym aucie, tak jakby pracował gdzieś mały subwoofer. Są to doskonałe głośniki dla monterów bez zbędnych fajerwerków takich jak maskownice, kabelki itd.

 

U siebie nie wygłuszałem drzwi, stosując maty byłoby jeszcze lepiej. Przemyśl zakup Signat H16, poczytaj o tych głośnikach w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zaraz poczytam czesto spotykam nazwe signat i hertz myslalem ze to cos po kosztach a tu jednak cos dobrego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega DOC widze zawziol sie na te signaty, a moze zapytac wpierw kolege jakiego rodzaju muzyki slucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie:) najczesciej hiphop lubie miekki odczuwalny i przyjemny bas z lekka domiezka twardszego zeby bylo cos slychac:). Czasami tez Dance i cos ciezszego jak linkin park czy limp bizkit a i nirvane sie wlaczy:) no to jak Panowie ktore glosniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kolega DOC widze zawziol sie na te signaty, a moze zapytac wpierw kolege jakiego rodzaju muzyki slucha?

Kolega pewnie nie miał przyjemności testowania ich.

Polecam ludzi z www.autosound.pl i ich między innymi zdanie o Signatach, jeśli moje jest za mało wiarygodne ;). Ciężko o lepsze midwooferki w tej cenie. Niezależnie czy zagramy na nich rocka, hip-hop czy tango milonga.

 

Dla osób z zapędami audoifilskimi polecam

http://audiovoodoo.alatar.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze i wychodzi na wierzch kto to jednak czyta i slucha innych zamiast testowac.

 

pozdrawiam

 

p.s. sluchalem i nie moge powiedziec aby byly zle, poniewaz fakt ze sa to dobre glosniki, ale bez przesady, az tak uniwersalnie to one nie zagraja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no prosze i wychodzi na wierzch kto to jednak czyta i slucha innych zamiast testowac.

Kolego, to, że masz problem, ze swoimi niespełnionymi CA ambicjami, to potrafię zrozumieć, ale, że czytać uważnie postów nie umiesz, tego już nie bardzo.

Wyraźnie napisałem "jeśli nie jestem wiarygodny". Znam i współpracuję z autosound.pl, dlatego właśnie podałem Ich w przykładzie.

 

Przepraszam za off topic, ale ewidentnie masz ze sobą problem i próbujesz czepiać się innych. Może chcesz o tym porozmawiać ? Polecam Bravo Girl - twój poziom ewidentnie ;-)

p.s. sluchalem i nie moge powiedziec aby byly zle, poniewaz fakt ze sa to dobre glosniki, ale bez przesady, az tak uniwersalnie to one nie zagraja

Yhm ... zatem raz jeszcze polecam Ci lekturę http://audiovoodoo.alatar.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca wiem co to bravo girl, ale Ty ewidentnie przesadziles, zdecydowanie wole zignorowac co piszesz.

 

jpttomczyk, sproboj znalezc gdzies na necie wofery mobil audio, w polaczeniu z tweterami dego i dobra zwrotnica powinno Tobie zagrac bardzo przyjemnie. koszt nieststey nie bedzie maly bo wofery na przyklad w okolicach 400 zl (byc moze taniej bo firma sie zlikwidowala i jakis czas temu robili rewelacyjne wyprzedaze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wlasnie mobil audio to jest krol w swojej klasie i tweetery dego,

tylko gdzie znalezc mobil audio:) to tak jak szukac igly w stogu siana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomczak prowadzisz jakis sklep audio?

 

Doc te glosniczki co ty polecasz to ktore tweetery do nich bys polecil i jakas zwrotnice?

 

Znalazlem genialna stronke o car audio wiec jescli chodzi o parametry to wyczytam sobie wszystko idealnie podaje link do stronki

 

http://www.dobryton.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=83

 

Chlopaki to tak konkretnie podajcie modele glosnikow i tweeterow jakie polecacie

 

Ja lubie stosunek ceny co do jakosci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jptomczyk, poleciłbym Ci do nich T3 lub T5

http://www.allegro.pl/item325732375_signat_t3_rewelacyjne_tweetery_wysylka_gratis.html

Zwrotnice to temat rzeka. Każda tania chińska z Allegro będzie Ci inaczej brzmiała, a jej parametry to istne szaleństwo często po wyliczeniach własnoręcznych.

 

Należałoby je wyliczyć względem tweetera. Jeśli będziesz chciał zrobić je samemu, daj znać przez PW, wyliczę Ci jakie elementy należałoby kupić. Musisz wiedzieć jakie tweetery zastosujesz i ich pasmo przenoszenia. Tak samo midwoofery.

Jeśli podasz mi te dane PW, podam Ci szczegóły.

Dołącz mi również informację czym będziesz to napędzał. (radio czy wzm? jaki ?)

 

Jeśli chciałbyś kupić oryginalne, posiadając midbass i tweeter Signata, nie kombinowałbym, tylko dokupił zwrotnice C2 http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=311823 tej samej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego byc moze gdzies jeszcze dorwe mobile, musze podzwonic, dam znac czy uda mi sie zalatwic, bo 2 tyg temu jeszcze wyrwalem komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności