Skocz do zawartości

Los22

  • Liczba zawartości

    70
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Los22


  1. Nie chcę zaczynać nowego wątku więc przykleję się do tego.

    Może ktoś podrzucić LOGIN do ADAPTACJI (VCDS 10.6). Chcę zwiększyć dawkę rozruchową w kanale 05 i nie mogę dostać się do adaptacji. Kiedyś w pasku 1.9 TDI AJM wpisywałem 12233 i chodziło na VAG-COM 409, a teraz mam 2.0 TDI BMM i nie wiem czy to wina tego, że używam innego softu czy inny silnik i musi być inny login...?


  2. Czy może ktoś podrzucić namiary na fejs HEX-CAN+USB, którym zrobię pełną diagnostykę po linii CAN. Dobrze byłoby żeby śmigał z VCDS. Mam fejs od kolegi z forum ale komunikuje się tylko po linii K i w nowym aucie nic nim nie zrobię :(

     

    z góry dziękuję za podpowiedzi


  3. Opiąłem pompę ABS, climatronic, radio, podmieniłem licznik z innego auta, sprawdziłem bezpieczniki i d...pa, dalej nie mam komunikacji z żadnym sterownikiem, a fejs jesto OK bo w innych autach śmiga. Przez to odpinanie wyskoczył mi błąd poduchy i generalnie nie mogę go wykasować, bo jak skoro nie mogę się połączyć z żadnym sterem. Ma ktoś jeszcze jakiś mądry pomysł... może odpiąć moduł komfortu i spróbować, czy lepiej po nitce do kłębka, co wiąże się z rozebraniem połowy samochodu.


  4. Przez licznik jest przejście lini diagnostycznych i jeżeli zostanie uszkodzony moduł, który to obsługuje to klapa. Naprawiać się nie opłaca bo licznik w dobrym stanie na allegro to 150-200zł. Dzieje się tak często jak np. odłącza i podłącz się licznik bez zdejmowania klem z aku, a ja tak właśnie kilka raza zrobiłem.

    Licznik podmieniłem, wtyki całe i du..pa, komunikacji nie ma. Chyba, że licznik musi mieć immo zgrane z poprzedniego, choć to byłoby bez sensu.

    Kolejne pytanko, gdzie szukać linik K w kostkach przy liczniku i jeżeli nie będzie tam sygnału czy nastepnym krokiem jest ECU?


  5. Nie chcę zaczynać nowe wątku bo to o co chciałbym zapytać dotyczy częściowo tego.

    A mianowicie wymieniłem koło dwumasowe na jednomas VALEO i zauważyłem, że nieco głośniej chodzi skrzynia - szczególnie pierwszy i drugi bieg jak jadę pomału, bez gazu. I jeszcze jedna rzecz to drżenie, które czuć jak mocno depnę na 2 i 3 biegu aż do przekroczenia 2tyś obrotów. Moje pytanko, jak wymienię olej (może zalać trochę więcej niż powinno być) to objawy trochę ustąpią (ucichnie skrzynia), czy tak już zostanie na jednomasie.

    W końcu w JM sprężyny też są na tarczy i tłumią drgania. A skoro taka firma jak VALEO zaczyna produkcję alternatywnych zestawów i skromnie o 1300zł tańszych niż zestawy z dwumaską to chyba nie może to być szmelc.


  6. Modyfikator Plus, Xeramiks i inne..."zagęszczacze oleju". Kiedyś wlałem to do Vectry w dieslu i już więcej tego nie zastosuję. Uszczelnia to silnik, że gdzieś w końcu pojawią się wycieki oleju bądź pocenie się. Nie zauważyłem żadnych zmian poza nieco cichszą pracą zimnego silnika. Jeśli ktoś chce próbować to niech próbuje, a potem remontuje i likwiduje wycieki. Chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem dla upartych wydaje się ceramizer, który nie zagęszcza oleju. Jest to ważne w autach na PD gdzie olej musi być rzadki.


  7. Nie będę zakładał nowego wątku bo moje zapytanie wiąże się z tematem postu.

    Dzisiaj przy -17C musiałem kręcić z 5-7 sekund a po zapaleniu puścił czarnego dyma. Świeczki są nowe, filtry też, kąt początku wtrysku był ostatnio regulowany w serwisie, paliwko leję tylko BP ultimate + dodatek zimowy, aku mam nowe - choć chyba nie kręci rewelacyjnie. Czego mam szukać, w zeszłą zimę auto paliło mi na kopa. Wiem, że czujnik temp. paliwa wskazuje dużo za dużo bo około 80C, ale nie wiem czy ma on bezpośredni wpływ na odpalenie zimnego silnika, gdy na ciepłym pali na dotyk. Aku mnie martwi bo napięcie spada po nocu do 12,2V a podczas uruchamiania tzn grzeją świece + rozrusznik napięcie spada do 9V. Co sądzicie, gdzie leży pies pogrzeban, dodam, że PD są OK, małe korekty, BIPY w normie (jeden tylko podskakuje do +22, reszta od 0 do 6). Autko pali nie wiele, na trasie około 5,5-6 a w mieście zimą 7-7,5.


  8. Odgrzewam temat bo nie było czasu żeby rozwiązać ten problem.

    W załączniku jest zdjęcie kostki i tego co mi wyszło z pomiarów. Sprawdziłem na których pinach i kiedy jest napięcie. Okazuje się, że przy wyłączonym zapłonie jest tylko na pinie 16 a na 4, 5 i 1 masa. Po włączniu zapłony prąd pojawia się w pinie 1 i 16 a masa 4 i 5.

    rysunek1jy.jpg

    Dla mnie nic to nie znaczy - tylko tyle, że komunikacji jak nie było tak nie ma. Proszę o podpowiedź czego szukać dalej.

    Rysunek1.jpg


  9. Kolego traba jest jeszcze jeden powód dla których aku się rozładowuje, to zwarcie w celach czyli wina fabryczna i wtedy jest to niezależne od użytkownika. Znam przypadki gdy ludzie wymieniają aku bo serwisy wciskają im kit, że to wina instalacja samochodu i coś "kradnie" prąd na postoju. A akumulator w wyniku zwarcia sam gubi prąd. Odnośnie maluchów prawda i one miały regulatory napięcia i na początku produkcji mało wydajne prądnice a nie alternatory, które wprowadzono do malucha później.

    Natomiast z napięciem ładowania jest tak, że inne może być na wyjściu z alternatora a inne na aku i żeby wykluczyć alternator z podejrzeń najlepiej sprawdzić ładowanie na alternatorze. Napięcie ładowania nawet w dieslu nie powinno spaść poniżej 13,9V, ale ile będzie szkół tyle będzie poglądów. Mało precyzyjnym ale w warunkch domowych do wykonania jest sprawdzenie napięcia podczas obciążenia aku np. podczas rozruchu zimnego silnika. Serwisy aku twierdzą, że wówczas napięcie nie powinno spaść poniżej 10,0V-10,5V (różne opinie). Cieszę sie, że pościk wzbudził zainteresowanie i dodajecie kolejną porcję cennej dla nas wszystkich wiedzy. Pozdrawiam


  10. Według mojej wiedzy to pobór prąd na postoju nie powinien przekraczać 40mA czyli 0,04A. Prąd ładowania natomiast waha się od 13,9V do 14,4V w zależności od stopnia rozładowania akumulatora. Dodawanie "gazu" nie powinno wpływać na ładowanie ponieważ w naszych autach są regulatory napięcie - to nie stary maluch, w którym istotnie tak było. Ponadto jeśli pobór prądu na postoju jest ok tzn do 40mA napięcie na aku nie powinno spaść na postoju poniżej 12,5V, jeżeli po nocy spada znaczy że aku nie trzyma prądu. Seryjne alarmy, centralne zamki i radia nie pobierają więcej niż 30-50mA, chyba że w instalacji jest zwarcie. Pomiaru prądu na postoju należy dokonać z uzbrojonym alarmem i zamkniętą maską ponieważ czujnik zamknięcia maski, przy jej otwarciu będzie pobierał prąd.

    Pozdrawiam


  11. OK. dzięki, a jeszcze jedno pytanko, na których pinach powinno być napięcie w OBD?? Rozpocznę od tego czy jest napięcie.

     

    ---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

     

    Sprawdziłem dzisiaj gniazdo

    OBD II - prąd do gnizada dochodzi jednym pinem a po włączeniu zapłonu jest w dwóch pinach. Prąd dochodzi do przkeźnika 109 ale nie dochodzi do bezpiecznika 20-- Sterowanie silnikiem. Proszę o pomoc co mam dalej sprawdzać, bo bez możliwości diagnozy przez OBD to du... blada.


  12. Witam,

    Chciałem dzisiaj podłączyć VAGa do swojego auta i okazało się, że nie można nawiązać komunikacji ze sterownikiem. Ustawiena są OK, robię TEST komunikacji kabla też wyskakuje że jest OK, a po przejściu w sterownik silnika czy ABSu wyskakuje brak komuniacji. Dodam, że kilka dni temu wszystko było OK, podłączałem kompa i banglało aż miło. Pojechałem do znajomego elektronika u niego też nie można było wejść w sterownik, potem pojechałem do ASO i oni też nie mogli. Dodam, że autko pali jak paliło i jeździ też jak jeździło. Proszę o pomoc, gdzie i co sprawdzać bo cycki mi już opadają.


  13. Już wymieniłem kolego i żeby nie pchać niczego pod wskazówki bo można je łatwo ułamać, należy je wykręcać i jednocześnie delikatnie podciągać - wychodzą jak złoto -choć gwintu tam nie ma. Ustawianie nie musi być na podłączonym liczniku, może być na rozebranym. Ja tak zrobiłem i wszystko gra jak trzeba, należy tylko przy tym myśleć.....

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności