Skocz do zawartości

dahan

  • Liczba zawartości

    1
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O dahan

  • Urodziny 05/12/1978

Informacje osobiste

  • Imię
    Pawel
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Praha

Samochód

  • Silnik
    Nie passat
  • Rok produkcji
    2014
  1. Witam, Wg informacji prasowych akcja "naprawcza" na Slowacji zacznie sie w marcu. Najwazniejsze, wg prasy, nie bedzie obowiazkowa, podobnie jak w Czechach, najprawdopodobniej rowniez w Polsce
  2. Witam, Wg informacji w Czechach, potwierdzonych publicznie przez ministra transportu, wycieczka do serwisu nie bedzie obowiazkowa. Nie istnieje zaden przepis, ktorego moznaby uzyc jako kija. Mowi sie, ze Skoda ma zaproponowac jakas marchewke, ale watpie, zeby planowany cel - 80% poprawionych samochodow, zostal spelniony. Podobne problemy beda w innych krajach EU, wg czechow. Czesi tez juz zaczeli wymyslac procedure obejscia ewentualnej obowiazkowej wizyty w serwisie. Pozdrawiam
  3. w USA VW zaproponuje po $1k dla kazdego wlasciciela, $500 w uslugach/towarach VW, $500 w gotowce
  4. Witam, Nastepna aktualizacja z Czech. W czechach wg ministra transportu, po rozmowach z niemieckim ministrem transportu, akcja serwisowa bedzie obowiazkowa, w wolnym przekladzie "abysmy byli w zgodzie z homologacja, aby samochody mogly legalnie poruszac sie po drodze, bez zmiany oprogramowania tego nie osiagna". Z artykulu rowinez wynika, ze to jest postepowanie ktore Niemcy wymuszaja na innych krajach UE, wiec rowniez identycznie bedzie w Polsce. Czesi oczekuja, ze cala akcja serwisowa bedzie trwala co najmniej rok, poltorej roku. Lokalny minister transportu "oczekuje" ze Skoda (w domysle rowniez VW, Seat, Audi) zaproponuja jakas forme kompensacji - np wymiane oleju czy cos rownie wartosciowego Domyslam sie, ze taka motywacja bedzie rowniez w Polsce. Na razie nikt nie uzasadnil takiego planu zadna podstawa prawna, ale mysle, ze paragraf sie znajdzie, jak to mowil klasyk. Czy ktos moze sie podzielic informacjami z innych krajow? Pozdrawiam
  5. Witam, Aktualnosci z Czech. Wg lokalnego odpowiednika wyborczej, Dnes, Skoda pracuje z urzedami w UK i DE, w celu dokonania sprawdzenia samochodow z nowym oprogramowaniem. Dlaczego UK - wg lokalnych informacji to wlasnie w UK Skoda uzyskala homologacje na cala unie. Z tego wynika, ze przynajmniej w Czechach, VW zastosuje model niemiecki - tzn zmuszenie wlascicieli do aktualizacj oprogramowania poprzez kombinacje z homologacja. Czy ktos moze sie podzielic informacjami jak to wyglada w innych krajach UE? Pozdrawiam
  6. Witam, Czytajac ten watek, wyglada ze VW zastosowal ta sama taktyke w Czechach. W Czechach VW otrzymal, z lokalnego odpowiedniku CEPIK, liste wlascicieli wszystkich samochodow z zainfekowanymi silnikami ( w rejestrze jest przechowywany typ samochodu, silnik, rok produkcji ). Czy jest to na 100% legalne - na razie nikt tego pytania nie postawil. Co wiecej, wyglada to na kopie postepowania w Niemczech. Pytanie tylko, czy w PL ta akcja moze byc uznana za obowiazkowa - z punktu widzenia przegladu rejestracyjnego/homologacji? Na razie, z tego co slychac w Czechach - prawo na cos takiego tutaj nie pozwala. Natomiast zaskoczyla mnie informacja o kontaktowaniu ludzi za pomoca listu poleconego z potwierdzeniem odbioru... Pozdrawiam Pawel
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności