Sam borykam się z podobnym problemem tzn u mnie jest słaby odbiór fal radiowych...
Gdzieś wyszukałem że w fabrycznym radiu było podawane wzmocnienie na antenę radiową a w kolejnych "nowocześniejszych" tego wzmocnienia na kabel brak.
Ponoć rozwiązaniem jest montaż "separatora antenowego" (czyli wzmacniacza) koszt jak patrzyłem ok 10-15zł.
Na pewno warto sprawdzić miernikiem czy idzie sygnał od radia do anteny czy masz "przejście", widziałem opinie obwiniające stopkę anteny...
Sam dzisiaj będę podchodził do tematu to dam znać jak wyniki.