Skocz do zawartości

Shuvar

  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O Shuvar

  • Urodziny 01.02.1983

Informacje osobiste

  • Imię
    Maciej
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Warszawa

Samochód

  • Silnik
    B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
  • Rok produkcji
    1997
  1. Czy były jakieś silniki 4cyl. na pompie 10mm i wtryskach 216? Chodzi mi o mapę napięcia N146 oraz SOI które chciałbym porównać z silnikami ALH oraz ASV. Ma ktoś może takowe mapki najlepiej z ori wsadów o ile takie istniały?
  2. Ok, w sumie rozumiem. Ale teraz myśląc w inny sposób, który też został przytoczony wcześniej, jeżeli ustawie współczynnik mniejszy dając mniejsze ciśnienie doładowania w określonych obrotach spowoduję otwarcie kierownic w turbinie co da mniejsze opory i odrobinę zmniejszy spalanie. Czyli jest to czasem przeciwne do pierwotnego myślenia że im mniej paliwa tym bardziej samochód staje się ekonomiczny. Kluczem jest ustawienie takiego współczynnika aby nie marnować niespalonego paliwa i nie zwiększać oporów spalin jeżeli nie jest to potrzebne. To tak jakby jeździł niepotrzebnie z pustym żółwiem na dachu lub z dziurawym bakiem paliwa Do tego kombinacja z SOI i jeździmy na oparach :jupi
  3. Liczyłem z mapy Smoke Limiter dzieląc wartości z przepływki (oś X) przez ilość paliwa zadaną w mapie przy określonych obrotach. Czy można to w ten sposób liczyć nie mając ustawionego przełącznika aby liczyło po MAP? W końcu chyba po to ta przepływka jest. To co pisze Daron rzeczywiście by się zgadzało, że okolice 16 jest najniżej jeżeli pominiemy najniższe wartości MAF'a, które są w mapie a które raczej nigdy nie występują. Licząc po mojemu są nawet wartości 13.5 ale to przy obrotach poniżej 1000 i MAF ok. 200. I chyba dobrze myślę że należy liczyć ze Smoke Limitera bo po to on jest. A BL ustawiamy przecież aby współgrał z SL. A to że TL jest inny i ucina dawki to już co innego. Czyli korygując soft i zmieniając wartości współczynnika np do 18 w najlepszym zakresie obrotów, to przy małych obrotach kiedy turbina wstaje należałoby dać więcej paliwa czyli mniejszy współczynnik np 16 (np przy ASV pozostawić tak jak jest), a potem przy większych obrotach ograniczyć trochę paliwa zwiększając współczynnik (tak powyżej 4000rpm). Takie rozwiązanie będzie lepsze niż zrobienie wszędzie np 18 lub 16. Czy przy ratio 18 spalanie będzie najbardziej efektywne i spalanie paliwa będzie najmniejsze czy jednak przy wyższych współczynnikach będzie bardziej ekonomicznie.
  4. Fajnie bo udało mi się przeczytać cały wątek. Polecam wszystkim przeczytanie go od deski do deski. Teraz chciałbym poruszyć kilka spraw, których nie było tu wyjaśnionych. Najpierw zacznę od AFR. Pisaliście we wcześniejszych postach, że najlepszym współczynnikiem AFR będzie przedział ok. 18. Wtedy auto nie dymi i nie ma strat w paliwku, poniżej 15 widać już dym w lusterku. Do tej pory wszystko zrozumiałe. Teraz porównując ori wsady obliczyłem współczynnik AFR w takim ASV i mam zagwozdkę. W całej mapie dla poszczególnych wartości MAF'a i w różnym zakresie obrotów wartości współczynnika różnią się od siebie. Przedział od 13,5 do 30. Ogólnie widać, że czym większe obroty to współczynnik większy czyli więcej powietrza oraz czym mniejsza wartość MAF'a tym większa różnica pomiędzy min i max obrotami.. Czy mógłby, ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest. Czy współczynnik nie powinien być stały w całym zakresie. Czym to jest spowodowane, błędnymi odczytami z przepływki, czy jakąś słabszą sprawnością silnika przy wyższych obrotach? Nie mam do porównania dobrego zmodyfikowanego wsadu i nie wiem jak spece to robią.
  5. Witam wszystkich. Na wstępie chciałbym pochwalić temat, bardzo ciekawe jest to wszystko o czym piszecie. Niestety jeszcze nie zdążyłem wszystkiego przeczytać ale chciałbym już zapytać o pewną rzecz abym rozumiał dalej co czytam Z tego co przeczytałem zrozumiałem/wywnioskowałem, że w silnikach PD dawka paliwa jest regulowana poprzez ustawienie SOI i ID (długość wtrysku). Czy możecie mi powiedzieć jak to jest w starych VP z pompą wtryskową. Oczywiście SOI się ustawia a co reguluje ilość wtryskiwanego paliwa? Czy robi się to poprzez napięcie pompy? Zastanawia mnie jak to byłoby w praktyce. Zamiast wtrysków ALH wsadzam wtryski o tym samym ciśnieniu ale z większymi otworami np 216 lub 230. Logiczne jest że przy tym samym ciśnieniu i przy tej samej długości wtrysku większe wtryski wleją więcej paliwa jeżeli nic nie skorygujemy w sofcie. Co należałoby ustawić aby dostosować ilość paliwa do powietrza i aby komputer nie przekłamywał wskazań spalania. Przepraszam od razu jeżeli odpowiedź znajduje się gdzieś dalej w temacie ale chciałbym zrozumieć to zanim przeczytam wszystko abym nie musiał jeszcze raz czytać tylu stron.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności