Skocz do zawartości

Noxi

  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Noxi


  1. Pobór U MNIE prądu przy zablokowanych drzwiach może być dwojaki:

    a) 0,04A (40mA) - CZASAMI - dobrze

    b) 0,24A (240mA) - najczęściej - źle

    Jak jest źle to buczą lusterka. Jak nie buczą - to pobór prądu jest ok.

    Jak otwieram drzwi pasażera i symuluje zamknięcie (gaśnie lampka na ziemi) to pobór prądu jest zmienny (od 0,1 do 0,24A) zależnie od tego jak szeroko otwieram drzwi ;) (sic!).

    Drzwi kierowcy kopią prądem przy wysiadaniu jak głupie. Drzwi pasażera nie zawsze odryglowują się za pierwszym razem.

     

    Jak rozumiem mam powypinać zamki i sprawdzić pobór bez nich.

    Pytanie:

    Czy do wypięcia zamków wystarczy ściągnąć tapicerkę, czy muszę zdejmować też blachę z szybą?

    Jak wypnę zamek i okaże się że 'to to' to co dalej. Remont/wymiana?

     

    O co chodzi z lusterkami?<zły> Podgrzewanie działa wtedy kiedy trzeba, za to nie składają się w ogóle.. były wersje bez składania?

     

    W passatach B5 chyba rzadko występowało składanie lusterek (o ile w ogóle występowało). Sugerowałbym na otwartych drzwiach kierowcy zamknąć zamek ręcznie, kolejno dostać się do połączenia kostek przy słupku - w nogach kierowcy po lewej stronie i rozpiąć obie wtyczki od drzwi. Co do składania lusterek - sprawdź czy cokolwiek takiego posiadasz. Najprościej zdjąć szkło i zajrzeć do środka, lub sprawdzić ilość przewodów idącą do lusterka. Powodzenia.


  2. Czy w takim razie byłby sens wymienić świecę tylko na tym cylindrze? Czy lepiej od razu na wszystkich cylindrach wymienić?

     

    Cóż, dla testu można spróbować wymienić świecę. Jeżeli bawisz się sam to możesz spróbować ją zamienić z inną. Jeżeli problem podąży za świecą, to masz pewność. Najlepiej jednak nie rzeźbić za mocno, rozeznać się w kosztach i na tej podstawie ocenić czy warto wymienić komplet, jedną, czy może wcale:)


  3. A ja zadam pytanie z innej beczki - dlaczego po zamknięciu auta z klucza i uzbrojeniu alarmu na module 799AH otwierając go również kluczem dioda w drzwiach nadal miga i włącza się alarm? Czy jedynym warunkiem wyłączenia alarmu jest otwarcie auta pilotem? Zamykając i otwierając pilotem jest wszystko ok.

     

    Spotkałem się z tym kilku autach. Wydaje mi się, że problem tkwi w dokładnych zapisach pamięci komfortu. Zależnie od tego można lub nie uzbrajać i rozbrajać alarm kluczykiem.

    Drugą opcją jaka mi przyszła na myśl jest uszkodzony mikrostyk w zamku kierowcy - ten odpowiadający za odczyt położenia kluczyka.

    Dwa pytania, czy dioda przestaje migać po włączeniu zapłonu?

    Czy nie gaśnie przy dwukrotnym otworzeniu auta kluczykiem?

     

    - - - - - aktualizacja - - - - -

     

    Pany nie działa mi w autku otwieranie zamka bagażnika z pilota, od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że zmieniał moduł komfortu bo komputer coś świrował w upalne dni i co chwile przypominał o niedomkniętej klapie bagażnika;

    teraz pytanie - da radę to zakodować w tym nowym module (stary też mam) czy lepiej będzie zamontować stary? tylko wtedy jak wyeliminować problem wariującego czujnika?

    pozdrawiam

    Strzelam, że zmiana modułu wyeliminowała problem niedomkniętej klapy, bo nowy moduł nie obsługuje siłownika otwierania klapy, który klapę otwierał przez jakieś zwarcie w instalacji. Nie ma może na nowym module zapisów z jakiego auta pochodzi?:)


  4. Moim zdaniem w wersji USA miałeś 3 blaszki, bo jedna z nich odpowiadała za pozycje w kierunkowskazach. Wiązać się to musiało z żarówką dwu-żarnikową. Pozycja działała na żarniku dającym mniejszą moc, a więc jeżeli przy przekładce pod ten żarnik udało Ci się podłączyć kierunkowskazy to działają one szybciej. Ta teoria jest możliwa tylko wtedy, gdy w nowych lampach masz te same żarówki lub oprawki co w poprzednich.


  5. Jeżeli nie wiesz kiedy świece były wymienione to może warto je wymienić ewentualnie sprawdzić ich stan. Wydaje mi się, że koszt świec to tego silnika nie będzie ogromny, więc profilaktycznie można to zrobić. Warto też dla sprawdzenia wykasować błędy i zobaczyć czy po krótkiej jeździe powrócą. Jeżeli nie to w zasadzie można pojeździć dalej i obserwować.

     

    Błędy te nie oznaczają, że dwa cylindry nie pracują. Sterowniki mają pamięć, w której zapisują kody usterek występujących podczas pracy. Zapisane te kody oznaczają, że podczas pracy wystąpiła przerwa w zapłonie mieszanki na wymienionych cylindrach. Mógł być to raz.

    Swoją drogą praca silnika na dwóch cylindrach na pewno zostałaby zauważona:D

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności