Skocz do zawartości

Juszczu

 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Juszczu

 • Urodziny 11.03.1993

Informacje osobiste

 • Imię
  Rafał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Praszka

Samochód

 • Generacja
  -
 • Silnik
  Nie passat
 • Rok produkcji
  2002
 1. Witam, bez zbędnego rozpisywania się, jestem w trakcie swapowania silnika na W8 [do A4 B6] i potrzebowałbym schematów elektrycznych z ELSAWin bądź Bentley Manual'a, w szczególności chodzi o dokładną rozpiskę kostek łączących wiązkę silnika z wiązką kabiny [5 wtyczek: biała, czerwona, brązowa, czarna i pomarańczowa]. Ewentualnie czy orientuje się ktoś, czy te wtyczki mają takie same pinouty jak wtyczki w A4 B5 po faceliftingu? Pozdrawiam.
 2. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Powiem Wam że ciężki przypadek, po skróceniu sztangi [ok. 2mm] turbo w ogóle przestało ładować... Regulacja mapy też nie przynosi pożądanych efektów, znajomy ma się skontaktować z gościem co mu robił tę hybrydę i zobaczymy co dalej.
 3. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Soft robiony przed zmianą suszarki, hybryda wsadzona aby wyciągnąć więcej. Niby oszczędzi,ale teraz to tak na prawdę w zakresie do 2.5k obr jedzie gorzej jak fabryka. No nic pobawię się mapą N75 i skrócę sztangę o dwa obroty i zobaczymy co z tego wyjdzie. Powiem szczerze że VNT20 w moim AVF'ie lepiej wstaje niż ta hybryda
 4. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Panowie mam passata B5FL z silnikiem AVB jako pacjenta. Silnik podkręcony na ~130KM i teraz wsadzona hybryda AVB/ARL i problem jest iż późno wstaje [LOGI]: http://vaglog.pl/log-011_Bs6Aig.html Jak myślicie bawić się mapą czy lepiej skrócić sztangę? Jak widać N75 spada aż do 20% a małpa i tak nie chce wstać. Gość który robił hybrydę upiera się iż jest już wystrojona i powinna wstawać jak fabryka, jak widać tak nie jest...
 5. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Prócz tego co napisał dartroom, DW dalej do poprawy, nie potrzebnie zrobiłeś tą półkę od 85% do 100%, przez to zmieniasz charakterystykę pedału gazu, gdyż w 1/5 swojego działania będzie działał tak samo. Teraz nie będzie znaczenia czy wciśniesz gaz do oporu czy tylko w 80%. Dodatkowo jeżeli w TL chcesz maksymalnie 64mg, tonie ma sensu robić DW aż do 70mg, zrób maksymalnie na 66mg przy 100% wciśnięciu gazu.
 6. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  No to prosta sprawa, tam gdzie przeładowuje zwiększasz wartość mapy N75 o jakieś 2-3%, tam gdzie nie doładowuje zmniejszasz analogicznie. Później znów logujesz i sprawdzasz czy jest lepiej i ewentualnie poprawiasz. Ogólnie to trzeba by zwiększyć wartości N75 w przedziale 1800-2400obr i od 3700obr
 7. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Czy ja wiem, właśnie na szybko zrobiłem ekstrapolację na 65mg i nie wyszło nic dziwnego. No ale już mniejsza o to, ważne iż kolega musi poprawić soft i jeszcze uzupełnić wiedzę, bo niestety edycja programu z początku nie jest wcale taka łatwa i szybka.
 8. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Niby tak, ale jeżeli ktoś nie wie jaka powinna być długość wtrysku to ekstrapolacja jest najprostszą metodą wyliczenia tego, bo zwiększanie wartości w Injection Duration "na oko", itp skutkuje tak na prawdę tym iż tworzymy program którego później nie idzie zdiagnozować. A powiedzmy sobie szczerze, ekstrapolacja dawki to roboty na jakieś 5min?? To chyba nie dużo biorąc pod uwagę iż przeczytanie jakiegokolwiek poradnika na temat modyfikacji map w EDC15 trwa jakieś 15min przynajmniej?
 9. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Zdrowe pompki z 101KM PD kończą się właśnie w okolicy ~68/69mg ale to już ich na prawdę górna granica, AL'ki spokojnie starczą na 80mg. Pamiętaj że na AL robią 220/230KM w standardzie, a to wymaga przynajmniej 75/80mg dawki . Patrząc na sam soft: TL - Co on taki poszarpany?? Poza tym jakie Ty masz u siebie sprzęgło, jesteś pewny że wytrzyma tyle Nm z dołu? Starajcie się na fabrycznym sprzęgle nie ruszać TL poniżej 2k rpm zbyt mocno bo szybko zabijecie sprzęgło. DW - Przydałoby się wygładzić bo masz duży skok między 85% a 100% rosnący w miarę obrotów ID [wszystkie] - do poprawy, rozkalibrowałeś tylko dawki, potrzeba wykonać ekstrapolację a nie zwiększyć wartość %'owo N75 - dla BV43 będzie zupełnie inny niż dla ori turbo Ogólnie to tylko tak na szybko sprawdzone, ale ogólnie do poprawy i to grubej, bo w ten sposób szybko coś klęknie.
 10. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Spokojnie, w miejscach gdzie miałeś wyższy SL, trzymał Cię jeszcze TL więc batorego raczej by nie było . Z resztą jak wgrasz, przejedziesz się to będziesz wiedział czy i co ewentualnie poprawić Jakiś dym zawsze może się pojawić, mniejszy bądź większy, ale wtedy robisz logi i wprowadzasz korekty
 11. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Tak odniosłem się do poprawionego pliku. Jeżeli geometria hula dobrze i turbo w dobrej kondycji to i te 1.5bara by wytrzymało. Ja sam mam u siebie doładowanie rzędu 1.6bar w zakresie 2250/3250obr i od dwóch lat hula aż miło. Ale w Twoim przypadku te 0.25bar to będzie znikoma różnica. W TL im mniej górek, czyli im bardziej gładki, tym bardziej w niższych partiach obrotów tym lepiej dla sprzęgła, które w tym zakresie obrotów dostaje bardzo po tyłku. Sam sie o tym przekonałem bo usmażyłem niż jedno sprzęgło na przestrzeni 60k km ze względu na zbyt gwałtowny TL. Dodatkowo samym TL można ograniczyć overboost'y które są zabójcze dla turbo. Jak wrócę z pracy to sprawdzę ostatni z Twoich programów. EDIT. Sprawdziłem, nie mam zastrzeżeń, wgraj, sprawdź jak jeździ, zrób logi, w szczególności grupy 11 aby sprawdzić czy turbo nie przeładowuje
 12. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Ogólnie wygląda dobrze nawet bardzo dobrze, jakieś ~170KM powinieneś uzyskać przy zdrowym silniku. Boost można podciągnąć na 2475 od 2247obr do 3990obr. TL jeżeli masz sprzęgło z dwumasą w 100% pewne zostaw, jeżeli masz lekkie wątpliwości wygładź górkę od 1900obr do 2247 zdejmując po 3mg. Im gładziej tym lepiej dla sprzęgła N75 trzeba później dostroić podług LOG'ów.
 13. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Pierwsza strona 14 post, tam masz ekstrapolacje dla BA na 70mg. 38* To już bliżej 75mg.
 14. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Wygląda na to iż dobrze skopiowałeś wszystko . Start IQ odpowiada za dawki podczas odpalania, więc jeżeli nie ma problemów z odpalaniem silnika, to nie zmieniaj.
 15. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

  Strumienica tylko wytłumi wydech, więc to nie to
×