Skocz do zawartości

cartronic

  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez cartronic


  1. Chciałbym tylko dodać, że filtry cząstek stałych to nie tylko ceramika. To również metale, którymi jest nasycony. Metale mają za zadanie obniżyć temperaturę wypalania cząstek. Z mojego doświadczenia, jak również moich kolegów z branży po czyszczeniu chemicznym metale są wypłukiwane i filtry tracą swoje właściwości. Wynika to z silnych właściwości żrących środków chemicznych.

    Druga kwestia dotyczy tanich zmieników. Ostatnio wykonywaliśmy usługę wyłączenia DPF w Mazdzie. Okazało się, że samochód miał zamontowany tani zmienik. Filtr był tylko ceramicznym wkładem bez jakichkolwiek metali. Czysty wkład. Stąd tak niska cena.

    Ostatnia kwestia to już nie raz poruszany temat popiołu. Popiół jest produktem ubocznym podczas każdego wypalania i nie jest usuwalny z filtra. Jest tam magazynowany. Po każdym wypalaniu pojemność filtra się zmniejsza. Filtr jest tak skonstruowany, że tylko jego mechaniczne uszkodzenie pozwoli usunąć popiół z jego środka.

    Jeżeli chcemy rozwiązać problem filtra to mamy dwa wyjścia dezaktywacja lub kupno nowego, oryginalnego filtra. Pozostałe rozwiązania możemy traktować jako pośrednie odsuwające problem w czasie.


  2. Naprawdę podziwiam Pana upór, ale kupi Pan sobie święty spokój tylko i wyłącznie usuwając DPF. Tutaj już każda inna droga będzie kosztowna a i tak ostatecznie doprowadzi Pana do usunięcia filtra :). Pytanie czy lepiej tracić czas i paliwo na jazdy po ekspresówce, później na diagnostykę, wymuszanie regeneracji, czyszczenie chemiczne, wymianę czujników i inne pośrednie metody, czy po prostu od razu załatwić problem.


  3. Witam wszystkich.Posiadam Passata B5 2004 silnik BGW z mokrym filtrem cząstek i dosyć regularnie mi wypala a mianowicie co 100-130km. jeżdze połowa trasa połowa miasto.jak uważacie czy to aby nie za częste wypalanie?płyn wlałem nowy SATACEN 25 bo myślałem że może jest już za mało w zbiorniczku.byłem na VAGU to pokazuje 4% zapełnienia,a KTS pokazuje 44,6% zapełnienia.brak jakichkolwiek błędów ale zauważyłem że troche podniósł się poziom oleju.od wymiany 3000km.co o tym sądzicie? z góry dziękuje za pomoc
    ie

     

    Nie ma co robić sobie złudzeń. Moim zdaniem to koniec filtra. Czy na pewno VAGiem sprawdzał Pan zapełnienie filtra w dobrym kanale ? Wypalanie co 100-130 km szybko podniesie Panu poziom oleju.

     

    Kanał 75 blok 3

     

    134650041811.jpg


  4. dlaczego w samochodzie wzrasta olej przez czyszczenie dpf? Czym to jest spowodowane? podczas czyszczenia paliwo jest jakoś podpięte do silnika dodatkowo?

     

    Olej wzrasta ze względu na to, że jeżeli samochód nie jest w stanie samoczynnie wypalić filtra podczas odpowiednich warunków jazdy to próbuje sztucznie podnieś temperaturę i tym samym dotryskuje paliwo, które jeżeli się całkowicie nie spali to spływa do misy. Nie jest to szkodliwe, jeżeli dzieje się to rzadko jednak gdy mamy zatkany filtr bądź filtr nie może się dopalić w pełni to ten proces jest permanentny i tym samym przekłada się to na dosyć szybki wzrost poziomu oleju.

     

     

    Jak to wygląda:

     

    http://cartronic.pl/media_library/2012/1/1326906825.jpg

     

    Więcej informacji tutaj:

     

    http://cartronic.pl/pl/jak_dziala_dpf/

     

    http://cartronic.pl/pl/najczesciej_zadawane_pytania_dpffap/


  5. Witam.Po usunięciu DPFa auto zaczęło kopcić.Zaraz po uruchomieniu błękitny dym a później czarny.Gdzie szukać przyczyny?

     

    Moim zdaniem niebieski dym to oznaka problemu z turbosprężarką a czarny dym to na pewno problem z brakiem powietrza i nie ma to związku z DPFem.

     

    Czy niebieski dym pojawia się od razu po uruchomieniu silnika, nawet jak jest zimny ?

     

    Często jest tak, że DPF zapycha się z jakiegoś powodu, tzn., że samochód ma jakiś problem a ze względu na to, że jest filtr to wszystko się zatrzymuje na nim. W sytuacji gdy usuniemy filtr okazuje się, że pojawia się zadymienie jest to związane czasami z nieprawidłowo wyłączonym filtrem bądź z innymi problemami w samochodzie. Jednak dym podczas regenerowania DPF nie jest ani niebieski ani czarny.


  6. Witam.Skusiłem się ofertą środków WYNN's ale niestety skutek był odwrotny do zamierzonego,tzn. przed dolaniem tego specyfiku poziom zapełnienia popiołem w/g VCDS'a wynosił 61,5% (norma ponoć -60%) a po dolaniu tego środka i przejechaniu prawie 400km z czego ok.160 po trasie pomiar wskazywał 61,75% czyli 0,25% więcej. Wniosek więc nasuwa się jeden - nigdy więcej takich wynalazków.

     

     

    Moje sugestia dla każdego klienta jest jedna. Problem filtra cząstek stałych można rozwiązać na dwa sposoby, albo go wymienić na nowy, nie regenerowany, albo go usunąć. W przypadku każdego samochodu z grupy VAG wyłączenie filtra DPF jest przewidziane w strukturze programu. Tym samym samochód jest dostosowany do pracy bez DPF. Jest to w zupełności bezpieczny zabieg.

     

    Poniżej załączam zdjęcie wnętrza filtra DPF z samochodu Mercedes Sprinter, można zauważyć, że większość kanalików jest już zatkanych popiołem, który nie jest usuwalny z filtra a jest on produktem ubocznym każdego wypalania cząstek stałych. Można wyciągnąć wnioski na temat czyszczenia DPF :)

     

    Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wykres, który pokazuje nam proces eksploatacji filtra.

     

    http://cartronic.pl/media_library/2012/1/1326906824.gif

    SAM_0559.jpg


  7. Ostatnio znowu musialem wypalic DPF, i jako ze po raz pierwszy moglem sledzic wsztyskie pomiary (nowa bateria w laptopie) moge napisac, ze porady w pierwszym poscie nie sa w 100% skuteczne dla kazdego, dlatego moje obserwacje, czyli parametry do wypalania DPF sugeruje dopisac do pierwszego posta, bo sa kluczowe jesli chcemy wypalic DPF przy wiekszym jego zapchaniu (powyzej 50%).

    Otoz, przy obrotach 1500-2500 U/min DPF wypalal sie u mnie bardzo powoli. Podchodzilem do tego 3 razy (po okolo 20 minut kazda proba - po tym czasie, auto znowu tracilo moc) i zszedlem z tych 50 paru, na nieco ponad 20%.

    Zauwazylem tez (bo moze nie kazdy wie) ze kazde delikatne wcisniecie gazu podczas wypalania, skutkuje zwiekszeniem zapchania sie DPF o jakies pol 0,5-1% wiec wyprzedzanie podczas wypalania nie jest wskazane, bo wydluzamy proces wypalania.

    Ale do rzeczy: swoj filtr wypalilem w okolo 15 minut jadac z obrotami 2700-2800 (w porywach 3000) U/min (biegi III lub IV - zalezy jak szybko chcemy jechac - nie testowalem na drugim biegu z predkoscia 30mkh ale powinno dziala) nie majac wlaczonych wszsytskich pobieraczy pradu (tego tez nie rozumiem, dlaczego mialyby byc wlaczone), i z temperatura 650-682 stopni (czyli nie powyzej 700).

    To tyle - mysle, ze warto chociaz wspomniec w pierwszym poscie, o alternatywnych parametrach, bo ja, korzystajac z tych pierwszych, bylem niemal juz przekonany, ze moj dpf skonczyl zywot.

     

    Chciałbym tylko dodać, ze włączenie wszystkich odbiorników prądu ma sens logiczny gdyż obciąża to bardziej silnik i tym samym wymusza to podwyższone dawkowanie paliwa. Równie dobrze można podłączyć przyczepke albo wrzucić coś na pake, ewentualnie kilku lepiej zbudowanych kolegów :), wtedy prz niższych obrotach powinin być ten sam efekt.

    Druga sprawa to wyprzedzanie miało by sens gdybyśmy po tym manewrze utrzymali prędkość obrotowa na tym samym poziomie jak podczas samego wyprzedzania. Obniżając prędkość obrotowa wywolujemy znaczny spadek spalania(praktycznie zerowy, chwilowe puszczenie gazu brak dawkowania paliwa)i tym samym mniejszy przepływ spalin przez filtr o określonej, wysokiej temperaturze.

    Podwyższona prędkość obrotowa przy określonym obciążeniu (3 i 4 bieg) wpływa zdecydowanie na poprawę warunków regeneracji filtry. Krótko mówiąc, większa prędkość obrotowa, wiecej paliwa, wiecej gorących spalin = szybciej zregenerowany filtr.

    Proszę tylko o zawracanie uwagi przez forumowiczow regnerujacych swoje filtry dosyć często na podnoszących sie poziom oleju. Każda regeneracji to zawsze trochę oleju do góry.

    Osobiście podziwiam wszystkich, którzy próbują ratować swoje filtry :), tym bardziej, ze w grupie vw/audi/seat/skoda producent przewidział funkcje całkowitego wyłączenia filtra w oprogramowaniu samochodu.Tak jakbyśmy nacisneli przycisk od DPF off. Tylko trochę trudniej to zrobic niż np. ESP off :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności