Miałem podobny problem, z kontrolką abs, hamulców i paru innych dziwnych rzeczy. Np. odpalając samochód - silnik pracuje , sprzęgło, wbijam wsteczny a tu boom! dziwny sygnał dźwiękowy i kontrolka abs + ham. i samochód gaśnie (). Odpalam ponownie wszystko ok. Z czasem działo się to coraz częściej do czasu aż w ogóle nie można było zapalić samochodu, żarzenie kontrolek oraz cykanie wszystkich możliwych przekaźników. Problemem była kostka stacyjki. Kupiłem nową, okazało się ze są dwa rodzaje wiec wyczyściłem starą kostkę. Jak ręką odjął, ale nie miałem ładowania do 2000 obrotów + kontrolka ładowania. Kupiłem nową , już dobrą kostkę stacyjki i furka lata do teraz bez problemu. Tak więc sprawdzenie kostki stacyjki to żaden problem , wymontowanie jakieś 5 min, warto sprawdzić styki. Pozdrawiam i życzę pozytywnej diagnozy