Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko:

Od czego zależy, że w niektórych paskach b5 są kierownice trójramienne, a w niektórych czteroramienne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie myle to te trójramienne to w wersjach sportowych. Róznią się również siedzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą :ok: mój kumpel miał B5 z roku 97 kiera trójramienna i fotele bardziej bubełkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się nie myle to te trójramienne to w wersjach sportowych. Róznią się również siedzeniami.
zgadzam się z przedmówcą :ok: mój kumpel miał B5 z roku 97 kiera trójramienna i fotele bardziej bubełkowe
może rocznik ma znaczenie,ja u siebie mam fotele "bubełkowe"-są to fotele od komforta (kupujący z salonu mógł sobie takie zażyczyć), mój to trend a kierownicę mam czteroramienną.

ps.widział ktoś kierę trójramienną multifunkcyjną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przypadkiem od modelu wyposażenia??? ale moge sie mylić :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość okosoko

Witam , mysle ze to jest zalezne od indywidualnego zamowienia ,podobnie jak brak oznaczen na tylnej klapie. :hurra: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiszpan001 a tak patrze na twoj podpis auta i sie zastnawiam czy w 2000 roku byl juz 3BG i to jeszcze PD 130 konny cos mi sie wydaje ze zaczely one wychodzi od listopada 2001 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hiszpan001 a tak patrze na twoj podpis auta i sie zastnawiam czy w 2000 roku byl juz 3BG i to jeszcze PD 130 konny cos mi sie wydaje ze zaczely one wychodzi od listopada 2001

 

Owszem masz racje. Mam 3B 1.9 TDI i silnik ATJ. Zasugerowałem się mocą. Ja w swoim pasku mam 130 KM. Takiego nie było w wyborze auta.

Teraz jest juz lepiej, zmieniłem. Tylko mam 130 KM, a nie 115.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

sam mam kierownicę trójramienną i siedzenia "więcej niż kubełkowe";

 

bardzo fajna sprawa fotele świetnie trzymają w zakrętach, a kierownice bardzo dobrze się układa pod palcami :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.widział ktoś kierę trójramienną multifunkcyjną??

Kierownica multifunkcyjna występuje tylko w opcji czteroramiennej.

hiszpan001 a tak patrze na twoj podpis auta i sie zastnawiam czy w 2000 roku byl juz 3BG

3BG był produkowany dokładnie od listopada, ale 2000r. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.widział ktoś kierę trójramienną multifunkcyjną??

Kierownica multifunkcyjna występuje tylko w opcji czteroramiennej.

hiszpan001 a tak patrze na twoj podpis auta i sie zastnawiam czy w 2000 roku byl juz 3BG

3BG był produkowany dokładnie od listopada, ale 2000r. :ok:

 

hmmmm no skoro jestes pewny ale jeszcze sprawdze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba1664

Rzecz z kierownicami jest dość prosta

 

Passat miał 4 wersje/główne pakiety

 

Basis - Czteroramienna kierownica plastikowa

Comfortline - Czteroramienna kierownica, ale obszyta skórą

Trendline (sportowa) - trójramienna kierownica skórzana

Highline - Trójramienna kierownica skórzana

 

W przypadku kierownicy multifunkcyjnej (sterowanie radiem) kierownica była zawsze czteroramienna, skórzana, po bokach poduszki powietrznej były przyciski, 2 z każdej strony.

 

Można też było zamówić kierownicę trójramienną w drewnie, ale tylko w wyższych wersjach

 

Podobnie fotele

Basis - fotele zwykłe, tapicerka materiałowa

Comfortline - fotele komfortowe (po prostu regulacja odcinka lędźwiowego), tapicerka welurowa

Trendline - Fotele "kubełkowe", tapicerka materiałowa z gubszym splotem, konsola środkowa z aluminium

Highline - Fotele "kubełkowe", tapicerka alcantara łączona ze skórą...zależnie od roku produkcji to się zmieniało, konsola środkowa drewniana lub aluminiowa

 

Oczywiście można było do wyższych wersji dokupić skórę perforowaną lub gładką.

 

Mam nadzieje, ze to dało w miarę pełny obraz :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Basis - Czteroramienna kierownica plastikowa

Comfortline - Czteroramienna kierownica, ale obszyta skórą

Trendline (sportowa) - trójramienna kierownica skórzana

Highline - Trójramienna kierownica skórzana

 

Hmm... To dlaczego ja mam skórzaną kierownicę trójramienna, a mam wersję BASIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba1664

To co napisałem to konfiguracje podstawowe. Wiele rzeczy można było dołożyć kupując. VW często zmienia możliwości konfiguracyjne w swoich autach (raz było można zamówić np chromowane relingi w innych niż highline wersjach, potem znów nie). Dzieki tak wszechstronnym możliwościom można spotkać między innymi takie ciekawostki jak passat ze skórą, a bez żadnej klimatyzacji :-D

Jeśli jesteś pierwszym właścicielem swojego auta to powinieneś wiedzieć dlaczego masz taką kierownicę, bo kupując go musiałeś ją zamawiać osobno lub w jakimś całym pakiecie.

A jeśli nie jesteś, to spytaj poprzedniego właścieciela czy po wypadku wymieniejąc poduszkę albo nawet w zwykłym przypływie fantazji nie założył sobie ładniejszej kierownicy :-)

 

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia

Zdjęcie które zamieściłeś. Jeżeli to zdjęcie Twojego auta, które jak masz w opisie jest z 2000 roku to jakim cudem deska rozdzielcza i wskazówki prędkościomerza itp są białe??? Przecież taka deska była stosowana w passatach z samego początku produkcji 95, 96 rok.

Wtedy też zamiast cyfowego zegarka był taki malutki analogowy

Mój poprzedni pasek był z 1998 roku i zegary miał juz czerwone, podwietlenie niebieskie.

 

Co więcej prócz kierownicy również wykończenie dookoła radia i klimatyzacji masz z wersji Trendline.

 

Inna sprawa w czasach gdy wskazówki zegarów VW dawał białe (z zielonym podswietleniem) nie było jescze w ofercie silnika 115 KM tylko 90 lub 110. Z kolei w 2000 roku już nie było (albo jakieś pozostałości) bo wtedy był lifting i silniki TDI miały 100 i 130KM

 

Więc jeszcze raz pytam czy to zdjęcie Twojego auta? Wydaje mi się, że nie, ale jeśli tak, to baaaardzo dziwne :-D Daj znać co i jak, bo niezwykle mnie to zaciekawiło.

 

Wklej ewent fotke z wnętrza swojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnet
Hmm... To dlaczego ja mam skórzaną kierownicę trójramienna, a mam wersję BASIS?

moze dlatego, ze Twoj pasek jest sprowadzony...

 

ja mam wersje Basis na rynek niemiecki... a mam wyposazenie z segmentu Comfortline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to zdjęcie Twojego auta

 

To nie jest zdjęcie mojego auta. To zdjęcie przypadkowe, poglądowe.

 

moze dlatego, ze Twoj pasek jest sprowadzony...

 

Owszem, jest z Holandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

to dlaczego ja mam comforta i drewno?? i to jeszcze trójramienną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Basis - fotele zwykłe, tapicerka materiałowa

Fotele owszem zwykle, ale tapicerka niekoniecznie materialowa, bo sa tez w welurze :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

Ja mam fotele comfort, a nie są welurowe, kierownica jest skórzana i wielofunkcyjna a na desce zwykłe plastiki. Na klapie napisane TDI, a jest 130 koni. Wersji wyposażenia była cała masa, a sporo na życzenie klienta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności