Skocz do zawartości
hevi

Tempomat - wyłącza się przy zmianie pasa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat z tempomatem: otoz gdy jade na zalaczonym tempomacie i zmieniam pas z lewego na prawy z jednoczesnie wlaczonym prawym kierunkowskazem, tempomat samoczynnie sie wylacza. Jesli kierunkowskaz nie jest wlaczony, lub gdy wlacza sie go w neutralnym polozeniu kierownicy, tempomat dziala dalej. Czy to jest jakis specjalny bajer ze wzgledow bezpieczenstwa, czy po prostu cos mi sie popieprzywszy w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malydar

witam sprawdziłem u siebie a raczej w moim aucie i nie ma takich ciekawostek stawiam na mała usterke...temat zaciekawił mnie i bede uważnie sledził posty od bardziej obstukanych.. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpena

Witam

Najprawdopodobniej masz uszkodzoną taśmę w manetce od tempomatu. Przy przełączaniu kierunkowskazów poprostu się rozłącza. Po wymontowaniu manetek pod spodem jest taka taśma brązowa, właśnie od tempomatu łatwo ją uszkodzić. To nie dokładnie jest taśma to folia z napylonymi ścieżkami (wiem naprawiałem u siebie ) . Kupiłem manetkę na allegro i ta właśnie taśma była lekko przetarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorpena, nie myślałeś o zrobieniu manuala do warsztatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Najprawdopodobniej masz uszkodzoną taśmę w manetce od tempomatu. Przy przełączaniu kierunkowskazów poprostu się rozłącza. Po wymontowaniu manetek pod spodem jest taka taśma brązowa, właśnie od tempomatu łatwo ją uszkodzić. To nie dokładnie jest taśma to folia z napylonymi ścieżkami (wiem naprawiałem u siebie ) . Kupiłem manetkę na allegro i ta właśnie taśma była lekko przetarta.

 

Skorpena, dzieki za info. Czy bylbys w stanie opisac mi w prostych, zolnierskich slowach, jak naprawic ta tasme? Czy tasma jest integralna czescia manetki? Jakie sa kolejne kroki podczas demontazu manetek? Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbyś wyjąć manetkę i ja dokładnie obejrzeć, powinno to być widoczne na taśmie jak mówił kolega, ewentualnie pomiar miernikiem przejść.

Jak sie potwierdzi usterka to poprostu rozebrać manetkę i wstawić zamiast uszkodzonej ścieżki cienki przewodzik (ścieżki nie polutujesz wiec trzeba przewód wlutować miedzy przełączniki tempomatu w manetce a gniazdo do wpięcia kostki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

U mnie jest podobnie tzn. po włączenie lewego kierunkowskazu tempomat się wyłącza. Tak normalnie działa bez zarzutu, przyspiesza, zwalnia, trzyma zadaną prędkość. Może ktoś wie o co chodzi. Autko jest z tiptroniciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryś

ja mam to samo, tzn tez wylacza sie tempomat przy lewym kierunku,

 

przy prawym dziala ciagle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce otwierac nowego tematu więc podepnę się pod ten. Mam problem z tempomatem, nie chce się załączyć. Sprawdziłem juz manetkę jest ok, kable miedzy manetką wtyczka 10PIN a biała kostka przy module silnika. Też wszystko OK. podłączyłem VCDS'a pokazuje ładnie zera, widzi jak przyciskam przełączniki na tempomacie oraz pedałach sprzęgła i hamulca. Już skończyły mi się pomysły gdzie może być problem, czujnik prędkości pojazdu eliminuje, gdyż licznik działa prawidłowo. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem u jest w stanie mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt inny nie miał takiego problemu, ale poradziłem sobie. Problemem był fakt zmiany radia, choć zmieniałem na radio fabryczne z jakiegoś powodu nie działała w nim funkcja pogłaśniania radia w zależności od prędkości auta. Wystarczyło wypiąć z kostki sygnał GAL i problem ustąpił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności