Skocz do zawartości
Karolu!

pompa wspomagania W8

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Padla pompa w moim W8, wymienilem na uzywke i zalalem oryginalnym olejem (uklad zostal przeplukany). Chwile pojezdzilem jednak pompa padla, po przejechaniu ok 20 km zaczyna halasowac. Zauwazylem ze mimo wymiany i plukania ukladu plyn sie pieni i jest metny a nie zielony. Gdzie szukac przyczyny? Czy Pompa do W8 pasuje od innego passata ew. a4 a6?. Jaki ew. jest koszt nowej?. Moze jest jakas przyczyna czemu padla pompa?. Martwi mnie ten kolor plynu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyn się pieni, to znaczy że układ łapie powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli kolor płynu jest mętny? Mozecie podpowiedzieć jak dobrze odpowietrzyć układ? Czy trzeba podnosic auto tak jak wyczytalem? Jak z tą pompa? od jakiej wersji silnikowej będzie pasowała?

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR5 pompa wody jest taka sama to moze i pompa wspomagania bedzie, sprawdz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat jednego z forumowiczow

Mozecie podpowiedzieć jak dobrze odpowietrzyć układ?
"Podniosłem cały przód żeby koła nie haczyły o ziemię. Włączyłem silnik, poczekałem żeby się trochę rozgrzał i obroty wyrównały. Odkręciłem zbiorniczek płynu. Potem jednostajnym powolnym ruchem kręciłem kierownicą na maxa w jedną i drugą stronę(przytrzymując na chwilę w skrajnych położeniach). Teraz mogę "jednym palcem" skręcać nie ruszając z miejsca."

 

sprawdź czy wszystko jest szczelne (może się coś poci) i jaki masz poziom płynu (min a max) no i czy nie ubywa go z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności