Skocz do zawartości
Gość Mauro

przednie hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mauro

witam ,

 

jestem tutaj zupelnie nowy i chcialbym poprosic o pomoc lub porade, otoz problem z jakim sie borykam to szuranie dochodzace z lewgo przedniego kola podczas wciskania pedalu hamulca, gdy hamulce sa "zimne" jest to bardziej slyszalne gdy juz bardziej rozgrzane to jest jakby mniej ,klocki sa ok, moze to byc wina zapieczonego cylinderka czy moze co innego ...?

z gory dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam Waldek

 

p.s dodam ze jest to VW Passat Variant 1,6 97r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

jesli by szumialo caly czas to moglby byc podobnie przegub, moze nalezalo by sprawdzic zacisk, zkoro po wcisnieciu sumi caly czas to moze nie odpuszcza i caly czas trzyma troche i piluje klocka caly czas

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może stan tarcz, klocków, płyn hamulcowy? Może masz zapieczony cylinderek, który przytrzymuje hamulec? Czy kontrolka od klocków nie świeci Ci się przypadkiem na desce? Nie ściąga Ci auta na tą stronę, po której szoruje Ci koło? Rozpędź się na piaszczystej nawierzchni, depnij ostro w hamulec i puść kierownicę, później obejrzyj ślady, czy są takiej samej długości oraz czy auto nie ściągało na którąś ze stron.

 

Być może coś być z ogumieniem, wtedy testowo przełóż oponki miejscami lewą na prawą, ale na tej samej osi. Obejrzyj dokładnie nadkola, przy zamianie kół obejrzyj końcówki wykręconych śrub, czy przypadkiem nie są starte. Przy zdjętym kole przy okazji zakręć osią i osłuchaj łożysko czy szumi.

 

To tyle, co przychodzi mi do głowy na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mauro

bardzo dziekuje za odpowiedzi

 

tarcze ,klocki i plyn sa wporzadku auta mi nie sciaga na zadna ze stron kontrolka sie nie pali i to jakby szorowanie ma miejsce tylko w momencie wcisniecia pedalu hamulca, po puszczeniu wszystko jest ok tzn nic nie szoruje takze cholera wie ...moze to faktycznie wina tego zapieczonego cylinderka ...moga byc wlasnie takie objawy ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABS, wspomaganie hamulców, pompa hamulcowa? Sprawdź to wszystko. Najlepiej podłącz auto pod VAG. Kończą mi się pomysły. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności