Skocz do zawartości
Gość GREGORYPL

wskazania temperatury b3 1,9 d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GREGORYPL

mam kłopot (jak sądzę) ze wskazaniami temp. passat 1,9 d 1991, termostat jest dobry ,wymieniony, generalnie pod obciążeniem wentylator się załancza na 1 bieg. ale przez cały czas wskażnik pokazuje ok 100 C, temperatura zdaje się rosnąć normalnie ale właśnie do owych 100, drugiej prędkości wentylatora nie udało mi się osiągnąć przy tej pogodzie. czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? ja podejrzewam błąd wskażnika :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

ja podejrzewam błąd wskażnika :609:

I to pewnie bedzie to...podjedz sobie do jakiegos mechanika dysponujacego aparaturka pomiarowa(termometrem)zmierzy i bedziesz dokladnie wiedzial ile faktycznie jest stopni!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dave_

mam dokładnie to samo (b3 1.9D 92)

i myślę że to błąd czujnika lub wskaźnika-

pozwoliłem sobie na sprawdzenie tego inaczej-

podgrzałem silnik do prawie 110, (czy odkręcony korku wlewu)-

z płynem się nic nie działo a powyżej 100 powinien już się gotować

spróbuj - najlepiej wcześniej trochę pojeźcić

póżniej przygazować

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GREGORYPL

ja jeszcze podejrzewam, zwarcie na jakimś styku masowym, znajomy miał tak w audi, przekłamywał o jakieś 20 stopni! dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbig.p

Mój czujnik temperatury w Pasku B3/92r. 1.9td wskazuje podobnie jak u ciebie. Byłem z tym u mechanika i okazało się, że wskaźnik temperatyry przekłamuje ok. 15 stopni. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekvw

witam pracuje w serwisie VW w niemczech w orginalnej instrukcji obslugi vw passat b3 88-93 temperatura cieczy chlodzacej w normie wynosi UWAGA 100 stopni a nie 90 tak jak w golfach jest to spowodowane przez tak oto zaprojektowany termostat przez firme VW dla modeli 1.6TD 1.9D 1.9TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności