Skocz do zawartości
Gość krytyx

problem z klima

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krytyx

Problem objawia sie tak, ze zawsze po rozgrzaniu silnika wieje goracym powietrzem! nie wazne czy klima jesn wlaczona, czy wylaczona. po przeprowadzeniu diagnozy wyskakuja mi bledy: 4f7, 4f8, 256, 4fa, 4f9, 4b6. wydaje mi sie, ze jakis silownik odcinajacy nagrzewnice jest zrombany! czy daloby sie w prosty sposob go zamknac? pomocy koledzy lato idzie a ja mam jak w saunie w srodku! dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Vagiem to pokaże czy któryś z silniczków otwierający klapę nawiewów się zaciął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krytyx

jestem pewien, ze zawiodl ten silniczek od zamykania nawiewu cieplego powietrza, tylko teraz pytanie jak go chociaz recznie zamknac. moj problem w tym, ze jestem w UK i tu za kazde grzebanie u mechanika krzykna mi pareset £ a tego wole uniknac, bo za sam samochod dalem niecaly 1000£ i nie chce mi sie drugie tyle wydawac na sama klime. poczekam do wyjazdu do polski i tam bede cos dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać na forum pisał o tym Marek,jest schemat climatronic i zniego możesz odczytać która klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krytyx

juz przygladalem sie tym zdjeciam wczesniej ale nie mialem czasu poczytac dokladnie. widze, ze czeka mnie niezla zabawa z rozkrecanie deski rozdzielczej ale jesli trzeba... najpierw sprobuje w wolnej chwili zalatwic kabelek od kumpla i zrobic diagnoze, potem zobaczymy co dalej. za podpowiedzi dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zanim zabierzesz sie za rozbieranie deski zrob diagnoze naoczna, czyli na wysokosci popielniczki w kierunku silnika (pomiedzy dywanikiem a plastikami z nawiewu na nogi )znajduja sie dwa silniczki jeden odpowieada za otwieranie pomiedzy cieplym a zimnym powietrzem a drugi gdzie powietrze ma byc skierowane. Jak sie nie myle do ustalenia temperatury jest ten koloru niebieskiego wez go sciagnij i przestaw recznie to chyba w tym momecie najlepsze rozwiazanie bo faktycznie czeka Cie rozbieranie dski rozdzielczej no chyba ze uda ci sie jakos wcisnac lapy i to odkrecic w co watpie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności