Skocz do zawartości
Majosa

Głośnik niskotonowy - subwoofer do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam następującej treści. W zasadzie dwa pytania...

 

Po pierwsze, jak mogę poznać, czy mam Dynaudio, czy nie? Bez zdejmowania fotela, grzebania pod wykładziną i szukania wzmaka... Bo jak rozumiem, Dynaudio cechuje się tym, że pod fotelem kierowcy jest jakiś tam wzmacniacz, tak? Fabrycznie w samochodzie (highline) miałem RNS300 i 8 głośników. Czy jest to jakiś wyznacznik tego, czy jest Dynaudio, czy nie? Niedawno RNS300 zmieniłem na RNS510. I teraz tak, Myślę, żeby dołożyć do samochodu jakiś subwoofer. Niewielki, żeby delikatnie podbić niskie tony i nie katować głośników szerokopasmowych. Więc to nie musi być jakaś wielka skrzynia, czy tuba w bagażniku... Nie wiem, czy VW w ogóle ma coś takiego w ofercie, ale np. w Peugeocie 407, którym jeździłem przed Paskiem, mogłem sobie wybrać w opcji wyposażenia zestaw audio JBL. Obejmował on lepsze, niż standardowe głośniki, właśnie jakiś wzmacniacz, jakąś zwrotnicę, końcówkę mocy i subwoofer. Najfajniejsze w tym wszystkim było to, że te graty były sprytnie poukrywane po zakamarkach samochodu. Z tubą włącznie. Nie była ona co prawda za wielka, ale grała ładnie. Schowana była we wnęce w bagażniku nad tylnym kołem (tam normalnie jest schowek, bo w 407-ce kolumny amortyzatorów nie wchodzą do bagażnika i nie ma tam kielichów) i nawet jej kszałt był taki, żeby się w tej wnęce ładnie mieściła. Czy do Passata jest jakiś taki dedykowany zestaw audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobree... Schowek jest taki sam w sedanie i variancie? Chyba tak, ale będę to musiał sprawdzić.

I teraz najważniejsze... Jak się z tym podpiąć pod resztę klamotów? Co, jeżeli mam Dynaudio, a co jeżeli go nie mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz dynoaudio to nie wiem, ale myśle ze jeżeli byłoby to wystarczyłoby do normalnego słuchania:) a jak nie masz to można zakupić przejściówke na radio aby się wpiąć chichami no normalnie cigniesz od aku plus i szukasz masy pod tylnym fotelem najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak mogę sprawdzić, czy mam to Dynaudio, czy nie? A jeżeli mam, to jest w tym wzmacniaczu jakieś wyjście na tubę? Ten wzmak chyba powinien być wpięty do sieci CAN, żeby można było wszystkim gmerać z poziomu radia, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie, dzięki za linka, tylko że nie zupełnie o to mi chodzi... Ja nie chcę od podstaw budować systemu audio, tylko dołożyć sub do tego, co mam. A w pierwszej kolejności to chciałbym się dowiedzieć o to nieszczęsne Dynaudio...

Edytowane przez Majosa
literoofka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze powinieneś mieć napis na maskownicach Dynaudio a potem zobacz czy masz ten wzmacniacz. odsuń fotel i zobacz, powinna być osłonka plastikowa która sciągniesz i będizesz widział. ALbo po numerze Vin sprawdzić pisz na PW jak coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... No to na 99,99% nie mam Dynaudio... Przede wszystkim nie mam logo na maskownicach. Samochód kupiłem z salonu, niekombinowany, więc skoro nie ma logo, to znaczy, że nie ma systemu. Bo jak by był, to było wszystko, logo również.

Dzięki za rozwiązanie sprawy.

 

Natomiast tak z czystej ciekawości zapytam. Czym różni się nagłośnienie Dynaudio od normalnego z 8 głośnikami, ale nie Dynaudio? Poza wzmacniaczem, rzecz jasna. Czy głośniki są jakieś mocniejsze, lepsze? Nie jestem audiofilem zupełnie, więc nie robi mi to dużej różnicy, ale są takie kawałki, gdzie jest trochę więcej basu gra i wtedy zaczyna wszystko popierdywać, dlatego pomyślałem o dołożeniu jakiegoś suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności