Skocz do zawartości
michal8a

Nie otwiera sie tylna klapa

Rekomendowane odpowiedzi

witam i proszę o pomoc nie otwiera mi sie tylna klapa ani z przycisku przy klapie ani z pilota ani w kabinie dopiero jak przekręce kluczykiem . gdy klapa otwarta jest i włanczam auto pokazuje mi na wyswietlaczu ze otwarta swieci podswietlanie wszystko ok ale nie dziala otwieranie proszę o pomoc:lol2:lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i proszę o pomoc nie otwiera mi sie tylna klapa ani z przycisku przy klapie ani z pilota ani w kabinie dopiero jak przekręce kluczykiem . gdy klapa otwarta jest i włanczam auto pokazuje mi na wyswietlaczu ze otwarta swieci podswietlanie wszystko ok ale nie dziala otwieranie proszę o pomoc:lol2:lol2
sprobuj cos sie dowiedziec tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6561&highlight=zamek+tylnej+klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem z którym dzisiaj poradziłem sobie w godzinkę.

Zrób tak,wejdź na link który masz podany przez " Wojta" , tam dowiesz się jak zdjąć maskownicę z tylnej klapy,popatrz później gdzie znajduje się tzw.klamka na którą naciskasz aby otworzyć klapę tylko zobacz jej umiejscowienie od wewnątrz,wypnij wtyczkę z mikrostyku,popuść dwie śrubki z obejmy tej klamki,powinieneś później bez problemu wyciągnąć klamkę razem z gumową osłoną zewnetrzną.

Może przeszkadzać plastikowa osłonka,najlepiej się ja wyciąga po wyjęciu lampki oświetlającej tablicę rejestracyjną ( prawa lampka ) najlepiej zdjąć tablicę rejestracyjną przy demontażu tej lampki.

Sciągasz po wyciągnięciu klamki osłonę gumową i tam widzisz co jest już grane,jest to stop aluminiowy ,powodem blokowania jest przeważnie syf który powstaje z wilgoci,z wody,wyczyścić nasmarować i powinno być ok.

Mi pomogło,chodzi jak nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtex

Witam,

przepraszam za odświeżenie tematu, ale mam ten sam problem co w pierwszym poście, z tym, że u mnie zamek od klapy bagażnika jest tak zasyfiony, że nie da się klucza włożyć. Moje autko to 3BG Kombi 2001.

 

Czy jest jakiś sposób na awaryjne otwarcie klapy jak np. w Golfie V czy trzeba będzie wiercić otwór w tapicerce bagażnika?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tylną klapą bagażnika w sedanie b5 3b 97r.

otóż zamyka się bagażnik z zamka i otwiera, ale nie mogę go ręcznie otworzyć ( podnieść i mieć dostęp do bagażnika)

tak jakby się zaciął. nie raz się otwierał gdy się mocniej pukneło w okolicach zamka , ale to działa raz na 40 razy i jest męczące pakowanie rzeczy od środka do bagaznika ;D

co mam zrobić ,żeby to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością takie druty w środku trzeba wyregulować. Ściągasz poszycie bagażnika i regulujesz dokręcając lub wykręcając takie haczyki.

Przerabiałem u siebie

Awaryjnie otwierałem dociskając mocno klapę w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środku taka sprężynka odmówiła posłuszeństwa i nie odbijał ten taki pstryczek, ale dzięki za pomoc pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj nie udało mi się otworzyć klapy bagażnika w moim pasku.Nie dawno rozbierałem kalpę bo musiałem naprawić oświetlenie tablicy rejestracyjnej.Cały czas wszystko działało aż do dzisiaj niestety.Centralny zamek działa bo go słychać tylko nie można otworzyć klapy,ręcznie też nie da rady.Jak mogę otworzyć kalpę od środka żebym mógł zobaczyć co się stało.Autko to sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Dzisiaj nie udało mi się otworzyć klapy bagażnika w moim pasku.Nie dawno rozbierałem kalpę bo musiałem naprawić oświetlenie tablicy rejestracyjnej.Cały czas wszystko działało aż do dzisiaj niestety.Centralny zamek działa bo go słychać tylko nie można otworzyć klapy,ręcznie też nie da rady.Jak mogę otworzyć kalpę od środka żebym mógł zobaczyć co się stało.Autko to sedan.

Składasz tylne siedzenia, wczołgujesz się do bagażnika, odkręcasz poszycie klapy i sprawdzasz czy nie spadło cięgiełko od podnoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałem problemy z otwieraniem klapy bagażnika , trzeba było mocno klapę od góry docisnąć a drugą ręką pociągać z zamek w klapie. Co pomogło? Porządne spryskanie zamka w kalpie smarem w sprayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z klapą rozwiązany.Okazało się że wysunęła się linka z zabezpieczenia.Kupiłem nowe zabezpieczenie i po sprawie,przy okazji zamówiłem nowe spinki metalowe do tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. W moim passacie nie działa zdalne otwieranie jak i z przycisku w drzwiach. klapa normalnie sie otwiera manualnie. Jest tak od kiedy go kupiłem... W kostce od przycisku w drzwiach tak jak by mi brakowało zasilania, tzn jest ale nawet probówka sie nie zapala a miernik pokazuje 12V. Jakies pomysły?? Czy tylko elektryk mnie czeka? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie działało wszystko do wiosny.Kiedy zrobiło się cieplej zaczeły się problemy. Słychać było prace mechanizmu takie "jęczenie buczenie " ale nie otwierała się.Czasem było ok ale tylko w chłodne dni. Teraz latem nawet już nie odzywa się. Wygląda to tak jakby w wyższej temperaturze coś rozszerzało się i blokowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak padło otwieranie klapy tzn. mogłem otworzyć tylko z zamka kluczykiem to winowajcą okazał się siłownik zamka. Polecam zajrzeć tam jak ktoś ma problem z otwieraniem w moim przypadku zblokował się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niemal pewien jestem,że to siłownik zacina się w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie , niestety, to nie silownik poniewaz klapa sie otwiera ale nie z konsoli w srodku ani nie z pilota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem właśnie ten nieszczęsny bagażnik. W zasadzie nie była to naprawa tylko napsikanie na trzpień elektrycznego siłownika wazeliny technicznej. Po prostu trzpień ciężko chodził i w efekcie zablokował się.Naciskając przycisk otwierania musiałem pchnąć go aby się ruszył.Gdzieś czytałem,że komuś to też pomogło.Nie da się jednak ocenić jak długo to podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Miałam dziś to samo, wasze wpisy mi pomogły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze silownik sie przytarl

u mnie kiedys klamka zatarla sie i dawala caly czas prad na silownik

niestety szlag trafil ale nowe sa na szczescie tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie trzpień centralnego zamka pochodzi pare razy i blokuje się tak jakby za daleko wychodził (zmykał) wtedy pozostaje cofnąć zębatką silniczka ,wiec mam odłączoną kostkę :wsciekly

Edytowane przez CAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności