Skocz do zawartości
nogman

zle ustawiony zaplon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam male pytanko jakie moga byc objawy zel ustawionego zaplonu. Rano dymi na bialo potem juz nie. Czy jezeli by byl zle ustawiony to czy dymilby na bialo za kazym zaplanieniem czy tylko za pierwszym razem. Uszczeniacze na zaworach byly robione. Czy dobrze sie sklaniam ku zapolonowi. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem z doświetczenia gdy mój tata miał kiedyś w dieslu źle ustawiony zapłon to auto : było słabe , więsej paliło ok 2L , i rano gdy go zapalał to 10mi wcześniej kręcił o aż zaskoczył poczym całym autem czepało jak by silnik był zajechny i ze wzrostem temp. silnika wszystko dochodził do normy i samochód gdy był ciepły ciężlo palił . A co do dymienia to pierwsze co mi się nasuwa na myśl to źle założona uszczelka pod głowicą bo sam miedyś coś takiego zrobiłem tyle że w benzyniaku u taki był elekt końcowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... silnik diesla jest silnikiem o ZAPŁONIE SAMOCZYNNYM!!!Kolego Nogman,masz na myśli KĄT WTRYSKU.Wpisz w szukajkę,na bank coś znajdziesz.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja moze podepne sie pod temat...

ostanio auto zaczelo dziwnie zapalac. krecdilem ok. 20 sek.

i tak pare razy a pozniej juz umarl;p

okazalo sei ze mialem przestawiony zaplon.

czy to jest spowodowane??

przy okazji wymienili filtr paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:mur kąt wtrysku kąt wtrysku kąt wtrysku kąt wtrysku kąt wtrysku kąt wtrysku kąt wtrysku.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Tomnik. To jakie beda objawy zle ustawionego kata wtrysku,. Czy bedzie puszczal bialy dym z rana czy za kazdym dpaleniem.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sorki że w tym temacie.

Mam problem z rozruchem silnika tz gaśnie lampka podgrzewania świec ale silnik nie startuje, po odczekaniu ok 20 sekund można go normalnie odpalić. co jest problemem? Oraz drugi problem wskaźnik temperatury płynu stoi w miejscu, co może być do wymiany.

 

Tak to wygląda.

http://www.youtube.com/watch?v=sP04SS_KVzc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj prawdopodobnie czujnik temperatury płynu chłodzącego nawalił jeśli wskazówka temperatury sie nie podnosi (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra Tomnik. To jakie beda objawy zle ustawionego kata wtrysku,. Czy bedzie puszczal bialy dym z rana czy za kazdym dpaleniem.

pozdr

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19965&highlight=k%B1t+wtrysku&page=4 post nr 63 i 64.Poczytaj też:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50261&highlight=k%B1t+wtrysku. Do kolegi Dogers-czy problem z rozruchem występuje tylko rano?;spróbuj dłużej(bez przesady) pokręcić rozrusznikiem.Silnik uruchomiony,nabiera temperatury,brak reakcji wskażnika temp?-najprawdopodobniej czujnik temp. do wymiany,możesz też spróbować poruszać kostką-przewodami przy nim.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie tylko na zimnym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogers,z Twojego filmiku wygląda to tak(dla mnie):kręcisz rozrusznikiem,silnik zaczyna "załapywać" a ty szybko wyłączasz rozrusznik-potrzymaj go dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności