Skocz do zawartości
Gość mat

Problem z odpaleniem - Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mat

Witam ponownie!

 

 

Mam ważne pytanie.

Sprowadziłem Passata B5 1,9 Tdi 85KW 1999r. z Niemiec i mam problem z uruchomieniem silnika. Paliwo jest, dochodzi do filtra (wymieniłem go na nowy), usunąłem błędy z komputera, a on nie pali (ani "zipnie"). W Niemczech palił - sam wjechał na lawetę.

 

Czy ktoś wie czego to może być przyczyna lub spotkał się z czymś takim?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Po przyjezdzie przed wymiana filtra silnik odpalal???ON dochodzi do filtra, filtr przepuszcza dalej???w czasie drogi do kraju moglo cos sie odlaczyc,odpiac!Jakie byly bledy na kompie?Sprawdz jescze raz,calkiem mozliwe ze sie powtarzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mat

Cześć,

Po sprowadzeniu, miał wymienianą chłodnice wody, po jej zalaniu silnik prawdopodobnie odpalił bez problemu (info blacharza), ale po puszczeniu sprzęgła zgasł mu i od tego czasu nie pali. Wygląda to tak jakby do filtra nie dochodziło paliwo, postanowiliśmy zmienić filtr paliwa. ON przepchnęliśmy do filtra i odpowietrzyliśmy go niestety dalej nie pali. Nie wiem jakie były błędy bo znajomy elektronik wziął kompa do sprawdzenia i mówił, że było kilka błędów ale je usunął. Dopytam go o szczegóły.

 

 

Dzięki i pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mat

Witam,

Jeżeli chodzi o wyłącznik wstrząsowy to podejrzewałem go, że odciął paliwo i samochód odpalił tylko na tym paliwie, które było już w przewodach. Jako, iż nie wiedziałem czy i gdzie takowy w Passatach B5 się znajduje zadałem na forum pytanie o ten wyłącznik, wobec braku odpowiedzi skontaktowałem się z serwisem Volkswagena i zapytałem o niego, poinformowano mnie, że to komputer steruje odcięciem paliwa i nie ma jako takiego wyłącznika, a komp odcina paliwo wraz z wystrzałem poduszek (u mnie poduszki nie wystrzeliły). Jeżeli jednak ktoś wie czy jest taki wyłącznik oraz gdzie się znajduje to pilnie proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie to, ale w razie czego napiszę...

 

Raz miałem taki przypadek, że zabrakło mi w TDI AFN paliwa. Kombinowałem, cudowałem, odpowietrzałem filtr paliwa i nic - silnik nie chciał zaskoczyć. Pomogło mu dopiero luzowanie wtrysków i kręcenie silnikiem. Jak paliwo wyskakiwało z wtrysków, to dokręcałem i tak przy 3 wtrysku auto ruszyło. Sprawdzałeś tą metodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaro73

A ja powiem tak- mój znajomy też miał taki problem i okazało się ,że samochód poprostu zawilgł, wymienil jakiś moduł i problemy się skończyły. Teraz go nie ma więc nie bardzo mogę pomóc wiecej. pozdr :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam też problem z opaleniem po włączeniu silnika trrzęsie mi silnikiem i niebieski dym ,pompowtryski wymieniłem po przygazowaniu lub nagrzaniu sie silnika dym i jak ja to nazywam telepaczka ustępuje mam paska z 2002 r 1.9 101 kmczy ktoś może mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staraj sie napisac to troche po naszymu:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności