Skocz do zawartości
olimp510

[B6] schowek przy swiatłach awaryjnych

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w swoim autku mam standardowy włącznik świateł awaryjnych; czy jest możliwość wymiany tego panelu na panel światła awaryjnego z dwoma schowkami ?

jesli jest taka możliwość to prosze o instrukcje jak to zrobić - nie chce pourywać zaczepów;

a dzieki ostatnim wskazówkom na tym forum udało mi sie zdemontować i wymienić inny plastik w pasku.

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego jasne ze można wymienić.

Musisz kupić tego samego koloru jak ten co masz teraz.

Aby wymontować przycisk musisz zdjąć plastik który jest nad przełącznikiem to będzie taka wąska ok1.5cm na ok.25cm listewka.

Tylko jest ją cieżko zdjąć musisz delikatnie podwrzyć śrubokrętem i powinna wyjść jest zamontowana na zaczepy, pod nią są 2 toroxy i je odkręcasz i cały przełacznik powinien wyjść. Kiedyś to wymontowywałem więc to o ile dobrze pomiętam to tak to było.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jka masz trendlinea to nie znajdziesz w kolorze tyej listwy bo szyfladki sa w kolorze aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma trendline'a, bo tylko ta wersja nie ma schowków.

Co do koloru to masz racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto tego dokładać bo trzeba by polakierować w kolor listew trendline a z drugiej strony to te półeczki się psuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, poza tym jest stosunkowo dużo schowków w B6 i te 2 nie są jakoś niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coo ? Nie warto ? 3 elementy drewniane zapłaciłem 50 zł (pod airbag, ten element 20cm, i na zagary). Wymiana ? Myself ;)

 

IMO BARDZO WARTO. Odmienia wnętrze wozu. Wzbogaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić i do trendlina plastiki na szufladki.

Chyba od 2008 trendline też miał szufladki.

W serwisie po vinie sprawdził jaki mam kolor plastików i odnalazl taki na szufladki.

Są po 30,- plus plastik wokół trójkąta chyba 20,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie spotkałem sie z trendlinemem z szufladkami w tym ciemnym kolorze:)

To co piszesz jest Ciekawe:) czyli za ok 100 mozna szufladke wychaczyc i do tego plastiki 80zł w sumie 180 to jeszcz jeszcze dla wymagajacych da rade:)

 

mowisz ze po 2008 ale moze na jakies inne rynki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowisz ze po 2008 ale moze na jakies inne rynki?

Tu jest test Passata Bluemotion (wnetrze podobne do trendline) i nie ma szufladek

Na allegro znalazłem 2 trendline z 2009 i tez nie maja szufladek

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8946385

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11239795

Jak masz zdjęcie jakiegoś trendline z szufladkami (fabrycznie zamontowane) to możesz dać na pewno się przyda:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie mam...

Myśląć o szufladkach natknąłem się gdzies na forum, że były w wysokich rocznikach trenda.

Przećwiczyłem temat w autoryzaowanym serwisie, tylko nie mieli od ręki i jakoś rozeszło sie po kościach.

Ale dostępne są na 100%!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam kazdemu to dołozyc. Szczególnie do trenda. Wzbogaca auto. Na allegro mozna ciekawe bajerki kupic, tylko trochę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim pasku B6 jest zepsuty wlasnie ten schowek przy wlaczniku swiatel awaryjnych :( dokladnie chodzi o to ze sie nie zamyka - chcialbym to naprawic ale nie wiem nawet jak go zdemontować, a nie chcial bym niczego pourywać. Prosze o pomoc doswiadczonych w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta. Tylko dużo pisania. Musisz najpierw wydłubac ranke od radia, na zaczepach oraz ten środkowy łącznik malutki. Jakoś podważyć czymś płaskim. Ja mam chude palce to wyszło bez narzędzi. Teraz zdejmujesz listwe z liczników, tam nie ma wkretow, śmiało ciągnij. Następnie otwierasz schowek i tam szukasz jednego wkreta mniejwięcej w połowie listwy. Znajdziesz na pewno. Teraz również musisz ją wyszarpac. Masz już wszystko zdjęte. Teraz torksem wykręcasz 2 śruby od szufladęk. Po wykręceniu musisz delikatnie wyciągnąć szufladki i odpiac kostkę od awaryjnych. Odpina się w sposób następujący, płaskim wkretakiem należy przeciągnąć zielony zatrzask. Na pazno zorientujesz się o co chodzi. Masz już szufladki na wierzchu. Teraz powinieneś wyciągnąć to co tam wpadło. Ja nie rozbieralem tego na części 1wsze bo nie było potrzeby. Wpadł mi ołówek... Jeśli masz ochotę to wpadnij, zrobię ci to. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja rozebrałem na czynniki pierwsze :)

Jak podlecisz do Poznania to pokieruję krok po kroku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz :) ale jest niestety problem - zdemontowalem: ramke radia, ramke zegarow, listewke nad szufladkami i odkrecilem śrubki - nie kumam jak zdjac listwe nad schowkiem pasazera, jak ciagne nie chce wyjsc a wygina sie troche i nie chce jej zlamac. Nie wiem o co chodzi z tym schowkiem i wkretem w polowie listwy (czy to chodzi o schowek pasazera? jesli tak to nie znalazlem tam niestety tego wkreta).

Bardzo prosze o dalsze wskazowki.

Pozdrawiam! :)

 

 

Kurde a dzisiaj bylem w Poznaniu tylko nie wiedzialem jeszcze o Twoim poscie - byc moze schowek byl by juz zrobiony :)

Edytowane przez qboq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem śruby przy listwie nad schowkiem.

Ściągałem przy pomocy torksów w kształcie litery L.

Podważałem nimi tak jak łomem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

lece sprawdzic co z tego wyjdzie :) zastosuje ta sama metode :D:D:D

 

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

 

postep jest bo zatrzaski wlasnie troksami podwazylem i gitarka wyszly chyba wszystkie, ale ja jednak chyba mam ta srubke bo tak mniej wiecej na srodku nie chce cos puscic. W schowku mam niestety jeszcze taki dodatkowy schowek na dokumenty i przed niego nie mam chyba dostepu do tego wkreta, czy ten schowek na dokumenty tez demontowac czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem gdzie ta śruba jest, wiem ze jest, bo połamałem ten zatrzask mysląc ze nie ma śruby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi tylko jedno ja mam te dwie szuflady tylko ta prawa od pasażera coś się ciężko otwiera tzn. trzeba ja w prawo i lewo i wyjedzie gdzieś haczy jak to zrobić lub wyciągnąć noże trzeba ja nasmarować trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności