Skocz do zawartości
piter25

kontrollka od żarówki passat b6 2006r

Rekomendowane odpowiedzi

witam od pewnego czasu włącza mi sie kotrolka od przepalonej żarówki.Byłem u mechanika i okazało sie że jest uszkodzony moduł w prawej lampie bixenon skrętny.mechanik powiedział ze jest do wymiany cała lampa bo modułu sie nie dokupi.czy to prawda ze trzeba wymienic całą lampe w sklepie powiedzieli mi za lampe 2500tys. za nową.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam moduł. Sprawsz jaki masz symbol modułu i zacznij szukanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzić symbol modułu,lub gdzie sie znajduje.bo mechanik niewiem czy mi powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tzw duże moduły są 2 na reflektor moduł mocy (przetwornica) i moduł skrętu.

Przykład przetwornicy http://moto.allegro.pl/item806033326_nowa_przetwornica_4_piny_valeo_xenon_vw_passat_3c0.html

 

Poszukasz nieco po ofertach z lampami i wszystko będziesz wiedział oba moduły sa pod dekielkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.dzieki.Jeszcze mam pytanie.bo od niedawna jestem posiadaczem passata.I załwazyłem w tej lampie gdzie niby jest zepsuty moduł że lampa inaczej świeci tzn.inny odcień świecenia jest od lewej lampy.Czy może to byc spowodowane uszkodzonym modułem.takze sprawdzłem wszystkie światła i dobrze chodza czy doswietlenie czy podczas skrętu.Może mechanik chce mnie naciagnać na wymiane lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inny odcień świecenia jest od lewej lampy.

 

na 95% pada ci palnik ksenonowy. :(

 

Może mechanik chce mnie naciagnać na wymiane lampy.

 

Na to wygląda, że mechanior chce Cię w "trąbę zrobić", albo g ....no się zna :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to moze być winna ze pali sie ta kontrolka żarówki.

Edytowane przez piter25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to moze być winna ze pali sie ta kontrolka żarówki.

 

Przeprowadza się test biksenonów (lewo, prawo, góra, dół) ? Jeśli nie to nie jest to alarm palnika. Jeśli test się przeprowadza to alarm raczej pochodzi z palnika.

 

:(::(:

 

Tak, czy siak trochę po kieszeni zaboli :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test sie przeprowadza.Jaki musze kupić ten palnik i ile moze kosztować na alegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki musze kupić ten palnik

 

D1S

 

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymiana takiego palnika jest skomplikowana da rade samemu czy trzeba do elektryka podjechac aby wymienił jeśli tak ile mniej wiecej moze taka wymiana kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama wymiana nie jest skomplikowana można zrobić samemu ale trzeba do wymiany zdjąć zderzak aby dostać się lampy :( i tu jest dużo pracy . Od razu radzę wymienić i drugi bo w niedługim czasie pewnie padnie i robota podwójna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo jak duzo zdjecie zderzaka to 10 minut, ale z zalozeniem moze byc roznie zeby go spasowac z nadwoziem zeby nie odstawal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.Jutro jade do drugiego mechanika zobaczyc co powie.W drugilm leflektorze nie musze wymieniać bo był wymieniany cały leflektor.mała stłuczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem u drugiego mechanika,i załważył że przełacznik świateł nie działa prawidłowo tzn. nie wysuwa się 2 razy do siebie tylko jeden raz i niedziałają tylne przeciwgielne.I to też moze być usterka ze sie pali kontrolka żarówek.

musze narpiew wymienić ten przełacznii ale zabardzo nieweim jak chyba bede musiał poczekać do piatku aby mechanik to zrobił.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam podobny problem.. w czasie jazdy też zapala mi się ta żaróweczka na liczniku, i zapala ona się wtedy jak mi prawa lampa (strona pasażera) zgaśnie.. nie wiem dlaczego tak sie dzieje.. czasami jadę normalnie 100 i potrafi się wyłączyć ta lampa i po chwili się włączy, ale żarówka mruga. następnie włączy sie ta żarówka od doświetlania i zgaśnie. żaróweczka na liczniku przestaje mrugać i jest wszystko w porządku. Barwa świateł lewego i prawego jest taka sama. czy to może być przyczyna np zaśniedziałej kostki łączeniowej czy coś innego? Testy po włączeniu silnika dół prawo lewo góra przechodzi dobrze, doświetlanie zakrętów działa, skręcają światła na zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musze narpiew wymienić ten przełacznii ale zabardzo nieweim jak chyba bede musiał poczekać do piatku aby mechanik to zrobił
wduszasz do maxa, przekreca jakbys chcial wlaczcy i ciagniesz, cala robota na 15 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.Przełącznik się odblokował i kontrolka narazie mi sie niezapaliła.mam nadzieje ze juz bedzie spokój.Jeśli tak pojade do mechnika i posle mu pare chu.... ze chciał mnie naciagnąć na wymiane lampy

 

---------- Post added at 14:39 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

 

ale sie wkurzyłem jednak nadal kontrolka sie zapaliła od zarówki.A do tego załważyłem ze niema płynu chłodniczego pojechałem kupiłem płyn wlałem ze 3 litry a tu okazuje sie ze przewód wypadł z chłodnicvy i 75zł poszło w ch.....a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności