Skocz do zawartości
lysy

swiece zarowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam,czy probnikiem sprawdze swiece zarowe?jeden przewod do baterii na plus drugi do swiecy? bedzie ok? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

lysy, są łatwiejsze sposoby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o jakies sugestie,hha pisal o tym al;e ja nie mam garazu i imadla.takze jesli biedrona masz latwiejszy sposob to pewnie nie tylko ja skorzystam :hurra::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Tylko żeby nie było: nie jestem pewnie czy jest w pełni "bezpieczny" sposób.

lysy, jak wykręcisz świecę podepnij ją z powrotem do przewodu i po prostu przekręć kluczyk (potrzebujsz do tego pomocy drugiej osoby oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Klaudiusz uwagi:

a. uwaga można zrobić zwarcie

b. można poparzyć palce - ........imadełko

c. trzeba podłaczyć "-"

d. świeca ma mieć największa temperaturę na końcu grzałki (jak nagrzewa się najszybciej w połowie lub przy gwincie to do hasioka)

e. wkręcać świece z wyczuciem lub kluczem dynamometrycznym

f. wymieniać zawsze komplet

c. warto kupić sobie multimetr (może omomierz do tej diagnostyki starczy - i tak by było najbezpieczniej)

 

-> Marcin

w podanym przez ciebie linku Hani nie uwzględnia punktu "d" co bardzo czesto ma miejsce i jest bardzo często przyczyną błednej diagnozy stanu swiecy.

 

I jeszcze raz przestregam przed zbyt głebokim (silnym) wkręceniem swiecy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw?czy ten sposob ktury podal hha z jednymprzewodem jest sprawdzony?i bezpieczny? :przestraszony::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oczywiście :ok: A co chciałbyś tym uszkodzić, hmm?

 

90% warsztatów i serwisów tak sprawdza stan świec. Ponadto jak napisałem omomierzem też można.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha ,czyli jeszcze raz;jeden przewod,jednym koncem dotykam plus na baterii drugim koncem swiece?dobrze?zrozumialem?a przewodyod swiec trzeba odpiac? :wstyd::vw: pytam poniewaz nie mam garazu noi tak wogulej ak sprawdzic samemu w miare sprawnie i pewnie :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ściągasz kapturek z każdej ze świec i końcówką drucika bez izolacji na moment dotykasz cypelek świecy żarowej. Jak zaiskrzy to świeca jest dobra i nie spalona. Drugi koniec drutu jest na + akumulatora!!! Powtarzasz to na reszcie świec. Spokojnie nic się nie stanie.

 

Omomierzem dotyka się czerwonym pinem do cypelka świecy a czarntm pinem dotykasz kołnierza świecy czyli najlepiej tam gdzie jest miejsce na klucz na świecy. Jest to już za czarną bądź zieloną izolacją. Norma 0,5 - 1,5 Ohma. Wszystko można zrobić poza garażem w 10 minut. Jeden i drugi sposób.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha dzieki to juz drugi plusik odemnie a mysle ze ta podpowiedz przyda sie nie tylko mnie pozdrawiam szczesliwego nowego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

MOzna to sprawdzic bez iskrzenia jesli masz Omomierz czy jak kto woli Voltomiwrz ustaw sobie na tą pozycje zeby piszczal jak zewrzesz oba probniki omomierza posciagaj wtyczki ze swiec zarowych jeden koniec probnika do koncowki swiecy a drugi do masy np obudowy pompy wtryskowej jesli bedzie pikac omommierz tzn ze swieca dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak omomierz,voltomierz,nie kazdy posiada takie pierdoly,zrobilem jak zalecil hha kazda swieca zaiskrzyla :hurra: czyli jest ok :vw: mozna czekac na mrozy :cwaniak::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności