Skocz do zawartości
adeegee

Zaczął kopcić po wymianie filtra paliwa :(

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj wymieniłem filtr paliwa na MANN'a (Pasek B5 3BG, AWX 130koni) a dziś autko podczas jazdy kopciło niemiłosiernie aż do momentu rozgrzania silnika do 90 stopni.

Kolor dymu: siwy :eek:

inne objawy: Brak! :638:

Auto nie straciło ani na mocy ani nie brzmi inaczej niż wcześniej po prostu zaczął sobie kopcić :(

Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury przestał dymić jakby nigdy nic.

Filtr został wymieniowny "ZGODNIE Z PROCEDURAMI"

Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Przeszukałem forum ale nie znalazłem takiego samego przypadku :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siwo kopcił czy raczej para leciała??? U mnie przy tych temperaturach zanim sie nagrzeje kopci parą aż miło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na siwo kopcił czy raczej para leciała???

Na 100% ropa bo aż w kabinie śmierdziało ONką :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze kopcenie to zwykla para a zapach ropy to jakies resztki ktore wyciekły ewentualnie która opaska poluzowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaski wszystkie ok nic nie cieknie. Auto dziś już nie kopciło - objawy zniknęły - :638: -

Zgoniłbym to na fakt że odpoinałem akumulator żeby przeczyścić rynienkę odpływu wody z komory między kabiną a silnikiem... Być może jakieś błędy się pojawiły i dziś się uregulował ale dla pewności podepnę go pod kompa i zobacze czy nie ma jakiś dziwnych błędów...:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy piszą, mysle ze to byla para... Masz katalizator??? JAk wycięty to na 100% para:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności