Skocz do zawartości
Gość djpawcio1

miekka praca silnika, kopcenie na niebiesko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djpawcio1

witam mam problem od roku prawie mam taka usterke ze podczas jazdy silnik w samochodzi zaczyna pracowac bardzo miekko widac to jak wrzucam na luz zamiast miec 900 obrotow ma 1000 wydaje sie ze nie czuc ze silnik pracuje po czym po chwili z tylu auta chmura dymu jasno niebieskiego ( samochod nie ma jakis ubytkow oleju)standardowo zuzywa 0,4 litra na 10 tys przy pompowtryskach ostatnio turbine zregenerowalem i dalej to sie dzieje, dzis tak sie wlasnie stalo w drodze do szczecina usterka caly czas byla az po 15 minutach ustala pozniej jezdzil ok moc mial w czasie tej usterki moc tez byla. PROSZE O POMOC MOZE KTOS MIAL COS TAKIEGO MOJ SILNIK 2.0 TDI 136 KM BGW z filtrem czasteczek stalych rok 2004 pazdzienik passat b5fl

Edytowane przez djpawcio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu Ci sie DPF wypalal, wtedy wlasnie obroty trzyma na poziomie okolo 1000 (ale to trwa okolo 10 min.), ale dymu u mnie nie zaowazylem, moze podlacz pod VAGa i zobacz czy niema jakis bledow, a pozniej zrob logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djpawcio1

o co chodzi z tymi logami ???? czy mozna jakos odczytac z kompa co sie dzialo z silnikiem w ciagu calego dnia bo na kompie to mialem blad od plynu od dpf ale go uzupelnilem ale wczesniej plyn mialem i bylo to samo, a i ostatnio moze ze 3 dni temu zrobilem jak pisalo na necie jechalem 80 km na 3 biegu okolo 15 min niby to przedmuchuje dpf i dziwne ze po 3 dniach jesli to byl objaw zapchania dpf to ja zrobilem 400km i tak szybko by sie zapchal, a czy to mialoby wplyw gdyby w intercoolerze byl olej to moze oprocz tego ze wypaqla filtr olej by spalal z przewodow od intercoolera do turbiny, a i wiem ze katalizator mam wybity i usuniety moze to ma jakis wplyw

Edytowane przez djpawcio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djpawcio1

no wychodzi na to ze filtr dpf oczyszcza sie dlatego mam taka prace silnika i miekko chodzi ale skad sie bierze dym niebiski jakby olej bo przy wypalaniu nie ma dymu i czy moze miec na to wplyw intercooler (gdyby w nim byl olej, bo wczesniej turbina puszczala olej ale ja zregenerowalem)

Edytowane przez djpawcio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności