Skocz do zawartości
matigdy

Odwrotnie działający siłownik centralnego zamka i wadliwy silnik wycieraczek..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 tygodnie temu kupiłem Passata B5 Kombi. Auto ogólnie jest w bdb stanie, ale ma dwie a raczej trzy wady i wszystkie związane z elektryką.

 

Najbardziej uciążliwa wada to nieposłuszny centralne zamek (gdy kupiłem wszystko było ok). Jak zamknę auto wszystkie drzwi się zamykają a pasażera (przód) otwiera, gdy otworzę to wszystkie się otwierają a pasażera (przód) zamyka.. Cały czas na odwrót..

 

Drugi problem to z silnikiem wycieraczek, gdy je wyłączę to jeszcze kilka razy machną i niepodziewanie zatrzymają się w głupim miejscu, tzn. np. na środku szyby, pionowo, przy dole, czasami w odpowiednim miejscu..

 

A trzeci to przycisk szyby, ale z tym raczej sam sobie poradzę.

 

Proszę o pomoc w moich problemach z autem i z góry dziękuję!

Pozdrawiam, matigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wycieraczki to musisz rozłożyć cały mechanizm i przesmarować prowadnice. A dokładnie ich swożnie. Dostaje się tam woda i z czasem zaczyna rdzewieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, w wolny weekend to zrobię.

 

Tylko co odnoście centralnego zamka, bo to dość kłopotliwa sprawa jest.

Gdy chcę zamknąć go to muszę ręcznie i dłużej przetrzymać w pozycji poziomej, wtedy wszystkie drzwi ładnie się zamkną, następnie dwa razy na pilocie nacisnąć guzik zamknięcie to mrugnie kierunkowskazem i załączy alarm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tyle że z drzwiami kierowcy... Wszystko zaczęło się psuć po odłączeniu kostki od siłownika drzwi kierowcy. Kluczykiem po dłuższym przytrzymaniu zamykają się wszystkie drzwi, a pilotem zamek drzwi kierowcy działa odwrotnie do pozostałych... PROSZĘ POMÓŻCIE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz moduł komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go sprawdzić??? co się mogło stać że po odłaczeniu na chwilę kostki od siłownika drzwi kierowcy nagle zaczeły odwrotnie działać?? jak rozwiązać ten problem?? kupiłem nawet kabel do VAG-a .. ale nie wiem jak to naprawić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie podobny objaw wszystkie sie zamykaja a przod od pasazera otwiera i gdy otwieram to tylko one sie zamykaja prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze odgrzewam, ale mam ten sam problem z zamkiem (w drzwiach kierowcy i pasazera wszystko dziala na odwrot), zastawiam sie czy komuś z wyżej udzielających się udało się rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja odgrzebię ten temat.

Mam problem z prawym tyłem: otwieranie centralnego sprawia, że zamek się otwiera i w połowie domyka (patrząc na trzpień) - bez działania klamką z wewnątrz nie da rady ich otworzyć. Przy zamykaniu - idealnie się otwierają.

Sprawdziłem sobie co mówi moduł komfortu:

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223 / nieprawidłowy sygnał

 

Pytanie - czy wiązać się to będzie z fizycznym uszkodzeniem czy po prostu elektryka wariuje?

Poza tym może ktoś podpowie jak bez dużych zniszczeń dostać się do zamka? Z tego co widziałem bez demontażu silniczka od szyby się nie obędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Mam ten sam problem . Po wymianie mikrostyku w drzwiach kierowcy centralny zamek w lewych tylnych drzwiach działa odwrotnie tz. Gdy zamykam samochód lewe tyle drzwi się otwierają, gdy otwieram to się zamykają . Proszę o pomoc. Passat b5 1.9 tdi 2000 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności