Skocz do zawartości
Gość alexbg

Termostat Wahler - po wymianie 95-97C wymienić go?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alexbg

witam

wymieniłem 2 dni temu termostat (wahler 22zł) i teraz temperatura cieczy wynosi 95 C. (przedtem 78).

Co jakiś czas dochodzi do 97 i włącza sie wentylator temp. spada do 95 C.

Chłodnica cała jest ciepła dolny wąż też powyżej 95 C robi się ciepły

Mam pytanie bo nie znalazłem informacji na ten temat na forum.

Czy termostat za puźno się otwiera lub za słabo i trzeba go wymienić?

przed założeniem gotowałem go i otwierał się przy ok 90C

ktoś pisał na forum że do silnika 1.8 benz sil. ABS serwisy VW zakładają Verneta może to jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonyskrzat

Witam mam podobnie. Po wymianie termostatu temmperatura waha sie w granicach 95-85. Do 85 spada chyba po zalaczeniu wentylatora. Ale zauwazylem ze duzy wplyw na temp. ma przelacznik ogrzewania. Jak grzeje na full - temp. spada - to chyba normalne. Na trasie zachowuje sie jednak tak jak powinien 90 +/- 2 stopnie.

Jaki wniosek - podejzewam ze u Ciebie jak i u mnie wszystko jest OK.

Autko po takiej ingerencji w jego zycie poprostu musi sie nauczyc z tym zyc:-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że kupiłes WAHLER-a to nie znaczy, ze jest on dobry - moze byc już fabrycznie uszkodzony i mieć nie takie parametry. A poza tym ja u siebie wymieniałem tydzień temu i sadząc po cenach, to nie słyszałem o WAHLER-rze w cenie ponizej 70 złotych, a skoro dałes 22 zeta - to nie wiem co to za termostat :przestraszony: A jak przed założeniem sprawdziłes, ze przy około 90-u st. ci się załącza? na oko? :hyhy::zdegustowany:

Radzę go wymienić. A może byc tez tak, ze nie do tego typu silnika ci gość dał. No i ta cena mnie frapuje... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury ta na wskaźniku i załączania wentylatora są takie same a więc winowajcą jest termostat.

Myślę, że jest to nietrafiony egzemplarz.

Co do silnika ABS, to naturalnie nie ma znaczenia, czy włożysz Verneta, czy też Wahlera.

Ważne, by każdy z nich był sprawny.

Być może kupiłeś wersję "zimową" z podniesioną o 3°C temperaturą zadziałania termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alexbg

To, że kupiłes WAHLER-a to nie znaczy, ze jest on dobry - moze byc już fabrycznie uszkodzony i mieć nie takie parametry. A poza tym ja u siebie wymieniałem tydzień temu i sadząc po cenach, to nie słyszałem o WAHLER-rze w cenie ponizej 70 złotych, a skoro dałes 22 zeta - to nie wiem co to za termostat A jak przed założeniem sprawdziłes, ze przy około 90-u st. ci się załącza? na oko?

Radzę go wymienić. A może byc tez tak, ze nie do tego typu silnika ci gość dał. No i ta cena mnie frapuje...

 

 

Na oko to ludzie w szpitalu umierają haha. mierzyłem temp. otwarcia termometrem (zakres do 120 C) nie podawałem dokładnie początku otwarcia, ponieważ domowym sposobem nie jestem w stanie precyzyjnie określić początu otwarcia. Precyzyjnie można określić jedynie w warunkach laboratoryjnych, (pytaj specjalistów) z tego wnioskuję, że ty takie lab. pewnie w domu masz haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprawdzam w chacie temometrem :zdegustowany::hyhy: A tak czy siak - to trafiłes nieudany model i radzę wymienić. :kwasny::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwagier00

Witam - dzisiaj wymieniłem termostat na Verneta . Mam dokładnie taki sam silnik jak Ty . Wcześniej miałem 70 max a teraz dochodzi ( jak ufać wskazaniom ) do 100 -stopni i trzyma równo tą temperaturę . Nie wiem co robić - termostat kupiłem na własną rękę a wymienił mi go mechanik, Nie uśmiecha mi sie jeszcze raz za to samo płacić . Pytanie jest - czy mogę " chwilkę" pojeździć na tym termostacie. Bardzo zaszkodzę silnikowi?. Jest jakaś szansa ze ta temperatura spadnie o kilka stopni ( " termostat sie ułoży " czy cos w tym rodzaju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

szwagier00 Mam dokladnie taki sam problem - ewidentnie trafilem na uszkodzony termostat (no chyba ze wskaznik temperatury klamie w co wątpie)

 

Po wymianie temperatura jest pomiedzy 100 - 110°C a dolny waz calkowicie zimny.

Za wymiane zaplacilem 50zl.

 

Zamierzam teraz pojechac tam gdzie kupilem ten termostat i domagac sie jego bezplatnego wymienienia :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwagier00

Moj termostat raczej "pracuje" dolny waz mam gorący - po jeździe po mieście jak stanę na parkingu (temp 100 ) raczej wentylator nie włącza się oda razu ( musze odczekać dłuższą chwilkę) ja jak juz włączy to dosłownie na 20 sekund a temp i dalej 100....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwagier00 stówka to trochę za dużo. Możesz go trochę "poćwiczyć", ale nie wiem, czy na wiele to się zda.

Latem latwiej będzie się przegrzewal silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alexbg

Witam - dzisiaj wymieniłem termostat na Verneta . Mam dokładnie taki sam silnik jak Ty . Wcześniej miałem 70 max a teraz dochodzi ( jak ufać wskazaniom ) do 100 -stopni i trzyma równo tą temperaturę . Nie wiem co robić - termostat kupiłem na własną rękę a wymienił mi go mechanik, Nie uśmiecha mi sie jeszcze raz za to samo płacić . Pytanie jest - czy mogę " chwilkę" pojeździć na tym termostacie. Bardzo zaszkodzę silnikowi?. Jest jakaś szansa ze ta temperatura spadnie o kilka stopni ( " termostat sie ułoży " czy cos w tym rodzaju?

 

Ja zrobiłem tak kupiłem teraz termostat Bahra (chyba tak się pisze), Wahlera odwiozłem do sklepu a sprzedawcy wysłali do reklamacji. Po założeniu nowego termostatu temp. cieczy wynosi 90-91C - nareszcie. Sprawdź czy przy tem. ok. 97-98C włącza się termostat jeśli tak to najprawdopodobniej termostat do wymiany tak jak u mnie. Termostat Bahr był chyba oryginalnie montowany do tego silnika ja taki miałem cena 29 zł.

Wymiana termostatu nie sprawia dużo problemu jak masz możliwość skorzystania z kanału to spróbuj sam zaoszczędzisz kasę.

Wymień termostat w miarę szybko bo jeśli uszczelka pod głowicą ci lekko puszcza to przy takiej tem. cieczy może ci ją wydmuchać a wtedy koszty rosną nieporównywalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwagier00

witam - tez mi przyszło do głowy ze jak może " popracuje " to będzie ok - . Ćwiczyłem go dzisiaj po pracy ale chyba szykuje sie wymiana . Przyglądnąłem sie staremu termostatowi i rzeczywiście był BEHR-THOMSON 87STOPNI - 1.173.87 A4 056 121 113 D. Tylko gdzie ja taki dostane :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

ja zakładałem Wahler 87 C - początek otwarcia (za 38zł) teraz trzyma 92 - 95 C. silnik nagrzewa się do nomin. temp. po jakieś 3 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwagier00

witam , kupilem dzisiaj wahler'a . planuje wymienic w sobote - powiadome o rezultatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szwagier00

Witam - po wymianie na wahler'a mam teraz 90 stopni - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności