Skocz do zawartości
Wojta$

Włacznik świateł Stop, sygnalizacja uszkodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Czy awaria włacznika świateł stop może być sygnalizowana kontrolką ABS-u? Od kilku miesięcy świeciła mi się kontrolka ABS i dodatkowo pomarańczowa z wykrzyknikiem. Jeździłem z tym długi czas bo nie mialem czasu się tym zająć a bez ABS-u można żyć. W międzyczasie na ulicy zwrócono mi uwagę że w moim samochodzie nie działają światła stop. Po wymianie włącznika świateł stop zgasła również kontrolka ABS -u, a wykonana diagnostyka ABS nie wykazała zapamiętanych błędów. Czy ktoś miał podobny przypadek? Nie znalazłem na ten temat nic w książce obsługowej. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie włącznika świateł stop zgasła również kontrolka ABS -u, a wykonana diagnostyka ABS nie wykazała zapamiętanych błędów

 

Więc w czym problem ;)

 

Przy padniętym czujniku świateł stop, chyba "standardowym" zestawem są kontrolki ABS + ESP, przynajmniej w moim przypadku tak było, i jak grzebałem na forum znalazłem kilka takich przypadków. U mnie błąd był sporadyczny (00526 - Brake Light Switch-F - 27-10 - Implausible Signal - Intermittent), może jak czujnik pada na amen daje inny zestaw kontrolek...?

 

Zrób porządne VAG-owanie, powinno coś zostać, chyba, że już masz wyczyszczoną pamięć błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomcio, pewnie masz rację. Biorąc to na zdrowy rozum sygnał z włącznika stop może być wykorzystywany przez moduł ABS i brak tego sygnału skutkuje zapaleniem kontrolki. Zwłaszcza, że w moim przypadku kontrolka zapalała się nie po uruchomieniu silnika a dopiero po pierwszym naciśnięciu hamulca.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności