Skocz do zawartości
Gość TOOM

Problem z silnikem AFN tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TOOM

Sytuacja wyglada tak

1. silnik zimny - pali bez problemu

2. silnik rozgrzany do 90 stopni pali bez problemu

3. silnik cieply tj. okolo 20-40 stopni, aby uruchomic trzeba go krecic minimum 30-40 sekund

 

Moze ktos mial podobny problem ???

 

dodam czujnik temperatury sprawdzonu i dziala

swiece zarowe nowe i sprawdzone

Kompresja w normie

przebieg 145000 km

 

bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się długo zastanawiałem nad tym problememm. Ale jednoznacznie ciężko określić co to może być. Jeśli było by coś ze świecami to by nie palił na zimnym, jak i również na ciepłym też by miał problemy.

 

Jednak jest coś takiego jak układ rozgrzewania silnika. Czujnik jest przymocowany do bloku silnika i podaje dane o temperaturze silnika. Ale również zastanawiam się nad czujnikiem temperatury płynu chłodzącego czy jest napewno sprawny. To jest główny czujnik który podaje informacje do komputera sterującego który na podstawie jego danych ustawia parametry pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TOOM

Jest sprawny na 100%, dla pewnosci byl przetestowany na drugim samochodzie

 

Problem jest w tym ze mam wstepna Diagnoze, powiedziano mi ze do wymiany jest pompa paliwa (wysokiego cisnienia) ale cos mi sie niechce w to wierzyc dlatego pytam sie tutaj moze ktos mial podobna sytuacje. Najwieksze problemy byly jesienia jak bylo ok 15 stopni ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Najprawdopodobniej dostałeś dobrą wstępną diagnozę więc lepiej uwierz :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Tak jak napisał HHA , może być wyhetana głowica w pompie i nie daje odpowiedniego ciśnienia , żeby otworzyć wtryski. Żeby sprawdzić kup zamrażacz w sprayu (np. w Intercarsie) i jak nie będzie chciał zapalić to spróbuj szybko schłodzić pompę wtryskową (tu w okolicy jak wychodzą przewody na wtryski) jak zapali to masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności