Skocz do zawartości
Gość lexman

problem z odpalaniem,gasnie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lexman

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem Volkswagena Golfa IV 1,9tdi i mam pewien proble, który powoli zaczyna być coraz bardziej uciażliwy, a mianowicie: od kilki dni co jakiś czas podczas jazdy, gaśnie mi samochód i momentalnie pojawia się czerwona kontrolka od ciśnienia/poziomu oleju w silniku. Po zgaszeniu ( jak przekręcę kluczyk na zapłon ) wyświetla mi się średnie spalanie, które pomimo wyłączonego silnika zaczyna wzrastać np. 6/100 - 6,1/100 - 6,2/100 itd... - dzieje się tak przez około 5 do 10 min, po czym znowu zaczyna wszystko być ok - spalanie stoi w miejscu i wtedy ponownie mogę uruchomić silnik. Podłączyłem Vaga w celu sprawdzenia błędów i nic mi nie wyświetlił, poza tym poziom oleju ok i przyznaję, że nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną tego, że mi mój VW gaśnie. Jeśli ktoś może przypuszczać co może być tego przyczyną, to bardzo prosiłbym o pomoc. Za wszelkie pomysły i porady z góry wszystkim dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze autko wchodzi w tryb awaryjny i daltego gasnie

moze byc ze komp wariuje

czy przed tem jak zgasnie traci moc czy odrazu gasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexman

Z tego co zauważyłem to gaśnie mi na niskich obrotach , tak więc ciężko mi powiedzieć czy traci moc... w każdym razie nie idzie poznać w ogóle po nim, że za chwilę zgaśnie .... gaśnie, zaświeca się czerwona kontrolka no i to spalanie na włączonym zapłonie rośnie w górę - tylko tyle zauważyłem, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze podmienic sterownik bo spalanie na wył nie powinno sie podnosic a raczej wynosic 0.0/100L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexman

dzięki za odpowiedź i pomoc... a jeśli chodzi o ten sterownik to gdzie go szukać - co masz na myśli sterownik - komputer, oprogramowanie czy może jakąś część ? pozdr i jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to spalanie to problem tkwi wg mnie w komputerze pokładowym a reszta to komputer silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexman

ok będę to sprawdzał... w każdym razie - Wielkie dzięki za udzielone informacje i za odpowiedź!!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz czy jak zgasnie silnik to czy do momentu kiedy mozna odpalic nie zapala sie kontrolka swiec zarowych, a jak sie zapali to odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności